Zaloguj się, aby obserwować  
KarolN101

Kalibracja Opryskiwacza Krukowiak Apollo 1500/15

Polecane posty

KarolN101    0

Włanie przyprowadziłem opryskiwacz Krukowiak apollo 1500l na belkach 15:) Niema on nic z elektroniki,tylko hydrauliczną stabilizacje,podnoszenie i opuszczanie belki:D

Mam pewien dylemat bo nikt z Firmy krukowiaka niechce przyjechac zkaliobrowac mi opryskiwacza a w instrukci nic o tym nie pisze.Chciałbym go ustawic na 300l na hektar i nie potrafie :( Może ktos ma jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

To jakiś żart, czy piszesz powaznie?? bo jeśli faktycznie dzwoniłeś do producenta z takim problemem to nie dziw sie że cie olali, to tak jak bys kupił używany samochód i dzwonil do producenta żeby przysłał serwisanta w celu sprawdzenia ciśnienia powietrza w oponach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

metoda prob i błędów


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Na pewno w instrukcji masz tabeli. Najpierw wybierasz rodzaj końcówki, póżniej prędkosć roboczą, a ilosć cieczy ustawiasz w zależnosci od ciśnienia na zegarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolN101    0

Pryskam mf 255 i prędkosć mi jest cięzko ustalić:);\

@przem z krukowiaka nie przyjezdaja ustawic ci opryskiwacza chyba ze masz elektronike :) Oni tak maja :)

@poosa21 Pisze niby do pięciu barów na 300l/h ale sam nie wiem ustawione mam 4,5 i dysze 110 niebieskie.

Edytowano przez KarolN101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietek75    0

Wyznacz odcinek o długości 100 m, napełnij opryskiwacz wodą ustaw ciśnienie na obrotach ciągnika około 540 wołka i rozpylacze.

Do jednego rozpylacza uczepić pojemnik i zmierzyć ilość wody jaka naleci w czasie przejazdu 100 m odcinka.

Dla przykładu: wyleci 1,5 l *30 rozpylaczy =45 litrów na 15 arów, to daje 300 l/ha (przy belce 15 m)

Określenie prędkości: zmierzyć czas w sekundach na 100 m odcinku ciągnika i opryskiwacza z woda na obrotach jak w czasie oprysku i obliczyć ze wzoru: km/h=100/t*3,6

t - czas przejazdu w sekundach.

Dla MF 255 bo takim robię wychodzi 54 s to daje około 6,6 km/h na 1 biegu szosowym.

post-19542-0-80378100-1326623733_thumb.jpg

Edytowano przez Mietek75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

W instrukcji jest o kalibracji opryskiwacza, no chyba że oczekujesz poleceń typu: tą gałkę przekręć o trzy w lewo, a tamtą o cztery w prawo. Jeśli nie potrafisz operować magicznym trójkątem: prędkością, ciśnieniem i dyszami to nie bierz się za oprysk. To tak jakby chcieć jeździć samochodem a nie umieć posłużyć się gazem, hamulcem i skrzynią biegów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj