Skocz do zawartości

Zdjęcie

Volvo BM S 830

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:13

Volvo BM S 830 Witam.
Mam taki problem, wczoraj odpaliłem kombajn Volvo BM S 830 znajduje sie w nim silnik Perkins 4 , uruchomiłem maszyne. Dopowiem że był juz uruchamiany po raz 3 po zimie , pochodził chwile na wysokich obrotach i po pewnym momencie silnik zgasł. Próbowałem go odpowietrzyć, ale i tak nie chce zapalić, wymieniłem filtry paliwowe, pompa ftryskowa jest dobra sprawdzana na stole, nie pojawia sie nawet żaden dym z wydechu jak go krece , dzis jedynie po zdjeciu filtra paliwa pojawił sie dym, kombajn odpalił ale po pewnym czasie raptownie zgasł. Powiem jeszcze tyle ze gdy go odpowetrze i zakrece kilkakrotnie na rozruszniku to po ponownej próbie odpowietrzania na pompie wtryskowej ukazuje sie powierze.
Prosze pomóżnie gdzie może tkwić przyczyna...
z góry dziekuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Volvo BM S 830 Dzisiaj, 01:18
  •  

#2 Share pisklaczun1

pisklaczun1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:33

Volvo BM S 830 a dużo masz paliwa w baku??

#3 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:43

Volvo BM S 830

a dużo masz paliwa w baku??

Drogi kolego, jestem juz na takim etapie ze ominałem bak i paliwo pobieram z bańki 5 litrowej za pomoca wezyka

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 29 lipiec 2011 - 22:20

Volvo BM S 830 U mnie było coś takiego ze 2 lata temu ,przyczyna była pompka zasilająca ,ale dokładnie nie pamiętam. ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 07:05

Volvo BM S 830

U mnie było coś takiego ze 2 lata temu ,przyczyna była pompka zasilająca ,ale dokładnie nie pamiętam. ;)

Pompke zasilającą wymontowałem i dzis własnie zamierzam kupić nową o ile dostane, słucham innych na ten temat wypowiadajcie sie...
bede wdzieczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:18

Volvo BM S 830 Pompka zasilająca , a dokładniej 2 zaworki w niej. U mnie tak było że zaworek wypadł. Nowa pompka i już parę lat nie wiem co to odpowietrzanie.

#7 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:52

Volvo BM S 830

Pompka zasilająca , a dokładniej 2 zaworki w niej. U mnie tak było że zaworek wypadł. Nowa pompka i już parę lat nie wiem co to odpowietrzanie.

No kolego troche mnie podbudowałeś... poniewaz jak wczoraj wymontowałem pompke zasilajaca to wyleciał z niej jeden zaworek po jej rozebraniu, zamontowałem go jak był ale nadal to samo, dzis kupilem nowa pompke za 175 zł , ale nie ma mnie w domu wiec dzis nie zdołam jej zamontowac.

Edytowany przez krolik13, 30 lipiec 2011 - 13:59.

#8 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 11:03

Volvo BM S 830 wynikła sprawa taka, wymieniłem pompke zasilająca...odpowietrzyłem , próbowałem zapalic i nic, jak sie okazało głowica w pompie wtryskowej jest urwana. tylko co mogło do tego doprowadzic. w chwili gdy 1 raz sprawdziłem pompe wtryskowa i okazało sie że jest dobra, zamontowałem ja odpalił i raptownie zgasł z pewnym uderzeniem...i wtedy urwało głowice...tylko dlaczego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 14:10

Volvo BM S 830 Zakańczam temat! Udało sie odpalić Volvo. Dziękuje wszystkim co sie wypowiedzieli:) Każda odpowiedz w jakimś stopniu pomogła:) Dodała otuchy!
Pozdrawiam:)

Dodaj odpowiedź