Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powiększenie gospodarstwa .

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:-Profil usunięty-

Napisany 29 lipiec 2011 - 12:16

Powiększenie gospodarstwa . Przeglądałem kilka tematów związanych z rozpoczęciem działalności rolnej , lecz nie znalazłem podobnego . Mam zamiar powiększyć swoje gospodarstwo o minimum 5 ha . Ciągnik mam , prawo jazdy będę robił , sprzętów też trochę jest . Pierwsze co bym zamierzał kupić to opryskiwacz . Mam na oku Krukowiaka Optimal MIX 400/12 , i zastanawiam się czy on jest dobry . Dodam jeszcze że aktualnie posiadam gospodarstwo o łącznej powierzchni 2ha , zajmuje się produkcją ziemniaków oraz pszenicy . Gdy uda mi się powiększyć gospodarstwo , sadził bym ok~4ha ziemniaków a resztę obsiał bym pszenicą .

Moje pytania są takie :
1. Czy w ogóle powiększanie gospodarstwa rolnego opłaca mi się ?
2. Jeżeli tak , to czy kupno wyżej wymienionego Krukowiaka było by dobrym rozwiązaniem ?
URSUS - YEA :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Powiększenie gospodarstwa . Dzisiaj, 19:40
  •  

#2 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 29 lipiec 2011 - 13:24

Powiększenie gospodarstwa . No nie obraż się, ale ja bym pomyslał o większym areale- ile się da. Skalkuluj ile zarobisz z 1 ha ziemniaków i pszenicy, wtedy bedziesz wszystko wiedział.
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

#3 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 14:33

Powiększenie gospodarstwa . nie obrażam się , dziękuje za poradę . Ziemniaków max 4 ha , ponieważ martwię się co będzie w następnym roku , bo teraz są po 0,2-0,3zł za kg , więc nie opłaca się dużo sadzić . Bo jakbym miał te 4 ha to się to w trzy - trzy i pół tygodnia wykopie żeby zdążyć sprzedać po cenie 1,20 - 1,60 zł za kg . A poza tym musiał bym kogoś nająć bo dziadkowie już są starsi a mamie z tatą się robić nie chce . Zawsze coś pomogą ale wiecie jak to jest :/ Dlatego pszenicy chcę obsiać więcej bo człowiek roboty przy niej nie ma . Wszystko maszyna robi

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 22:51

Powiększenie gospodarstwa . Pytanie podstawowe. Czy masz na oku jakąś dzierżawę bo ziemia sporo kosztuje? Nie wiem jak chcesz żyć z tych 2 czy nawet 7 h lepiej poszukaj sobie jakiejś pracy a na gosp dorabiaj.

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 sierpień 2011 - 07:34

Powiększenie gospodarstwa . @hubertuss dobrze radzi ;)
Wiem to po sobie bo 20ha własnego + 10 dzierżaw i mogłem wszystkie zwierzaki sobie darować, iść do roboty gdzie mam stałą wypłatę (w banku to się bardzo podoba jak potrzebny mi kredyt). Popracować jest przez parę tygodni bo rzepak i zboża. Ogólnie jak nie ma się 50ha lub minimum 30ha+zwierzaki to ciężko z rolnictwa wyżyć. Działów specjalnych produkcji rolnej nie liczę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share divad115

divad115

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rzecz jasna:)
    motoryzacja, motory
    komputery

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:56

Powiększenie gospodarstwa . Nikita_Bennet nie zgodze się z tobą ja mam 16 ha i jakoś ojciec potrafi utrzymac matke mnie i siostre i bardzo dobrze się nam wiedzie>w tym roku kupujemy sipme my tam nie nażekamy .Co do opryskiwacza to wiem bo muj ojciec robił tam prawie 8 lat (jak niemieliśmy jeszcze ziemi po dzidkach) janusz bo go znam szaleje tu zjazd rodzinny tu to (jestem jego sąsiadema) co do jakośći oryskiwaczy to jeden sie uda a 20 nie .Ja radził by ci sie wstrzymać z kupnem krukowiaka i kupić np Tad-len mało znana firma ale ja mam sadowniczy i przez 7 lat nic nie robilem ale pimet i to bedzie najleprze rozwiązanie
sipma loading :)

#7 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:58

Powiększenie gospodarstwa . na początek to właśnie mógłbym mieć te np. 8 ha czy ile , i do tego jeszcze pracę sobie jakąś znaleźć . A z racji tego że dużo osób oddaje w dzierżawę pola to bym wziął większość i się rozwijał bardziej . W sumie to mógłbym mieć 5 ha lub 6ha i mieć do tego jeszcze pracę . To by było chyba najlepsze rozwiązanie , co o tym myślicie Panowie ? Dziękuje za poradę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 09:29

Powiększenie gospodarstwa .

Nikita_Bennet nie zgodze się z tobą ja mam 16 ha i jakoś ojciec potrafi utrzymac matke mnie i siostre i bardzo dobrze się nam wiedzie>w tym roku kupujemy sipme my tam nie nażekamy .Co do opryskiwacza to wiem bo muj ojciec robił tam prawie 8 lat (jak niemieliśmy jeszcze ziemi po dzidkach) janusz bo go znam szaleje tu zjazd rodzinny tu to (jestem jego sąsiadema) co do jakośći oryskiwaczy to jeden sie uda a 20 nie .Ja radził by ci sie wstrzymać z kupnem krukowiaka i kupić np Tad-len mało znana firma ale ja mam sadowniczy i przez 7 lat nic nie robilem ale pimet i to bedzie najleprze rozwiązanie

Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz. Sipme kupujesz bo zapewne masz zwierzaki i w takiej sytuacji owszem utrzymasz się. Będziesz uwiązany cały czas do krówek itp, capić będzie od Ciebie ale faktycznie idzie z tego wyżyć.
Poza tym piszesz że masz opryskiwacz sadowniczy więc masz też sad.
Tak więc widzisz sam że mówimy o dwóch różnych gospodarowaniach bo ja mówię o produkcji zbóż/rzepaku a Ty o zwierzętach i sadownictwie które dostarczają sporo kasy (i mocno wiążą człowieka).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:23

Powiększenie gospodarstwa . @Nikita_Bennet, brałeś pod uwagę ziemniaki ? Bo samych zbóż raczej nie będę hodował

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 14:41

Powiększenie gospodarstwa . jak byłem młody to co roku sprzedawaliśmy sporo wczesnych na targu. W sumie to było z tego sporo kasy. Daliśmy sobie z tym na luz. Może i Tobie z ziemniakami wyjdzie, czego Ci życzę.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#11 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 15:31

Powiększenie gospodarstwa . Dziękuje Ci bardzo .Również tobie życzę obfitych plonów . To może teraz polecili byście mi jakiś opryskiwacz ( żeby był dobry i nie kosztował za wiele ) ;)

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 16:38

Powiększenie gospodarstwa . http://www.agromehanika.eu/en/

gdyby nie PROW i MGR dzięki którym kupiłem krukowiaka z którego jestem średnio zadowolony to kupiłbym jeszcze raz produkt Agromehaniki Kranj. Mamy taki z 1986 i pompa bez remontu i wszystko chodzi a w nowym juz elementy pompy wymieniałem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:03

Powiększenie gospodarstwa . 7ha na dodatek do pracy ktora bys znalazl jest jak najbardziej ok, tylko nie wiem czy polaczysz wszytsko, sad, ziemniaki, zwierzeta i prace, jak bedziesz mial przywoita wyplate z pracy to na Twoim miejscu wolal bym sama produkcje roslinna, dalo by sie to latwiej polaczyc.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Pufcorek

Pufcorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 12:41

Powiększenie gospodarstwa . nie mam sadu ani zwierząt ;)