kellerman1

Dzierżawa ziemi

Polecane posty

kellerman1    0

Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.

Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Temat bez sensu według mnie. Po co Ci ziemia z drugiego końca Polski? Poszukaj w gazetach rolniczych. Tam jest pełno ogłoszeń o dzierżawie ziemi.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

są na pewno ale rzadkośc głownie jak 5 ha w całości to sukces

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kramik, Okazje takie gazety. Takie kawałki ziemii można wydzierżawić po PGRach, na Mazurach można coś wybrać. ;)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalC360    0

W dzisiejszych czasach trudno o dierżawe. Ja szukam od początku roku i udało mi się znaleźć 10 ha w tym 4 ha nieużytków. Szukaj u takich ludzi u których rolnictwo to jest 2 interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Wiele ogłoszeń sprzedaży/dzierżawy ziemi jest na portalu techagra.

Zazdrosze tym którzy dzierżawią od sąsiadów, u Nas panuje tendencja, aby wydzierżawić, lub sprzedać ziemie każdemu byle nie sąsiadowi, żeby się na jego ziemi nie dorobił, chorzy ludzie wolą taniej a daleko...żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Jeszcze może byś chciał z danymi twoimi  i sąsiada,tak trudno napisac i wydrukować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
51 minut temu, Damianbob napisał:

Ma ktos gotowa umowe dzierzawy i mógłby podeslac?

jakąś konkretną potzrebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

podeślij na priv maila dam Ci umowę dzięki której nikt Cię z pola nie wygoni^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy ,jak w umowie nie zapisana zostanie przyczyna rozwiązania umowy i już nie do ruszenia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, soltys48 napisał:

podeślij na priv maila dam Ci umowę dzięki której nikt Cię z pola nie wygoni^_^

Tylko żeby wydzierżawiający chciał jeszcze to podpisać.         :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

też można, u mnie jest

"

§ 7

W przypadku rozwiązania umowy dzierżawy Wydzierżawiający zobowiązuje sie do zapłacenia Dzierżawcy 10 krotności średniej wysokości dopłat bezpośrednich, pochodzących z tych nieruchomości.

"

@Seansam jeszce namawiał żebyśmy tylko wzięli^_^

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie warunki możesz stawiać jak jest ziemi w bród, tam gdzie jej brak to wydzierżawiający stawia warunki.               :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

soltys ... myslisz ze takie zapisy sa zgodne z prawem ?

Druga sprawa...to chyba glupi to podpisze 

Umowa nie do ruszenia to umowa na czas okreslony 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Chyba zgodna skoro Pani notariusz ją spisywała.Czy głupi nie wiem -możliwe jednak sam chciał żebyśmy ziemię wzięli, mam już trzy umowy spisane z takim zapisem ponadto podesłałem koledze i on też spisał umowę na moim wzorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na miejscu wydzierżawiającego nigdy bym nie podpisał ani takiej umowy, ani umowy dzierżawy bez  możliwości jej wypowiedzenia. Jest zgodna z prawem , bo praktycznie to się liczy na co obie strony wyrażają zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

U nas nie ma takich frykasow ....na gebe i to jeszcze po znajomosci ...

Taki zapis o to lipa bo potem roznie mozna to liczyc 

Pisze sie 10 krotny czynsz ktory jest okreslony w umowie 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

7 minut temu, marko-kolo napisał:

Umowa nie do ruszenia to umowa na czas okreslony 

Jakby tylko taki zapis widniał ,to być może tak ,ale czy ludzie dają ziemie w dzierżawę i nie zastrzegają sobie wypowiedzenia ? Hmm ,gdzie tak robią ,bynajmniej  nie u mnie .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj