Skocz do zawartości

Zdjęcie

1025 Problem z ciśnieniem oleju

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 10:26

1025 Problem z ciśnieniem oleju Witam

Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie się zgłosić :(

Tydzień temu kupiłem ciągnik Belarus 1025 z turem i od momentu zakupu zaczęły pojawiać się problemy z ciśnieniem oleju. Otóż ciągnik podczas przeprowadzania go od dealera do domu zaczął sygnalizować niskie ciśnienie oleju charakterystycznym brzęczykiem. Miałem nadzieję że przejdzie samo ale niestety. Ciągnik ma zrobione w tej chwili ok 12Mtg i nie da się nim pracować w polu :/ Ponieważ już przy samej jeździe spada ciśnienie oleju. Zaprowadziliśmy traktor z powrotem do serwisu, wymienili pompę oleju i problem tylko się nasilił. Mechanicy mówią że sprawdzali panewki, wał, zaślepki na wale, ciśnienia i wszystko jest ok. Czy podejrzewacie co może być przyczyną? Mamy już w gospodarstwie MTZ 82 i nigdy nie było z nim problemu. Myślałem że jeśli kupię znowu Belarusa to się nie zawiodę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
1025 Problem z ciśnieniem oleju Dzisiaj, 08:55
  •  

#2 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:04

1025 Problem z ciśnieniem oleju wymien czujnik oleju , a najlepeij by bylo jak bys podlonczyl sobie manometr i wtedy na pewno widzisz jakie masz cisnienie . z drugiej strony nie rozumiem po co serwis wymienial pompe oleju , oni nie mierzyli mu cisnienia , to na jakiej podstawie podjeli decyzje . a po wymianie tez nie zmierzyli , przeciez wystarczy zaslonic chlodnice i go zagrzac i obserwowac cisnienie

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:54

1025 Problem z ciśnieniem oleju Ja bym nic nie wymieniał tylko zgłosił to jeszcze raz w serwisie
i aż do skutku A po trzech nieudanych naprawach starałbym sie o nowy ciągnik.

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:54

1025 Problem z ciśnieniem oleju Dokładnie wymień czujnik ....
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 28 lipiec 2011 - 13:31

1025 Problem z ciśnieniem oleju ale poco inwestować kasę jak jest na gwarancji niech serwis dochodzi co jest przyczyną albo niech dają drugi ciągnik nie ma co im odpuszczać

#6 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 15:32

Czujnik wymieniony ale i tak schodzi ciśnienie oleju. Najgorsze jest to że ciągnik jest na program i do 16.08 musze złożyć dokumenty.... :(

Edytowany przez Bimbollo, 28 lipiec 2011 - 15:32.

#7 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:45

1025 Problem z ciśnieniem oleju Podepnij manometr, upewnij sie na 100%.
I do serwisu, nic innego w zasadzie ci nie pozostaje :mellow:

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 lipiec 2011 - 18:19

1025 Problem z ciśnieniem oleju

Witam

Czujnik wymieniony ale i tak schodzi ciśnienie oleju. Najgorsze jest to że ciągnik jest na program i do 16.08 musze złożyć dokumenty.... :(

hmm
TY: dzieńdobry chciałbym zgłosić usterkę ble ble ble
SERWIS: tak tak słuchamy itp.
TY: albo zrobicie to albo zakłdam wam sprawę w sądzie i poniesiecie koszta gdyż ciągnik kupiłem z dofinansowaniem i nie będę się z wami cackał, ja w plecy z kasą nie będę a jak zabiorą mi dofinansowanie to sciągnę tę kasę od was.
SERWIS: zaraz przyjeżdzamy.

uwierz mi że działa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:06

1025 Problem z ciśnieniem oleju U mnie był podobny problem. Spadało ciśnienie w układzie kierowniczym. Okazało się, że wadliwy był czujnik, który przepuszczał olej.

Btw. Mam pytanie odnośnie serwisu. Jeśli zgłoszę usterkę i serwis przyjedzie mi ją usunąć, to kto pokrywa koszty dojazdu do mnie? Leży to po stronie serwisu, czy za dojazd jestem zmuszony zapłacić?

#10 Share kolatek

kolatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:32

1025 Problem z ciśnieniem oleju Ciągnik bez odpowiedniego ciśnienia oleju jest niezdolny do pracy i przemieszczania.Każdy serwis musi zabrać go lub naprawić na miejscu nieodpłatnie.I nie cackaj się z nimi.Zgłoszenia tylko mailem lub listownie (z potwierdzeniem), abyś miał dowód zgłoszenia.Inaczej zostaniesz z szajsem na lata :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
1025 Problem z ciśnieniem oleju Dzisiaj, 08:55
  •  

#11 Share badi

badi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:42

1025 Problem z ciśnieniem oleju Witam.
Zegar jakie pokazuje ciśnienie? czy tylko brzęczy sygnał?Jak swojego 1025.3 kupiłem to po pewnym czasie też mi brzęczało ale ciśnienie spadało tylko do 1.2 -1,5 bar.przyczyną był wadliwy czujnik od wody który znajduje się nad pompą wodną w kolanku z termostatem.najpierw odłączyłem kabel to przestał brzęczeć pózniej dokupiłem drugi czujnik i spokój.

#12 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 22:11

1025 Problem z ciśnieniem oleju mam mtz 952 i przy dużym gazie mam ciśnienie około 2.5 bar jest równo na połowie zielonego pola ale gdy obroty spadną na około 800 to już ciśnienie spada do 1.5 bar i moje pytanie jest takie czy tak zostawić czy coś z tym robić bo w moim mtz 952 koło bąka jest taka jakby śruba zaślepka pod którą jest śruba którą reguluje się ciśnienie oleju ale nie wiem czy tak zostawić czy podnieść? podnosił juz ktoś w żeby podnieść w którą strone trzeba tą śrubą kręcić?

#13 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 08:12

1025 Problem z ciśnieniem oleju Ciśnienie od około 2,5 bara zaczyna schodzić gdy zaczyna się nagrzewać i schodzi do zera :(

#14 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:33

1025 Problem z ciśnieniem oleju Witam ponownie

Ciągnik został zabrany do Centrum Pronara w Narwi, zrezygnowaliśmy z wymiany na 1025 na rzecz 952 ze względu na skrzynię biegów.

#15 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 00:01

1025 Problem z ciśnieniem oleju Nie radze pokładać wiary w serwisie. Wiem bo robiłem jeden rok Zwlekaja z robotą, totalna zlewka klienta a robione to jak u ździcha w stodole. cieknie z rozdzielacza rura i jazda co tam że za 10 mth znowu poleci narazie dobrze a czasami wywalają dobre części i nowe wstawiają. Przyniosłem pompe NSZ 14 z belarusa od wspomagania nie wiem czemu wywalili władek podnosi teraz takie rzeczy na wolnych obrotach że bardziej to przód podnosi a nie tył...
Mój Wladimirec podbija świat

#16 Share Bimbollo

Bimbollo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 09:13

Ciągnik zostaje wymieniony na nowy także nie jest tak źle

#17 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 30 lipiec 2011 - 12:05

1025 Problem z ciśnieniem oleju @audi80b4 @-Nic nie majstruj u niego , normą minimalną w mtz-ach jest 0,8 bar ;)