Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup duzego gospodarstwa rolnego

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2011 - 11:45

tak piszecie tak, bo macie po 30 ha i sami to uprawiacie ususami, ludzie ktorzy maja juz ponad 300-400 ha inaczej zyja, maja ludzi od wszystkiego, oczywiscie dopilnowac trzeba, i to wszystko.
akurat tych co znam i maja duzo hektarow to co 2-3 miesiace jezdza na wczasy:) bo np w zime co robic na gospodarstwie ? ja nie mowie o tych co maja budy itp... ja mowie o przedsiebiorstwach o duzej ilosci hektarow a nie o malych rolnikach zrozum :) tam sie zarabia miliony

Jeszcze jedna sprawa, wyliczyłeś dochody { jakie to są MILIONY} wkład własny, sumę potrzebnego kredytu, a może powiesz nam taką rzecz - żeby zarobić te "MILIONY" najpierw trzeba miliony włożyć oto tylko podstawowe nakłady na 1000 ha: paliwo liczę tylko to na które jest zwrot akcyzy w zaokrągleniu 80 L X 1000 = 80 000L X 4 ,50 zł = 360 000 ZŁ Nawozy azotowe [saletra} 1000 X 400 kg = 400 ton X 1200=480 000 ZŁ to tylko w przybliżeniu a gdzie PK - DRUGIE TYLE a materiał siewny a opłacenie pracowników a środki ochrony roślin i zrobi się 1,5- 2 mln złotych skąd na to masz zamiar wziąć a żeby zacząć. Ty pomyśl najpierw o tych MILIONACH a potem nas uświadamiaj jak to trzeba robić i jacy to z nas nieudacznicy. TEN TEMAT NADAJE SIĘ WŁOŻYĆ MIĘDZY BAJKI ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup duzego gospodarstwa rolnego Dzisiaj, 22:37
  •  

#42 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2011 - 15:15

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Kolego spóźniłeś się o 20 lat !!! A teraz opisujesz nam "Mission Impossible "

#43 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:08

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Chociaz dzowniles do tego goscia z ogloszenia czy sobie jaja robisz?
Ehe.. cos mi sie wydaje, ze to koljena dziecinada. Szpece od kredytow tez mogli by sie nie udzialac, bo czytajac ten temat dosc pobieznie widze, ze maja nikla wiedze na ten temat.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:20

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Ja znam kogoś kto ma 300ha i mówi, że z pracownikami nie miał jeszcze wolnej niedzieli. Nie rozumiem takich ludzi jakby miał 200ha to by żył tak samo a w dodatku by miał jeszcze czas dla siebie. Nie rozumiem też takich z "MILIONAMI" którzy mają wszystko i tylko sie opie....ają i co przeżyją swoje i co z tego będą mieć. Nie chciałbym miec dużego gospodarstwa z wyposażeniem i konta bez ograniczeń bo było by to "bez smaku". Wolę własnymi rękami do czegoś dojść! Pozdro dla MILIONERÓW

#45 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 30 lipiec 2011 - 11:04

Zakup duzego gospodarstwa rolnego a w BGŻ byłeś? z tego co wiem to oni dają takie kredyty...pożycz od wujka ze dwie bańki na rozkręcenie interesu a x6 sobie wybierzesz z punktów na karcie VITAJ jak bedziesz tankował na orlenie...

#46 Share damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 13:40

Zakup duzego gospodarstwa rolnego masz 800 000zł możesz przeznaczyć 200 tys na zakup 10 ha jak coś zostanie możesz ulepszyć swoje maszyny lub kupić jakiegoś starszego ursusa. 600 000tys. zostaje w banku i liczyć lokatę 5% rocznie masz 30 tysięcy/12 miesięcy czyli miesięcznie masz ponad 2,5 tys. zysku na miesiąć. NA CZYSTO BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ, na życie ci wystarczy. Po dokupieniu gruntów możesz wziąść 5 hektarów w dzierżawę. Wtedy masz 30 hektarowe gospodarstwo. Możesz się nastawić np. na marchew, cebulę ziemniaki. Na tym powinien być większy zysk niż na pszenicy. Fakt więcej roboty ale coś za coś. I powoli możesz się rozwijać ale co najważniejsze nie masz kredytu i raty co miesiąc. Jeśli ci się Nie powiedzie zostają ci zawsze odsetki z lokaty na życie. Po prostu nie masz noża pod gardłem.

PS a propo 200 hektarowych gospodarstw. Mam wójka który ma takie gospodarstwo i jest nastawiony na warzywa tylko 50 ha kukurydzy. Nie ma żadnej hodowli. I nie wyjeźdża co 2 miesiące na wakacje ale całty czas zapier. Powiedzmy jest impreza przyjedżdżamy do niego o 20 a on na widlaku ładuje tira na platformę. Wiec co ty myślisz że jak się ma już 100 lub wiecej ha to się siedzi na d*pie i piwko pije. NIE!!!!!! Ten zawód ma to do siebie że czymm wiecej robisz tym więcej masz. I jeśli ktoś jest takim leniem i cały czas piwko pije. Zatrudnia tylko pracowników. To pracownicy szybko rozgromią gospodarkę. A to jeden Coś ukranie a to inny. Powiedzmy masz do rozsiania nawóz jedziesz z big bagami. na pole ma trafić 20 big bagów trafi tylko 18. Bo pracownik sprzeda 2 na lewo. A więc wszystkie ważniejsze rzeczy trzeba robić samemu. Typu opryski, nawozy.

#47 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:25

Zakup duzego gospodarstwa rolnego nie chciałem zakładać nowego tematu ale z serii "Moje złote myśli" mam nadzieje że i tym razem nie palnę jakiejś bzdury i nie dopadnie mnie mechanizator... :)
Otóż podwiesilem się pod ten temat gdyż chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak z tym zachodniopomorskim że tam tyle ziemi leży tzn. jest do sprzedania ?
Czy dlatego że nie ma tam np. cukrownii, mleczarnii ? Czy dlatego że gleby tam sa słabe ? W moim województwie (małopolskie, a byc może tylko w moim regionie) ludzie by się zabili za ziemią a tym czasem jak wchodzę sobie na techagra.com no to tam kupa jest do sprzedaży... Nie pisze powyższego bo np. chce kupić, nie nic z tych rzeczy znowu czysta ciekawość, kasy nima

#48 Share autopa

autopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 21:48

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Witam.
Mam 23 lata i w 2010 roku borykałem się z tym samym problemem.
W moim przypadku jednak było trochę inaczej.
Do zakupu było 4190ha.
Własność to 1600ha a reszta dzierżawy od ANR.
Maszyny prawie nowe i budynki w dobrym stanie a do tego ponad 3000szt bydła mlecznego i mięsnego.
Kwota zakupu to 38 mln zł.

Bank początkowo nie dawał najmniejszych szans na przyznanie kredytu.
A wkład własny to około 7,5mln których nie posiadałem.

Jednak kierownik banku "na boku" poradził mi co mam zrobić by kredyt uzyskać.
Oczywiście mówimy tu o kredycie komercyjnym a nie preferencyjnym.
Zaczęłem od wkłady własnego. Ale skąd wziąć tyle kasy.
A no popytałem i dowiedziałem się że jeden z prezesów pewnej spółdzielni mleczarskiej chętnie zainwestuje o ile przedstawię realny plan inwestycyjny.
Udałem się na spotkanie. Po 3 godzinach rozmów zakończonych powodzeniem wszedłem w posiadanie potrzebnej kwoty za 30% udziałów.
Z tym że plany pana prezesa przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania. A no owe gospodarstwo było głównym dostawcą mleka do jednej z okolicznych mleczarni.
Zaproponował mi abyśmy zagrali ostro i hamsko z zarządem mleczarni. Ale o tym za chwilkę.

Udałem się z kasą do banku. Oni przeliczyli majątek i okazało się że zakupywane gospodarstwo może być zabezpieczeniem.
Po trzech miesiącach papierkowej batali stałem się właścicielem gospodarstwa.

Po pół roku pan prezes inwestor zwrócił się do mnie z propozycją przejęcia owej mleczarni do której odstawiałem mleko.
Zaproponował rozwiązanie umowy z mleczarnią obecną i przeniesienie mleka do niego.
Zgodziłem się mimo że jego mleczarnia była oddalona od gospodarstwa o ponad 350km.
Ale to już jego problem pomyślałem.
Po kolejnych miesiącach dotarła do nas informacja o sprzedaży mleczarni z powodu nieopłacalności.
Wspólnik nawet się nie zastanawiał i zakupił mleczarnie.
Zabezpieczył się u mnie na dostawy przekazując mi swoje 30% udziałów w mleczarni.

I tak to było. Ciekawie i niezbyt bezpiecznie ale się opłaciło.
Obecnie dysponujemy pow. 5780ha w trzech gospodarstwach.
I dzierżawimy dwa kolejne o pow około 2310ha.

Bank nawet nie zastanawia się nad przydzielaniem kredytów. To że jesteśmu nimi przykryci i to szczelnie nie przeszkadza w dalszym rozwoju.
Planujemy wykup wszystkich gruntów obecnie dzierżawionych do roku 2020.
W planach jest też zakup w 2025 Kombinatu Rolnego w Kietrzu.

Mimo młodego wieku wystarczy wiedzieć co się chce żeby to mieć.

Pozdrawiam wszystkich.
M.M.

+1 punkt ostrzeżeń za bajkopisarstwo !!!!!

Edytowany przez MAT912, 02 grudzień 2012 - 01:04.

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 22:07

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Ciekawe bo w opisie masz ok 1600ha.

#50 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 00:29

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Nie lepiej tak się scentralizować i wykupić 1 gminę ? Mniej jeżdżenia by było :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2012 - 00:51

Witam.
Mam 23 lata i w 2010 roku borykałem się z tym samym problemem.
W moim przypadku jednak było trochę inaczej.
Do zakupu było 4190ha.
Własność to 1600ha a reszta dzierżawy od ANR.
Maszyny prawie nowe i budynki w dobrym stanie a do tego ponad 3000szt bydła mlecznego i mięsnego.
Kwota zakupu to 38 mln zł.

Bank początkowo nie dawał najmniejszych szans na przyznanie kredytu.
A wkład własny to około 7,5mln których nie posiadałem.

Jednak kierownik banku "na boku" poradził mi co mam zrobić by kredyt uzyskać.
Oczywiście mówimy tu o kredycie komercyjnym a nie preferencyjnym.
Zaczęłem od wkłady własnego. Ale skąd wziąć tyle kasy.
A no popytałem i dowiedziałem się że jeden z prezesów pewnej spółdzielni mleczarskiej chętnie zainwestuje o ile przedstawię realny plan inwestycyjny.
Udałem się na spotkanie. Po 3 godzinach rozmów zakończonych powodzeniem wszedłem w posiadanie potrzebnej kwoty za 30% udziałów.
Z tym że plany pana prezesa przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania. A no owe gospodarstwo było głównym dostawcą mleka do jednej z okolicznych mleczarni.
Zaproponował mi abyśmy zagrali ostro i hamsko z zarządem mleczarni. Ale o tym za chwilkę.

Udałem się z kasą do banku. Oni przeliczyli majątek i okazało się że zakupywane gospodarstwo może być zabezpieczeniem.
Po trzech miesiącach papierkowej batali stałem się właścicielem gospodarstwa.

Po pół roku pan prezes inwestor zwrócił się do mnie z propozycją przejęcia owej mleczarni do której odstawiałem mleko.
Zaproponował rozwiązanie umowy z mleczarnią obecną i przeniesienie mleka do niego.
Zgodziłem się mimo że jego mleczarnia była oddalona od gospodarstwa o ponad 350km.
Ale to już jego problem pomyślałem.
Po kolejnych miesiącach dotarła do nas informacja o sprzedaży mleczarni z powodu nieopłacalności.
Wspólnik nawet się nie zastanawiał i zakupił mleczarnie.
Zabezpieczył się u mnie na dostawy przekazując mi swoje 30% udziałów w mleczarni.

I tak to było. Ciekawie i niezbyt bezpiecznie ale się opłaciło.
Obecnie dysponujemy pow. 5780ha w trzech gospodarstwach.
I dzierżawimy dwa kolejne o pow około 2310ha.

Bank nawet nie zastanawia się nad przydzielaniem kredytów. To że jesteśmu nimi przykryci i to szczelnie nie przeszkadza w dalszym rozwoju.
Planujemy wykup wszystkich gruntów obecnie dzierżawionych do roku 2020.
W planach jest też zakup w 2025 Kombinatu Rolnego w Kietrzu.

Mimo młodego wieku wystarczy wiedzieć co się chce żeby to mieć.

Pozdrawiam wszystkich.
M.M.

Słuchaj kolego, przestań pisać bajki, bo dostaniesz bana za pisanie głupot. W kwietniu 2012r. założyłeś temat, który z resztą został zamknięty, a napisałeś tak: http://www.agrofoto....255#entry931255

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:20
Witam.
Posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni 120ha i otrzymałem propozycje zakupu gospodarstwa o powierzchni 1350ha.
Czy jeżeli byście mieli mozliwość, zakupilibyście takowe gospodarstwo?

INFORMACJE O GOSPODARSTWIE:
1350 ha (80 % ornych)
wszystkie maszyny niezbędne do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa
stan maszyn dobry
budynki gospodarcze od 7 lat nieużywane w celach hodowlanych tylko magazynowych
zero jakiegokolwiek inwentaża
WAŻNE:
Do gospodarstwa należy 600 ha gruntów własnych a reszta to dzierżawa od ANR
Dzierżawa na 750 ha wg umowy to koszt 917,5 dt pszenicy rocznie płatne w 2 ratach.
Kwota zakupu to około 12 500 000 PLN

Proszę o przedstawienie swoich opinii i ewentualnych sugestii co do prowadzenia takiego gospodarstwa.
Pozdrowienia

Fantazję to Ty masz !!!!!!!!!!

#52 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:37

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Panowie, na dzień dzisiejszy jest wiele ofert, przeważnie gospodarstwa od 200 do 1000 ha. Rzeczą jasną jest że niewielu jest śmiertelników których stac na taki zakup bez pomocy banku, nawet jeżeli będzie to okazja, są to miliony... Nie zamierzam przedstawiać Wam moich wyliczeń oraz co mnie interesuje i jak chce to spłacić... wydaje mi się, ze jest na tym forum nie jedna osoba która stałą przed taką sytuacja, więc udzieliłby ktoś rady do którego banku się udać zeby cos takiego sfinalizować ? Oczywiście nie oczekuje odpowiedzi publicznej, zapraszam na priv, pozdrawiam.

#53 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:23

Zakup duzego gospodarstwa rolnego idz do BGZ tam maja kilka lini kredytow preferencyjnych nawet na osadnictwo rolnicze wiec wybor jest spory Najgorsze jest to ze dawali max 1,5 mln na zakup ziemi wiec za wiele sie nie nakupowalo

Edytowany przez timasz, 06 styczeń 2013 - 10:24.

#54 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:41

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Wydaje mi się najlepszy interes to zrobili Ci co przyszli do rajfajsena po kasę albo ten który włożył papierki do skrytki a potem wyciągnął sztabki złota ....
A tak poważnie sam liczyłem i wydaje mi się wszystko nierealne mając nawet 10 mln lepiej włożyć do banku lub zainwestować w coś stabilniejszego niż rolnictwo. Niby na razie jest hossa ale do czasu i Unia się skończy a co wtedy bez dopłat ciężko jest udźwignąć kwotę kredytu który jest powyżej 5 a co dopiero 6 - ciu zer. Ktoś powie że jestem sceptykiem a i owszem, z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie ma

Edytowany przez aster453, 09 styczeń 2013 - 21:24.

#55 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 17:18

Zakup duzego gospodarstwa rolnego A Ci którzy kupowali za grosze 10-20 lat temu po PGR'owskie grunty ni ryzykowali ? Pamietam że wszyscy się śmieli, ze nic z tego nie wyjdzie....owszem, pare lat było cięzko, ale teraz oni się śmieją, ryzyko jest owszem, ale tak jak kolega wyżej napisał. Więc nikt na forum komercyjnego kredytu nie brał na grunty ?

#56 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 26 styczeń 2013 - 23:39

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Jak brali pgr-y to sytuacja była zupełnie inna. Przedewszystkim ceny ziemi były bardzo niskie i realne do spłaty ponieważ rolnictwo przed wejściem do uni było bardziej stabilne niż teraz. Ciągle jakieś wymogi obostrzenia i kary. Swego czasu interesował mnie zakup duzego 750ha gospodarstwa z całym parkiem maszyn oraz urządzonymi budynkami do hodowli krów, wszystko w jednym kawałku cena 15 dużych baniek zł. Opytałem sie, obdzwoniłem, pochodziłem na spotkania i usiadłem z kalkulatorem i kartka i przeliczyłem ze jest to realne ale tylko jak ciągle bedzie z górki. Doszedłem do wniosku ze nie ma sensu pakować sie w takie coś przy takich niestabilnych cenach produktów rolnych. Pracy byłoby dużo, zarobki marne przez pierwsze 20 lat (to jest kawał czasu), rodzina zaniedbana i ciągle bank na karku.
Trudno byłoby sie z tego wygrzebać.

Edytowany przez lemysz1, 26 styczeń 2013 - 23:40.

#57 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 luty 2013 - 13:44

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Tak się zastanawiam za ile pójdzie kiedys Kietrz bo nie wierzę że go nie sprywatyzują ?
A i jeszcze jedno głubczyce to już angole kupili czy dzierżawią ?
I jeszcze jedno pytanie znacie stronę na której mozna się dowiedzieć jakie ziemie po pgr są jeszcze nie sprzedane ? interesuje mnie południe Polski nie to żebym chciał kupić ale tak z ciekawości może kiedyś w totka trafie !!! A propo jutro 17 do wygrania

#58 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 12 luty 2013 - 12:50

Zakup duzego gospodarstwa rolnego @sthranislaw zaglądaj na stronę anr tam się dowiesz czy jest coś do sprzedanie czy nie

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2013 - 10:07

Witam serdecznie wszystkich na forum.
Mam dosyć skomplikowane pytanie.
Mam możliwość kupna gospodarstwa rolnego 1000ha, z tym, że 130 ha na własność( klasa III, IV i V) średnio wyjdzie 17 tys za ha.Reszta jest dzierżawiona przez to gospodarstwo umowa do 2024 roku ( możliwość przejęcia dzierżawy wraz z zakupem gospodarstwa).
gospodarstwo z zabudowaniem( 9 silosów oraz magazyn, oraz warsztat) w cenie całego gospodarstwa mieszczą się tez maszyny rolnicze( nie są to super nowoczesne maszyny, istnieje potrzeba dokupienia: 1-2 ciągniki , 2 pługi , siewnik, 2 grubery i beczkowóz).
Całość wyceniona została na 3.600 000 zł.
Dodam, że dopłaty na całość, czyli 1000 ha pobiera osoba uprawiająca.Na dzień dzisiejszy dopłata do jednego ha wynosi 890 zl.
Moje pytanie brzmi odnośnie kredytu, którego oczywiście będę potrzebował.
Wkładu własnego posiadam 800 000 zł wiec jest to ponad wymaganych 20 %
Problemem jest to, iż dotychczas posiadam tylko 12ha gruntów ornych.Nie do końca rozumiem warunki przyznawania kredytów preferencyjnych.
Jasne jest to, iż moje 12 hektarowe gospodarstwo nie stanowi zadnego bezpieczenstwa dla banku.
Pochodzę z rodziny rolniczej , mojej mamy brat , czyli mój wuj posiada jedno z wiekszych gospodarstw na Dolnym Śląsku 3000 ha, które prosperuje wspaniale.Jego wiedza i pomoc była by dla mnie duża, i nie jest do opisania na jakieś kwoty pieniężne.
Bezpieczeństwem może być nowo nabyte, duże gospodarstwo rolne i jego roczne zarobki.
Kwota kredytu opiewała by na 2.800 000 zł
Okres kredytowania 15 lat
Karencja 2 lata
Nie chce poruszać sprawy dopłat do oprocentowania ze strony ARiMR.Narazie chciałbym to zostawić na boku.
Chciałbym sie dowiedzięć tutaj na forum, zanim udam sie do banku, czy mam szanse uzyskac taki kredyt.
Z krusem rozliczam sie od 5 lat, posiadam dodatkowo ukończone 4 letnie technikum rolnicze.

Prosiłbym o wasze opinie na ten temat.

Teraz troche matematyki.

2.8 mln kredytu to nie jest mało, ale ..:

sam kredyt jestem w stanie spłacic dopłatami z uni europejskiej do hektarow
przykład:
1000 ha x 890 zl = 890 000 zł na rok.

rata kredytu (w przyblizeniu) = 2.800 000 + 3% (oprocentowanie) / 15 (lat) = 200 000 zł rocznie
Wiec z samych dopłat zostaje jeszcze około 700 000 zł
Oczywiście zostaje sama uprawa ziemi ( tylko rzepak i pszenica)

nie bede sie wgłebiał w każde detale, ale podaje przykład ( który rownierz można dodać do biznes planu, który jest niezbedny przy ubieganiu sie o kredyt.

300 ha rzepak - 300ha x 2 tony z haktara ( podaje tak w przyblizeniu) = 600 ton x (2000zl za tone) = 1.200 000 zł - (około 40% nasiona,nawóz, srodki ochory roslin,paliwo,pracwnicy, amortyzacja sprzetu itd.) = 720 000 zł

700 ha pszenica - 700ha x 5 ton z haktara = 3500 ton razy 800 zl za tonę = 2.800 000 zł - 40% = 1.700 000 zł

Zsumowany zarobek na takim gospodarstwie to około 3.500 000 zł na rok ( uprawa + dopłaty - roczna rata za kredyt)

Rozpisałem sie, ale chce poznać wasze opinie.Głownie na temat kredytu preferencyjnego.
Dziekuje za uwagę.Pozdrawiam i życze wszytskim udanych plonów na rok 2011 !

Dawaj mi namiary jutro wyjezdzam i kupuje to...!! prawie 4mln za 1000ha?? co to jest? Takie gospodarstwo z tak długądzierzawą spokojnie mozna opylić za 10-20mln

Po 2. zakmykajcie takie tematy...nic poza rozbudowywaniem fantazji nie wnosi.
Po 3. AgroFoto traci na takich bełkotach jak w tym temacie..
Po 4. Dawaj mi nr tel i osobe odpowiedzialna za sprzedaz tego gosp..jutro kupuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 17 luty 2013 - 20:13

Zakup duzego gospodarstwa rolnego Ciekawe czy tych 800tyś dorobiłeś się na tych 12 ha? haha :P