Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia - 1000szt.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:23

Chlewnia - 1000szt. Drodzy koledzy mam w planach budowę chlewni na 1000szt czyli 500szt warchlaka i 500szt tucznika. Dostarczanie paszy oczywiście paszociągiem,karmienie na sucho. Chlewnia na głębokiej ściółce usuwanie obornika turem. Zastanawia mnie na ile sztuk robić jedną grudkę 25 50 czy 100 sztuk , także zastanawia mnie ile by wyniosła budowa takiej chlewni wraz z kosztem wyposażenia jej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia - 1000szt. Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 08:06

Chlewnia - 1000szt. Witam osobiscie gratuluje odwagi ale co do pytania skojce zrob minimum na 50 sztuk i lepiej zrob wesze a dłusze co do kosztów to mysle ze 250tys zł powino starczyc
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:57

Chlewnia - 1000szt. Kolega się nie boi? Marny czas teraz... materiały drogie, zboże drogie, świnie tanie. No ale jak komu pasuje. Widziałem na własne oczy jak koleś budował oborę na krowy w czasie gdy mleko było za bezcen. Teraz się śmieje. Tak więc powodzenia:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:24

Chlewnia - 1000szt. 250tyś to jednak trochę za mało. Dlaczego chcesz system sciółkowy a nie ruszt??

#5 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:58

Chlewnia - 1000szt. przy takiej ilości głęboka ściółka za bardzo nie zda egzaminu, ponieważ będzie duży problem z dostarczaniem słomy, chyba że planujesz zrobić na środku korytarz do podwożenia kostki( dużej) albo balotów. a co do ilości świn w kojcu to zrób takie żeby jeden kojec wchodziłna jeden samochód, bo potem nie ma problemu z brakiem miejsca i produkcja może iść bez przerwy:)

#6 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 15:12

Chlewnia - 1000szt. 25 to wykluczona sprawa, stanowczo za malo- niepotrzebnie rosnie masa kosztow, np. zwiazana z dzieleniem chlewni na wieszka ilosc kojcy; dodatkowo przy odstawie Ty bys sie zalatal ;). 50 to wedlug mnie w miare optymalna liczba, 100 raczej ciut przy duzo. Pamietaj, ze czym wiekszy kojec tym wieksze ryzyko kanibalizmu, trudniejsza obsluga(np. wygonic z kojca 100szt x 120kg ;), dojscie do chorego zwierzecia i w ogole wykrycie takowych).
Moje zdanie co do kosztow budowy to cos ok. 300tys, lacznie z plyta itp.

Edytowany przez NHCS, 28 lipiec 2011 - 15:13.

#7 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 28 lipiec 2011 - 16:49

Chlewnia - 1000szt. @pawelol111 - najlepszy czas na inwestycje to właśnie nie opłacalność na dany ,,towar'' ponieważ gdy ruszy się z interesem cena skoczy w górę i jest zysk, a kto inwestuje gdy jest opłacalność najczęściej później traci bo jak ruszy to spadnie opłacalność. Ten twój koleś się śmieje ile teraz zarabia na mleku.

#8 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:05

Chlewnia - 1000szt. Cena na tucznika jako taka tylko pasza droga...

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:01

Chlewnia - 1000szt. kojce najlepiej na 50szt. na 25 to za duzo roboty z zagrodami karmikami itp a 100 to juz za duzo bo musiał by być bardzo duze kojce. I tak jak pisał jeden z kolegów zrób dłuzsze a węzsze zagrody będzie łatwiej obornik wybierać i mniejszy koszt bram będzie. A nie myślałeś o systemie bez ściółkowym na rusztach? Bo przy takiej ilości na głębokiej ściółce to trzeba będzie duzooo słomy ;)

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 28 lipiec 2011 - 21:02.

red power

#10 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:09

Chlewnia - 1000szt. Panowie co do ścielenia słomy to im większa grudka to będzie łatwiej ponieważ musowo robić tak żeby turem wyciągać obornik ponieważ wyciąg to za długi czas oczyszczania myślałem raczej żeby do każdego kojca był wjazd zewnętrzny żeby wjechać swobodnie ciągnikiem ja myślicie zda egzamin? co do czasu budowy to w dołku świńskim jest najlepiej budować oczywiście jak się ma zaplecze finansowe ,a doświadczenie mnie nauczyło że spadku cen przychodzi czas wzrost cen więc i szybko się zwraca chlewnia. Co do kosztów to 250tys zł to za mało ale 300tyś nie wiem czy starczy ja myślicie policzyć budowę : fundamenty, ściany, dach i ocieplenie a następnie wyposażenie: kojce, paszociąg, karmniki macie te ceny z doświadczenia swoje czy czyjegoś czy tylko tak liczycie mniej więcej? A co do ruszt to pasowała by mi głęboka ściółka ponieważ zależało by mi na oborniki jako naturalny nawóz na pola a gnojowicę będę miał od loch prośnych ponieważ je będę miał na rusztach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:24

Chlewnia - 1000szt. ALe gnojowica wydaje się lepszym nawozem naturalnym niż obornik no ale na tyle sztuk to juz i porządne szambo zewnętrzne trzeba.

#12 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:31

Chlewnia - 1000szt. Obornik jest duzo bogatszy we wszystkie pierwiastki niz gnojowica...

#13 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:32

Chlewnia - 1000szt. Wydaje mi się że 300tys jak na 1000szt to bardzo mało. Nie wiem ile to by metrów kwadratowych wyszło,ale z wentylacją,paszociągami, pojeniem, ociepleniem, silosami paszowymi to coś może się koło miliona zakręcić. Oświećcie mnie jeśli się mylę.

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:34

Chlewnia - 1000szt. 250 tys na chlewnie 1000 szt??? hahaha dowcip tygodnia
Do autora
Przy takiej ilości tylko ruszta. Chlewnia idealna to 5 komór po 4 kojce na 50 sztuk, korytarz po boku. koniecznie 2 paszociągi. Cena 800tys-1 mln w zalezności od wyposażenia

Edytowany przez lukaczmarek, 28 lipiec 2011 - 21:36.

#15 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:53

Chlewnia - 1000szt. właśnie w tych cenach myślałem ale to trzeba dobrze będzie obliczyć bo wyłożyć 800-1mln zł to sporo na chlewnię

w takich cenach to raczej porodówka wyjdzie tyle z wyposażeniem ja mniej więcej liczyłem 600tyś

#16 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 lipiec 2011 - 08:34

Chlewnia - 1000szt. Ale jak zrobisz zewnetrzny wjazd, to od razu powinna być głęboka ściółka, i wtedy by też po sprzedaży obornik brał ładowaczem do tyłu z klatek.

#17 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 09:16

Chlewnia - 1000szt. Osobiscie posiadam chlewnie na ok 850szt. na glebokiej sciolce i nie jest ona uciazliwa w obsludze. Niektorzy pisza glupaty zastrzegajac ze taka ilosc to tylko na ruszta. Jezeli masz dostep do duzej ilosci slomy, to nie bedziesz mial zadneg problemu. Popatrz na forum ile osob ma takie chlewnie i popytaj. Gnojowica tez wcale taka wesola do wywozenia nie jest, a chlewnie nie blyszcza- no chyba ze na poczatku :P . Co do kosztow porozmawiaj z uztkownikiem @Huta64. Kolega postawil na ruszcie na 900szt za nieco ponad 600tys. zl.

Edytowany przez NHCS, 29 lipiec 2011 - 09:17.

#18 Share ZELKOW

ZELKOW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 09:28

Chlewnia - 1000szt. Dziękuje bardzo dopytam się

#19 Share MrMily

MrMily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 09:36

Chlewnia - 1000szt. Jest na tym jakaś opłacalność ?? Ile zboża potrzeba żeby wykarmić tyle świń. No chyba że masz swoje no ale nawet jak byś miał swoje to nie lepiej sprzedać ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 14:10

Chlewnia - 1000szt. Prawo ekonomikii jest proste, czym towar bardziej przetworzysz masz z niego wieksze pieniadze. Oczywiscie czasem sa dolki, ale coz. Przyklad: Zboze-> skarmiasz zwierzetom i masz, np. mieso-> mozesz otworzyc ubojnie i przygotowywac poltusze-> mozesz otworzyc zaklad miesny i jeszcze przerobic na kielbasy i ladnie zapakowac... Wszakze widac i slychac jak ludzie teraz narzekaja na branze swinska, raczej wachliwy biznes, moze dlatego bo produkcja nie jest "skwotowana" jak np. mleko.