Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paliwo w brudnych zbiornikach?

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 18:47

Paliwo w brudnych zbiornikach? Trafiłem na ten wątek bo załatwiłem właśnie swoja pompe przy zetorze 7540. U mnie akurat załatwiłem pompę resztką paliwa z dna zbiornika (mechanik powiedział że była zatarta). Zbiornik był chyba po jakimś rozpuszczalniku wzięty z lakierni. jak brałem wydawał mi się czysty. Płukałem go ropą dla pewności. Zalałem go 1000L na wiosnę i do tej pory było ok. Niestety wlałem do niego teraz 200L powiedzcie czy jak doleję do niego np. mixolu czy uszlachetniaczy do tego paliwa i pomieszam np. 1:2 z czystym paliwem to C360 3P przeżyje to? Dodam że ten 3P chodzi na tym paliwie bez problemu jak narazie. Jakiś czas tem jak odkręciłem korek w tym zbiorniki to trochę zaniepokoił mnie zapach, śmierdziało tak jakby rozpuszczalnikiem a nie ropą. Chyba musze wywalić ten zbiornik i kupic nowy. Natomiast ktoś tu dobrze zauważył że nawet jak zostało coś na ścianach tego rozpuszczalnika to było to kropla w morzu. I czy ta kropla mogła aż tyle szkody zrobić? Nie mogę oskarżać człowieka od którego kupiłem paliwo bo nie jestem pewien co do zbiornika.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paliwo w brudnych zbiornikach? Dzisiaj, 22:20
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 21:10

Paliwo w brudnych zbiornikach? Jeżeli zbiornik był po rozpuszczalniku to nie mogło go nic pozostać tym bardziej że był płukany, inaczej troszkę sprawa wygląda jak by zbiornik był po lakierze to paliwo może to rozpuszczać i wtedy mogą się już dziać różne kwiatki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 01 październik 2013 - 14:04

Paliwo w brudnych zbiornikach? Zbiornik jak go brałem wyglądał jak nowy. Nie miał żadnych śladów używania. Lakier pozostawił by napewno jakieś resztki po sobie.

#24 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 16 październik 2013 - 05:47

Paliwo w brudnych zbiornikach? Temat przerabiam już od kilko lat z tyli plastikami. Jak kupiłem pierwszy zbiornik, to na dzień dobry załatwiłem sobie 3 pompy. Na szczęście w starszych ciągnikach, to i koszt naprawy nie był zbyt wielki.
Sprawa wygląda tak, że obojętnie po czym będziesz miał ten zbiornik (nawet po spirytusie, a to nigdy Ci pompy nie załatwi) i wlejesz ON, to jeśli stoi on na dworze i jest narażony na działanie słońca, to zrobi ono z tego paliwa "czary mary". Na początku paliwo wygląda normalnie, tylko zaczyna mieć taki dziwny ostry zapach jakby kwasu, ale to już jest po paliwie, mimo ze wygląda ok. Potem wytrąca się brązowa maź (początkowo w niewielkich ilościach - kropelki, a z czasem jest tego więcej), jak to złapiesz to można się przekonać że ma to właściwości kleju. Jedyna metoda ustrzec się przed tym, to trzymać zbiorniki pod dachem, np. w garażu. Wówczas paliwo jest w miarę bezpieczne.
Ja niestety cały czas trzymam na dworze, ale kontroluję paliwo i staram się szybko je zużyć - trzymając je do około tygodnia w plastiku na dworze, tez nic się nie dzieje. Pozostałe trzymam w metalowych beczkach 200l.
Co do czyszczenia, to rożne rzeczy próbowałem, mówią że nafta rozpuści wszystko ale się mylą :) W tym wypadku idealnym i niezawodnym rozwiązaniem jest denaturat!!! To jedyne co doskonale rozpuszcza ten "klej". Ja poz zużyciu paliwa w tej beczce biorę szmatę na miotłę i wycieram cały zbiornik wlanym do niego 1L denaturatu.
Jeszcze jedna rada co do uratowania pompy, bo nie jest ona (jak ktoś pisał) zatarta, tylko zacięta na listwie - zaklejona tym fantastycznym mazidłem. Zrobić mały obieg, pompa +pompka wpompować do pompy denaturat zostawić na noc, przepompować rano kilka razy. U mnie to zdawało egzamin w 70%, ale i tak zostałem mistrzem świata w wymontowywaniu pomp :)
Drugi sposób jest droższy choć u mnie skuteczność 100%....kupić nową pompę, to się stara przestraszy ;) mój Zetor 7245 pracuje dużo z różnym sprzętem a wiadomo, że nie zawsze uda się naprawić od ręki, więc kupiłem nową pompę, żeby mieć zamiennie. stara tak się wystraszyła, że do tej pory śmiga znakomicie.
Szkoda że ciągle nam brakuje kasy, by sobie kupić normalny zbiornik do paliwa :(

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:20

Paliwo w brudnych zbiornikach? Ja kupuję paliwo na bieżąco, tzn. jak jest robota to na kilka dni, jak nie ma roboty to stoi i problemy sie powiedzmy połowicznie skończyły, ale zapasów już nie robię kiedyś robiłem i faktycznie oszczędności są, ale te oszczędności plus dodatkowe złotówki trzeba było dokładać w postoje, niestety mamy paliwa jakie mamy.
W benzynie to dobrze widać co się dzieje po postoju nawet miesięcznym, mam w domu same diesle jedyne co na benzynę to kosa i piła używam ich tyle że wypale z 5l benzyny na rok, reszta mi służy do mycia odtłuszczania itd. i po nalaniu takiej miesięcznej benzyny piła i kosa nie chce chodzić :D jak zapali to już chodzi, ale chodzi jak romet z rozstrojonym gaźnikiem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:08

Paliwo w brudnych zbiornikach? @darolee
Ja mam zbiornik dopiero pierwszy rok i moje doświadczenia odpowiadają w 100% tym co opisujesz. Przed zakupem zbiornika woziliśmy paliwo w 20-stkach samochodem w bagażniku. Domyslacie się co było z nowym samochodem po kilku latach wożenia paliwa w bagażniku. Drugi problem to wieszanie się z tymi kanistrami po ciągnikach. Chciałem z tym skończyć ale widzę że chyba się nie da. Druga osoba mi mówi żeby uniknąć tego brązowego "kleju" (sa to podobno biokomponenty) trzeba zabrać paliwo ze słońca wtedy nie będą się wytrącały z paliwa.
Spróbuję w tym roku tak jak radzisz wyczyścić zbiornik denaturatem, wstawić do garażu i zobaczymy.

#27 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:56

Paliwo w brudnych zbiornikach? Koledy pisałem w temacie (oszuści paliwa)że winę ponosi nie zbiornik lecz za długo przechowywane paliwo max. 3 miesiące bo inaczej wytrącają się estry roślinne z dodatków bio i tym zajedziecie każdy układ nawet zwykły sekcyjny.

#28 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:08

Paliwo w brudnych zbiornikach? Dokładnie tak, paliwo teraz nie nadaje się do długiego przechowywania a dodatkowo w białych zbiornikach na słońcu ulega jeszcze szybciej degradacji

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:30

Paliwo w brudnych zbiornikach? Ja nic takiego nie zauważyłem. Kupuję często paliwo grudzień- styczeń przeważnie i starcza mi do września, zbiorniki po 3 tyś litrów. orginalne z oleju opałowego. Zbiorniki stoją w magazynku do tego zrobionego. Od paru lat tak robie i nic z paliwem się nie dzieję. Kiedyś miałem w zbiornikach 1000 litrów po 3-4 miesiace i nic się nie dzialo. Bio nigdy nie miałem.
Na dnie jest taki ciemny osad, może z 5 mm , po prostu syf się osadza.
Pompę do paliwa mam z filtrem, takim jak ma bizon w silniku do oleju, zmieniam go raz na 25 tyś litrów może, i od paru lat nie wiem co to znaczą filtry w ciągnikach, praktycznie wcale filtrów nie zmieniam.
Od czasu jak leję do zbiorników 1 tyś l a potem tych 3 tyś problemy z filtrami znikły.

#30 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:17

Paliwo w brudnych zbiornikach? Jeżeli są pod jakimś dachem to całkiem inaczej to wygląda, no i paliwo a paliwo to duża różnica, rok temu mieliśmy paliwo z za wschodniej granicy i nic się nie działo, a z tym naszym ugotowanym z kwiatków i kory drzew dzieją się różne rzeczy:D

Edytowany przez 1012, 19 październik 2013 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:11

Paliwo w brudnych zbiornikach? Kolego piszesz że paliwo kupujesz zimą a to jest różnica bo zawiera mniej dodatków BIO więc tych problemów nie masz.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:17

Paliwo w brudnych zbiornikach? Też mi się zdaję że paliwo kupowane zimą ma trochę inny skład.

#33 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 październik 2013 - 09:29

Paliwo w brudnych zbiornikach? To się nie ma co zdawać bo od listopada dostarczane jest już paliwo zwane zimowym.I tam jest zmieniony nieco skład aby nie zamarzało.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#34 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:57

Paliwo w brudnych zbiornikach? Czyli podsumowując w tym sezonie zrobię tak: wyczyszczę zbiornik dynksem, kupię paliwo w zimę i ilość którą zużyję na wiosnę, wstawię zbiornik do garażu. Zobaczymy czy zbierze się mniej syfu w zbiorniku.

#35 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:32

Paliwo w brudnych zbiornikach?

@darolee
uniknąć tego brązowego "kleju" (sa to podobno biokomponenty) trzeba zabrać paliwo ze słońca wtedy nie będą się wytrącały z paliwa.
Spróbuję w tym roku tak jak radzisz wyczyścić zbiornik denaturatem, wstawić do garażu i zobaczymy.

No ja pierwsze słyszę że to bioestry.... znaczy nigdzie się nie spotkałem z taką wiedzą, a sam na to nie wpadłem. W takim wypadku można byłoby się przerzucić na paliwo bez biokomponentów, bo dostanie się je w zasadzie w każdej okolicznej stacji (oczywiście przy dostawie do domu, bo na stacjach to raczej rzadko się trafia, choć czasem się spotkałem).
Co do testów to jak masz jakiś wolny zbiornik 1000L wstaw go do garazu kup letnie paliwo ze 20L wlej do niego i zostaw do wiosny. Jak nic się nie wytrąci to znaczy że jest ok. Gwarantuję że po takim czasie na dworze masz 50/50 klej z czymś co nazwę pozostałością po ON :)

Też mi się zdaję że paliwo kupowane zimą ma trochę inny skład.

Skład ma na pewno inny, bo jak pisałem mam własne kilkuletnie doświadczenia w tym temacie i wiem z autopsji, że zimowe paliwo rozpuszcza ten badziew podobnie jak denaturat, znaczy jak miałem zasyfioną pompę tym klejem, ale nie na tyle, że jeszcze chodziła, po kilkudniowym jeżdżeniu na zimówce przeszło jej.

Ja się przesiądę na paliwo bez dodatków bio ...cena ta sama.

#36 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:38

Paliwo w brudnych zbiornikach? Ale w tej chwili chyba każde paliwo ma dodatki bio. I nie ma szans kupić takiego bez tych dodatków. Wymóg naszego ustawodawcy.

#37 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:42

Paliwo w brudnych zbiornikach? Każde paliwo ma dodatek BIO, tylko że to z oznaczeniem na dystrybutorze Bio ma procentowo jeszcze więcej.

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:26

Paliwo w brudnych zbiornikach? Nie jestem pewien na 100% ale ostatnio zmieniłem dostawcę i twierdzi że paliwo jest bez BIO.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:41

Paliwo w brudnych zbiornikach? Mi teraz przywożą z Berlina i chyba bez Bio.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 październik 2013 - 22:12

Paliwo w brudnych zbiornikach? Tak jest nie chodzi mi o paliwo na stacjach paliw, ale powiedzmy jak zamawiam minimum 1000L z dostawą do domu, to mogę sobie zamówić paliwo bez biokomponentów, rafinerie dysponują takim paliwem i je sprzedają. Mogę się mylić ale zdaje mi się, że wymogiem jest sprzedaż paliw z bio na stacjach, ale przy sprzedaży bezpośredniej już tego nie ma.

Edytowany przez darolee, 20 październik 2013 - 22:33.