Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o pomoc

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZamzerO

ZamzerO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 20:21

Proszę o pomoc Witam jestem tu nowy a to mój pierwszy post. Chciałbym się dowiedzieć od któregoś z forumowiczów jak teraz wygląda sprawa z przepisywaniem gospodarstwa. Sprawa polega na tym ,że mój ojciec ma niewielkie gospodarstwo ( 7.5 Ha) i kilka maszyn którymi razem z moim bratem i ojcem uprawialiśmy ten areał. Niedawno nabyliśmy kombajn marki Bizon Z056 i jesteśmy w trakcie remontu. Rozmawiałem ostatnio z ojcem bo cały czas męczy mnie myśl nad powiększeniem naszego gospodarstwa poprzez wzięcie kilku Ha w dzierżawę. Ojciec powiedział mi, że nie ma sprawy tylko żeby się w to bawić trzeba było by zainwestować w lepszy sprzęt. Dzisiaj wpadł mi do głowy pewien pomysł i właśnie chciałbym się was drodzy forumowicze zapytać: Jak najszybciej zdobyć wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym? Chodzi mi o to, że skończyłem technikum informatyczne i zdałem maturę więc mam średnie wykształcenie i otwartą drogę na studia. Czy jakbym zrobił jakieś studium rolnicze zaocznie (takie 2-letnie) to czy mój ojcem mógłby bez problemu przepisać na mnie gospodarstwo i czy mógłbym ubiegać się do dopłatę z Unii dla młodych rolników? Drugie pytanie: Czy to się opłaci?
Chciałbym dodać, że na samym początku to nie będzie moje jedyne źródło i będzie pomagał mi tato.

Areał: około 7.5Ha ornego

Zwierzęta: Drób (Kury brojlery, kury Nioski, czasami czyli co kilka lat indyki) wszystko na własny użytek.

Maszyny: Ursus c-330
Ursus c-360 (on by był wymieniony na coś mocniejszego gdyby wszystko się udało)
2x Przyczepy d-47
Pług 3-skibowy
Pług 2-skibowy
Pług 5-skibowy (podorywkowy)
Agregat uprawny (do c-360)
Talerzówkę
Sadzarkę do ziemniaków
Itp.

Ps. Proszę o poważne odpowiedzi (Pytałem wujka Google.pl i wcale dużo mi nie wyjaśnił) oraz o wyrozumiałość, ponieważ to mój pierwszy temat na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o pomoc Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:25

Proszę o pomoc http://www.agrofoto....ik-nowe-zasady/
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:28

Proszę o pomoc

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-mlody-rolnik-nowe-zasady/

Jeżeli skończyłeś technikum informatyczne to idz na studia informatyczne zamiast rolniczych.Będziesz lepiej żył niż jako rolnik.Gospodarstwo zostaw bratu.