Skocz do zawartości

Zdjęcie

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:08

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Witam
Mam dość dziwny problem ponieważ stopień obniżania ramion, na których zaczepiony jest gruber pozwala jedynie na "ślizganie się go" po ściernisku; wejdzie w ziemię na parę centymetrów maksymalnie i tak go podnosi/opuszcza ciągle (tak jakby EDC reagowało na zmiany gleby co nie powinno mieć miejsca-wyjaśnienie w dalszej części postu).
I teraz ciekawsza część, a mianowicie gdy nie mam podczepionego narzędzia ramiona normalnie opuszczają się maksymalnie w dół ( na wyświetlaczu mam wartość 0 dla opuszczonych ramion).
W sprawach technicznych próbowałem z różnymi ustawieniami zarówno z siłą uciągu jak i pokrętłami dotyczącymi szybkości reagowania na zmiany gleby. Także przy ustawionej sile uciągu na wartość maksymalną (wartość 10) i ustawionym suwaku regulacji pozycyjnej na minimalną wartość (a więc wysunięty maksymalnie w przód) również brak efektu. Maksymalne opuszczenie ramion jest w granicach 35-40 wg wyświetlacza.
Gruber jest 3 metrowy, a więc traktor nie ma co robić.
Nie ma żadnych błędów wyświetlanych.
Przeprowadziłem kalibrację zarówno systemu EDC (dotyczącego precyzji podnoszenia/opuszczania) jak i kalibrację poziomu ramion (maksymalny poziom opuszczenie/podnoszenia)

I co z tym fantem zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:29

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Może gruber nie chce ci w ziemię wchodzić :unsure:

#3 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:42

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Heh no niestety to nie jest możliwe bo pojechałem akurat na pole sąsiada co dzisiaj także gruberem ściernisko obrabiał i mam porównanie. A więc niestety to nie przyczyna

#4 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:01

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Z twojego opisu wszystko wskazuje na gruber, jeżeli podnośnik bez maszyny reaguje wg. zadanych ustawień, i wykonałeś kalibrację, jeżeli pokrętła w podłokietniku działają(realizują zadane ustawienia) to problem w zagłębianiu leży w gruberze. Czy pierwszy raz łączysz te maszyny? Czy jest dobrze ustawiony? No bo nie masz także kodu usterki więc nie widzę innego rozwiązania.
Nie miałeś takiego problemu z inną maszyną?? Gdybyś miał w gosp. drugi ciągnik do zapnij gruber i sprawdź jak się zagłębia. Albo zapnij (choć to nie pora) NH do Pługu i wykonaj próbny przejazd a wtedy się okaże czy EDC dobrze działa czy nie, ta maszyna od razu pokarze, ponieważ to dla hydrauliki ciągnika dosyć energochłonne urządzenie, od razu wykaże czy dobrze działa reakcja na zmiane gleby i siła uciągu i reszta ustawień) A jak to nie pomoże to diler, ale wątpię aby coś wymyślił jeśli komputer pokazuje iż wszystko jest ok.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#5 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:13

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A No tak zrobię podczepię chyba do drugiego ciągnika (ursus 1224) bo wcześniej z nim chodził to się wyjaśni. chociaż chyba wypadałoby też podczepić także pług do NH żeby mieć 100 procentową pewność. Trochę jednak jestem niepewny ponieważ gruber zęby ma ostre a samo ustawienie (w tym przypadku cięgno) chyba jest analogiczne do ursusa czyż nie :>? No ale zrobię testy.
No fakt faktem pierwszy raz podczepiam do niego cokolwiek zawieszanego.
A przypomniało mi się jeszcze, że gdy dam na maksymalne obniżenie ramion to na wyświetlaczu po prawej stronie sygnalizującym podnoszenie bądź opuszczanie ramion cały czas świeci się (na zielono) dioda sygnalizująca opuszczaczanie (mało przydatny fakt no ale staram się opisać wszystkie symptomy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:25

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A wg. mnie uszkodzony jest czujnik siły uciągu, tylko dlaczego nie diagnozuje go komputer...

#7 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:31

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A heh, cięgno ma nie wątpliwie analogiczne działanie ;) No ja także mam w Steyr-e diodę, gdy przełączam na opuszczanie(prace) to zapala się dioda opuszczania, a w czasie pracy gdy EDC koryguje ustawienia podnośnika ( na lżejszej ziemi opuszcza, a na cięższej podnosi) to wtedy chwilami powinny się świecić dioda opuszczania z diodą podnoszenia na zmianę, wtedy wiadomo że potencjonometry w podłokietniku działają, bo jakbym wszystko wyzerował to cały czas będzie się świecić dioda opuszczania(podnośnik nic nie będzie korygował), no ale ja mam inny rocznik/podłokietnik/Multicontroller/markę w więc może to się akurat różnić od Twojego.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#8 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2011 - 12:32

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A Mam podobną sytuację, kontrolki z boku pokazują jak podnośnik reaguje, ustawiłem ten suwak od dociążania między 2 a 3 na tej skali i w czasie roki nadmiernie wyciągał pług z ziemi - było sucho, przy większym ustawieniu tj 4-5 szedł za głęboko, w końcu wyłączyłem ten system, jak będzie wilgoć to można poprubować, a tak jak teraz przestawiłem suwak na 10 a pług odciążyłem tym głównym regulatorem położenia ramion podnośnika, na nawrociu tylko przycisk góra/dół i do przodu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:30

EDC (elektroniczna regulacja siłowa) NH TS 135A A w jaki spsosób wyłącza się to?
U mnie na przykład, aby było śmieszniej, z gruberem załączał się ten system zawsze, a z pługiem za bardzo nie chce. A wydaje mi się, że to się włącza przy większym oporze na czujkach uciągu :]

//edit
No, poprawka, tak to jest jak czlowiek nie umie tego obslugiwac ;)
Z plugiem tez to bez problemu pracuje, ale ostatnio jak oralem to jak kolega wyzej - wylaczone i jedno ustawienie wysokosci i szlo dobrze.

Edytowany przez maks, 18 wrzesień 2011 - 14:50.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk