Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa+zgrabiarka

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:35

prasa+zgrabiarka witam, sąsiad mówił mi, że widział jak gdzieś na polu ktoś belował a z tyłu do prasy belującej była przyczepiona zgrabiarka 7 gwiazdowa no i sam sobie podczas zwijania beli jednoczenie wałek robił.
No to zrobiłem identycznie, przyczepiłem do prasy zgrabiarkę, kończę belować (z tyłu mam odrazu robiony gotowy wałek ) wyrzucam bele z komory no i okazuje się, ze niestety było takie ustawienie: ciągnik>prasa>bela>zgrabiarka no i jechać dalej nie mogłem, bo zgrabiarka zostawała zablokowana.
Jak rozwiązać ten problem? Co zrobić aby bela wyła wyrzucana gdzieś z boku lub coś w tym stylu? Sąsiad mówi, ze nie wiem jak tamten gość miał to zrobione, a mi byłoby bardzo pomocne, ponieważ nie mam za bardzo nikogo, kto by mi pomagał i muszę obie czynności(robienie wałków i belowanie) robić sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa+zgrabiarka Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:35

prasa+zgrabiarka spróbuj zrobić za prasą taki jakby stawiacz bel. Będziesz jechał a bela będzie leżała ok 1,5 metra w bok.wtedy chyba zgrabiarka ci przejdzie :P
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#3 Share Mam1000Ha

Mam1000Ha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:51

prasa+zgrabiarka zrob cos takiego : http://www.abload.de...eztytuud8i2.jpg

Edytowany przez Mam1000Ha, 27 lipiec 2011 - 15:51.

#4 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 16:01

prasa+zgrabiarka o stawiaczu myślałem już, ale nie wiem ile kosztuje, bo samemu raczej się nie da zrobić
mam100HA- no ale czy na długości tego rozkładanego ramienia siano tez byłoby grabione czy by zostawało? bo mi się zdaje ze by zostało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:42

prasa+zgrabiarka Ale z was Magiki najlepiej kombinujcie tak aby bele leciały prosto z belarki do stodoły ..................................../

#6 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:58

prasa+zgrabiarka Wersja droższa, ciągnik z przednim tuzem i specjalna zgrabiarka na przód, u mnie w okolicy pracuje taki zestaw tyle ze z prasoowijarką Krone i jest baaaaaaaardzo długi i nie zaciekawy na małe kawałki łąk.

#7 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 14:46

prasa+zgrabiarka

Ale z was Magiki najlepiej kombinujcie tak aby bele leciały prosto z belarki do stodoły ..................................../

Pisałem juz, ze nie mam z kim robic w polu, wiec daruj sobie ten bezsensowny komentarz

Wersja droższa, ciągnik z przednim tuzem i specjalna zgrabiarka na przód, u mnie w okolicy pracuje taki zestaw tyle ze z prasoowijarką Krone i jest baaaaaaaardzo długi i nie zaciekawy na małe kawałki łąk.

pól małych nie mam, są tez dosc duze, ale mój belarus 820 nie ma przodniego tuza oraz na zgrabiarkę na przód nie jest mnie stac

są inne pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 07 sierpień 2011 - 14:48

prasa+zgrabiarka Witam a gdy skończysz owijać bele sznurkiem lub siatką to cofnij i skieruj prasę w kierunku takim aby bela nie leciała na zgrabiarkę i ją wyrzuć zobacz morze tak będzie dobrze :D
Zetor Team