Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polak - to brzmi dumnie

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 19 wrzesień 2007 - 20:27

Polak - to brzmi dumnie Ja z histori tak ale z terazniejszoci to sie wstydze
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polak - to brzmi dumnie Dzisiaj, 13:40
  •  

#22 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 15:27

Polak - to brzmi dumnie

Powiem tyle powinniśmy być dumni, bo historia zna wielu Wielkich Polaków np. Jan Paweł II. :) Ale niestety więcej jest tych rzeczy, których sie wstydzę. Gafy polityków, często cały świat się z Polaków śmieje. Nie ukrywam, że chętnie wyjechałabym za granicę, ale w tym momencie pewnie kieruje mną materializm. A co do historii to powiem tyle, że w Polsce rzadko kiedy było dobrze. :) Niestety kiedy tylko Rzeczpospolita stawała na nogi po upadkach, zaraz następował następny krach. Szlachta polska upatrywała własnego interesu i tak jest też wśród współczesnej "szlachty". :angry: Ktoś kiedyś powiedział "...Polaków nie trzeba wykańczać, dajcie im władze-wykończą się sami..." taka jest niestety smutna prawda. Kiedy było źle, była wojna czy zabór to Polak wiedział, że obok jest drugi Rodak, który też potrzebuje, a kiedy było dobrze to władza zaczynała myśleć o sobie: JA, JA, JA i tylko mnie jest potrzeba.

Sorki za taki szczery post, ale niestety to prawda i czasem warto się zastanowić czy nie lepiej by było być pod zaborem. :)
Szkoda, ze nasze szczytne zasługi przysłaniają wielkie "plamy" na kartach historii. :) ;)

Co do tych gaf, przecież nie tylko w Polsce politycy je popełniają.

#23 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 27 wrzesień 2007 - 07:26

Polak - to brzmi dumnie Historia Polski jest wspaniała i daje wiele do myślenia. Jednak często w tej histori prywatne interesy Polaków były ponad interesem Polski i niestety w naszej histori to się powtarza.
A tak poza tym patryiotyzm to dzisiaj nie bohaterstwo i walka z bliżej nieokreśłonym wrogiem ale praca dla siebie i społeczności w której żyjemy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 07:43

Polak - to brzmi dumnie czy rodzice jeszcze uczą tego wierszyka ?? Ja i moje rodzeństwo znamy go na pamięć już od dziecka. W środku nocy powiem go bez zająknięcia ;)

Katechizm polskiego dziecka

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.
- W jakim kraju?
- W polskiej ziemi.
- Czem ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czem zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Coś ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię.
- Coś jej winien?
- Oddać życie.

#25 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 08:32

Polak - to brzmi dumnie Kazdy chyba zna ten wierszyk

niestety za takie właśnie zachowania ci "madrzejsi" z zachodu nazywają nas nacjonalistami - a sami wywoływali wojny na tym tle
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#26 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 09:05

Polak - to brzmi dumnie możesz rozwinąć myśl ??

#27 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 12:43

Polak - to brzmi dumnie jak najbardziej - w 1939 III rzesza niemiecka wywołała II wojne swiatowa której głownym celem była LIKWIDACJA takich narodów jak Żydzi Polacy Czesi Słowacy Rosjanie Ukraińcy Białorusini Litwini Łotysze Estończycy Romowie i wiele innych - a teraz polaków na zachodzie nazywa się antysemitami i nacjonalistami - przypomne ze niemcami rządziła wtedy partia NSDAP - czyli niemieccy nacjonaliści (czytaj naziści - czytaj rasiści)

a w obecnych czasach polaków za bronienie swojej odmiennosci i suwerennosci w europie nazywa sie takze euro oszołomami - a np takie sprawy jak marsze równości czy parady homoseksualistów prowokują co chwila fale nazywania polaków Homofobami - pytanie tylko czy to ze jako kobieta chce byc z meżczyzna którego kocham i G.... mnie obchodzi to co dwóch panów albo dwie panie robia pod kołderką jest objawem homofobi - bo dla mnie nie a dla tych Pan i Panów jest (aha - w wyborach nie głosowałam ani na PiS ani na LPR ani na samoobrone)

poza tym jesli chodzi juz o antysemityzm to w średniowieczu żydów przegnano przez cała europę od hiszpani przez niemcy i francje posadzajac ich o całe zło uwczesnego swiata (np we francji zydów posadzono wywołanie epidemii cholery) a gdy dotarli do uwczesnej polski to król Kazimierz Wielki nie dość ze nadał im jakieś tam przywileje to jeszcze ofiarował im na własnośc miasto - sławny do dziś Kazimierz nad wisłą - no i kto tu jest antysemitą ??

no a tak z innej beczki to co sądzicie o tym filmiku
http://www.youtube.c...w...ted&search=

pytankokieruje szczególnie do panów których na AFjest mnóstwo
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#28 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 14:06

Polak - to brzmi dumnie czytając Twoją wypowiedź przypomniała mi się lekcja histroii - najgorszy przedmiot w szkole brrrr. Wolałem sam czytać to co mnie interesowało a nie to co "psor" smucił.
Historia historią - trzeba żyć dalej ale nigdy jej nie zapominać, nie zapominać tego co było kiedyś, co jest teraz a dobrze nie jest.
Rasistą nie jestem ale każdy swoje miejsce musi znać.

#29 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 14:32

Polak - to brzmi dumnie w szkole to rzeczywiscie historie przewaznie prowadzi stara baba która ma o niej zero pojecia i liczy sie dlaniej znajomość dat - jak dla mnie to wazniejsze od znajomosci dat jest świadomość tego co z tych dat wynika

#30 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 22:43

Polak - to brzmi dumnie Dokłądnie tak jak piszesz - daty to nie wszystko a na to największy naciskkładą nauczyciele. Osobiście najbardziej przypadło mi do gustu dwudziestolecie międzywojenne ale to bardziej na polskim przerabiane ;) ale ogólnie ten okres.
ps:
właśnie wróciłem z kina - KATYŃ - jak dla mnie ostatnie 15 minut filmu powalające. Niestety film na faktach :( widzieć leżących w rowie i mieć świadomość że za kilka sekund będzie się leżało z nimi [*] ten studencik i postać grana przeż Artura Ż. - niezły patriotyzm i świadomość bycia Polakiem i oddania życia za POLSKE
no a teraz spać bo o 6 na Farme do Poznania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 15:00

Polak - to brzmi dumnie no to prawda to wstrzasajaca historia - szkoda tylko ze w naszych czasach jest ona stosowana do nieczystej gry politycznej

PS
"studencik" - chyba nie miałeś na mysli Pawła Małaszyńskiego (jesli tak to on nie gra tam studenta tylko kadeta szkoły lotniczej) jesli nie to sorki - nie wiem jeszcze nie widziałam tego filmu

#32 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 18:51

Polak - to brzmi dumnie a ja tam mile wspominam zajecia z historii babka zawsze dawała mnustwo dat i zawsze dało sie u niej sciagać wiec miało sie ta czwórke z historii hehe a tak serio to ostatnio w sprawy historyczne za bardzo ingerują politycy a tak nie powinno być!!

#33 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:43

Polak - to brzmi dumnie

#34 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:58

Polak - to brzmi dumnie Ja jestem bardzo dumny z Polski przeżyli tyle wojen. Ludzie byli prześladowani. Ale jakoś wygrali te dwie wojny światowe dzięki tym ludziom którzy walczyli mamy teraz normalny kraj :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#35 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 18:31

Polak - to brzmi dumnie Jestem dumny z POLSKI . ale co do tych krachów gospodarczych to mogę powiedzieć że (np. za komuny ) Polacy mieli z góry narzucone działania i je wykonywali a kiedy komunizm upadł to i nie było komu kierować polakami (ludem). I na filmach PKF można to doskonale zauważyć (zlikwidowane PGR).
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 19:19

Polak - to brzmi dumnie byc dumnym z tego ze ktos nas pobil i to nie raz ? dziekuje nie jestem masochista.polacy wygrali 2 wojny ? rzeczywiscie kiepscy historycy was uczyli.ja dobrze pamietam prl wiec bajek o pgr to nie opowiadaj.antysemityzm to problem wirtualny -kto zna jakiegos zyda .a mimo to jest mnostwo antysemitow,szczegolnie w starszym pokoleniu,tych ktorzy pamietaja"wasze ulice nasze kamienice".

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#37 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 21:25

Polak - to brzmi dumnie Bajek nie opowiadam wiem jak jest u mnie w PGR. na 1000 ha pracuje tylko 4 pracowników. Reszta siedzi przed blokami godzinami i bąki zbijają. I to TY ich karmisz podatkami które TY płacisz .
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#38 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 09 styczeń 2008 - 21:32

Polak - to brzmi dumnie Panowie nie kłóćmy się bo to nie czas i miejsce. Ja z POLSKI jestem dumny i jestem dumny, że mieszkam w takim kraju i nigdy na stałe z niego nie wyjade :angry: Dla mnie POLSKA to raj. Tylko niestety w latach 90' XX wieku był popełniony szereg głupstw, debilizmów, i totalnych błędów. Okres prywatyzacji polskiego kapitału był przeprowadzany przez złodzei. NIESTETY. I dlatego teraz jest jak jest. Tak jak pisze qurecus, że w byłym PGR 4 pracowników a reszta to pijacy siedzą pod sklepem całymi dniami. Coś o tym wiem. No, ale my juz na to nie mamy wpływu. NIESTETY :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#39 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 21:37

Polak - to brzmi dumnie bez kłótni proszę bo zamknę temat i dam %

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów