Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany pszenżyta ozimego

493 odpowiedzi na ten temat

#61 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:01

Odmiany pszenżyta ozimego LeF:
Nie zwlekaj z wysiewem. Śnieg i ochłodzenie mogą nadejść niespodziewanie w różnym terminie i bez sensu jest czekanie. Wegetacja ruszy i potrzebny będzie azot. Podziel sobie dawkę całkowitą na 3 lub 2 części. W pierwszym wariancie wysiew 250-200-100, czyli przed ruszeniem wegetacji, dwa tygodnie później i przed kłoszeniem (azot pod postacią saletry). Drugi wariant 250-300, terminy stosowania jak w wariancie pierwszym (bez 3 dawki), saletrzak zamiast saletry w drugiej dawce (300 kg/ha).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany pszenżyta ozimego Dzisiaj, 09:43
  •  

#62 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:30

Odmiany pszenżyta ozimego @Torez i @Jerzy zrobię tak jak mi podpowiadacie. Jak tylko będę mógł wjechać to jadę i sieje. Nie wiem tylko czy dam 3 dawki, ja w tym kuj-pom to mam trochę mało opadów i nie wiem czy ta 3 dawka spełniła by swoją rolę. Jak będzie za sucho i nie będzie widoku na deszcze to zrezygnuje z niej. Jednocześnie zadbam aby Grenado dostało ok 180kg/h w czystym N.
Jak śniegi stopnieją to dam zdjęcie pszenżyta :D
Podziękował !! :)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#63 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:02

W tym roku planuje wysiac 300kg/ha saletry tylko nie wiem jak podzielic 200 i 100 czy 150 i 150 ??

Wszystko zależy od zagęszczenia roślin. Duże i średnie odpowiednio 150-200 kg/ha. Zbyt wysoka dawka w owym zagęszczeniu stymuluje nadmierną krzewistość, po co żywić niedogony.
Druga dawka za 2-3 tygodnie.

#64 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 luty 2010 - 16:31

Odmiany pszenżyta ozimego Będę pryskał herbicydem pszenżyto i pszenice. Czy warto dodać do oprysku np 10 kg mocznika/ha i siarczan magnezu (ile?) lub jakiś nawóz dolistny na Agroleaf?? Czy to przyniesie dobre skutki czy jest to wyrzucenie pieniędzy ?
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#65 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 21 luty 2010 - 18:34

Odmiany pszenżyta ozimego Siarczan magnezu jak najbardziej, siedmiowodny - roztwór 5%, jednowodny - 3%.
Mocznik, dostarczenie azotu w takiej dawce - niepotrzebna fatyga. Jak już to w roztworze ok. 16% w osobnym zabiegu (wtedy rezygnujesz z saletry - nie polecam).
W sprawie mieszania Agroleaf z herbicydami gadałem z przedstawicielem tej firmy, nie polecał mieszanin tego typu. Jedynie z fungicydami można. Nie próbowałem doświadczeń we własnym zakresie, słucham zaleceń przedstawiciela. W Twoim pszenżytku Agroleaf byłby wskazany.

#66 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 21 luty 2010 - 19:56

Odmiany pszenżyta ozimego w końcu ktoś co nie poleca roztwowu mocznika ,dlaczego?
ja zaniechałem 15 lat temu z powodu częstych poparzeń{wiatr znosi}przy pełnych dawkach i szkoda traktora {zżarło mi chłodnicę}i opryskiwacza :P

#67 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:01

Odmiany pszenżyta ozimego Mocznik został zastąpiony przez RSM na moich plantacjach.

LeF:
Jak masz w planach zastosować Agroleaf, to mocznik i siarczan jest zbędny.

#68 Share robinson

robinson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:21

Odmiany pszenżyta ozimego Witam. Czy stosował ktoś nawożenie azotem na zmarzniętą ziemię ale z cienką warstwą śniegu (ok 3 cm)

#69 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 11:57

Odmiany pszenżyta ozimego Zauważyłem, że Grenado nie jest wcale takie zdrowe jak opisują to na stronach np. Danko. Uważam, że podatność na rdzę i septoriozę liści tej odmiany jest duża. W narożniku na polu gdzie trudno dojechać opryskiwaczem został ominięty kawałek łanu (ok 1m^2) pierwszego i drugiego zabiegu fungicydowego. W tym miejscu występuje bardzo duże nasilenie chorób.
Łan pozostawiony bez ochrony zostałby zniszczony, dlatego w uprawie tej odmiany należy wkalkulować w koszta zabieg fungicydem.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#70 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2010 - 13:27

Odmiany pszenżyta ozimego Ja siałem w zeszłym roku GRENADO ,odmiana bardzo wrażliwa na choroby i "mozaikowatość" gleby, plon kiepski i ziarno o niskiej MTN i zawartości białka, podobno no gorzałkę sie nadaję:). W tm roku mam MADILO i BALTIKO.

sorry chciałem napisać ,że zbierałem ,a nie siałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:39

Zauważyłem, że Grenado nie jest wcale takie zdrowe jak opisują to na stronach np. Danko. Uważam, że podatność na rdzę i septoriozę liści tej odmiany jest duża. W narożniku na polu gdzie trudno dojechać opryskiwaczem został ominięty kawałek łanu (ok 1m^2) pierwszego i drugiego zabiegu fungicydowego. W tym miejscu występuje bardzo duże nasilenie chorób. Łan pozostawiony bez ochrony zostałby zniszczony, dlatego w uprawie tej odmiany należy wkalkulować w koszta zabieg fungicydem.

potwierdzam kolegę, ładnie się krzewi, kłos też niczego sobie, jak narazie różnica w wys między grenado a moderato to ok 20-25cm, reszta okaże się w żniwa

#72 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 czerwiec 2010 - 04:19

Odmiany pszenżyta ozimego Bez porownania z Baltikiem. To Grenado góruje nad nim z cała pewnością bo posialem polowe kawalka tym i tym i są duże różnice między jednym a drugim. Baltiko lepiej wyszlo z zimy ale Grenado za to strasznie szybko się odpiło i pokrzewiło, a no i jeszcze ma wiekszy kłos przy tym samym nawożeniu i jest gęściejsze. A odnośnie rdzy to faktycznie ale u mnei dopiero teraz zaobserwowalem ten fakt na liskach u dołu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#73 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 czerwiec 2010 - 07:13

Odmiany pszenżyta ozimego ja mam posiane grenado i borwo obok siebie i nie ma róznicy. mam tez madilo ale nie na jednej dziłce, napewno jest troszke wyzsze. jak wyjdzie okaze sie w zniwa. co do krzewienia to tez potwierdzam grenado wygladało tragicznie a teraz jest niczego sobie. Bardzo ładnie sie skrzewiło.

#74 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 17:00

Odmiany pszenżyta ozimego Tak jest, potencjał krzewienia Grenado ma bardzo duży. Można je siać 140-150 kg/ha.
Mam je pierwszy raz i myślę, że zaplonuje przyzwoicie.
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#75 Share valtra987

valtra987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:02

Odmiany pszenżyta ozimego Jaką odmiane pszenżyta polecacie mi na 4 klase , bo miałem Pawo i plonowało 8 ton z hektara

#76 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:23

Odmiany pszenżyta ozimego To jak tak Ci sypało to tylko tą siej.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#77 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 13:38

Odmiany pszenżyta ozimego przy jakim nawożeniu?

#78 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 17:56

Odmiany pszenżyta ozimego Ja też sieje pawo i też mam 4 klase a nawożenie kolegi valtra987 musiało być maksymalne skoro tyle mu sypało. polecam także pszenżyto Borwo ;)

#79 Share valtra987

valtra987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:40

Odmiany pszenżyta ozimego Przedplonem była fasola szparagowa a nawożenie nie było maksymalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:31

Odmiany pszenżyta ozimego za mokro było pewnie lub sucho i ponad 1300zł to ten przedplon...bywa