Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany pszenżyta ozimego

493 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:36

Odmiany pszenżyta ozimego ja rozważałem madilo ale wziołem baltiko także o tradycyjnej długosci słomy ale porażone tak samo jak grenado :( A u ludzi jak kosze janko bardzo ładnie wyglada, fidelio tez oki. miałem jakiegos pecha z tymi odmianami że obydwie tak poraziło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany pszenżyta ozimego Dzisiaj, 10:13
  •  

#22 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 09:22

Odmiany pszenżyta ozimego Nie ma co przesadzać z tym porażeniem grzybami Grenado, u mnie siane drugi rok z rzędu wydajność 7 t z ha i nie chorowało tak jak na przykład Fidelio. Poza tym należy uważać nawet na zakupione nowe kwalifikowane zboża z centrali,gdyż nie zawsze jest to ta odmiana jaka jest na etykietach. Przykładowo ja jesienią ubiegłego roku zakupiłem Grenado z Centrali Nasiennej Gostyń które w żaden sposób nie przypomina tego poprzedniego było dobre 30cm wyższe chorowało na septerioze liści na dodatek wyległo. Reklamacja nic nie pomogła, skoro specjalnie sprzedali mało chodliwy towar w super cenie tylko żeby się go pozbyć. Grenado było chodliwym towarem.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4271 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 19:39

Bardzo rozsądny sposób na zwiększenie plonów i kosztów produkcji ,tylko nie zapomnij że cena 320 zl/t będzie wtedy nieosiągalna.Przy zwiększeniu plonów np.o 1t/ha średnio przez każdego rolnika, cena spadnie do 200 zł, a sprzedanie towaru będzie nierealnym marzeniem.Panowie pora zauważyc ze zwiększanie plonów to ślepa uliczka,ceny spadają szybciej niż wzrastaja plony,koszty rosną w zastraszającym tempie a zbyt staje się niepewny.Pora na ograniczanie wydajności.Będzie taniej w kosztach ,a drożej w sprzedaży.Innej drogi jakoś nie widzę.

Popieram kolegę, nie znaczy że 7 czy 8 ton to większy zysk niż z 5 ton, bo za każdy kwintal więcej trzeba zapłacić podwójnie.

Ale zauważmy jedno że nikt nie pyta się jaki zysk z ha, tylko ile ton z ha. Gdzie logika????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 sierpień 2009 - 16:36

Odmiany pszenżyta ozimego jak narazie jest dobrze moderato na V i VI klasie dało ponad 5t/ha :) teraz czekam az przestanie padac i trzeba jechać na lepszych stanowiskach :) (tu nie był stosowany żaden fungicyd)

#25 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 18:44

Odmiany pszenżyta ozimego U mnie zasiałem 100 kg grenado na 0.5 ha, ziarno było z centrali nasiennej.Wyglądało ładnie ale po skoszeniu okazało się, że ziarno jest bardzo drobne i nie wykształtowane a plon około 1,6-1,7tony z 0.5ha. Jak sądzicie czy takim ziarnem można w tym roku siać?

#26 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:25

Odmiany pszenżyta ozimego nie jestes sam kolego :) MAm podobny dylemat ale chyba jescze zasieje troche tym grenado :) Tylko ostro go odwije :)

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4271 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 21:10

Odmiany pszenżyta ozimego Miałem Grenado na 1 ha dziś poszło na pryzmę na paszę ziarno poślad, plon ok 5 t/ha. Sprzedać to by było pewnie problem bo to wygląda jak odpad z czyszczalni. Sąsiad miał tak samo. Siać nim nie będę.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2732 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:08

Odmiany pszenżyta ozimego U mnie Greande tak sovie ork tmeu wiele lepiej było w porównaniu do drugiego obok zasianego nie wiem co to za nazwa. Ale ja isę nie przejmuje tym że plon wysoki niech jest jaknajwyższy jak najniższym kosztem, bo u nas wilelu mądrych było co świnie sprzedali i że na zbożu interws zrobią. Ja swinki chowam i chować będe iwec komu dać jest, jak bida to i trzeba dokupić. Przy tkaiej cenie zboża, mi się nie opyla siać, tylko kupować gotowe :)

Jakie pszenżyto byscie polecili co ma dobrą wydajnosc ziema 4 klasa ?
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 02:39

Miałem Grenado na 1 ha dziś poszło na pryzmę na paszę ziarno poślad, plon ok 5 t/ha. Sprzedać to by było pewnie problem bo to wygląda jak odpad z czyszczalni. Sąsiad miał tak samo. Siać nim nie będę.

Widac ze jakos nie podpasowało tej odmiane w tym roku :) A taka chwalona nowosc była. Rewelacja :) a Tu zonk lipa po całosci jak czytam nie tylko u mnie. Sprzedac tego to chyba by sie nie dało tylko na pasze u mnie tez krówki nie beda marudzic :)

#30 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:56

Odmiany pszenżyta ozimego Zasiałbys go jak polecaja 140 kg/ha i miałbyś plon. A każdy wie lepiej i ponad 200 kg/ha musi być.

U nas ludziska z tej odmiany mega zadowoleni.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:06

Odmiany pszenżyta ozimego U mnie zasiane 170kg i poslad. Baltiko siane 180kg na jednej dziłce drobne a na drugiej grube ( na tej gdzie było grubsze to wygladało na rzadsze) Nawozenie takie samo. TAm gdzie grubsze przedplonem było pszenżyto tam gdzie drobniejsze owies. I w czym tu lezy przyczyna ?? Działki podobnej klasy, obornik rok temu. Dlaczego na jednej działce krzewiło sie dużo bardziej niz na drugiej ??

#32 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:47

Odmiany pszenżyta ozimego A termin siewu ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#33 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 14:58

Odmiany pszenżyta ozimego siane jednego dnia termin optymalny.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4271 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:19

Zasiałbys go jak polecaja 140 kg/ha i miałbyś plon. A każdy wie lepiej i ponad 200 kg/ha musi być.

U nas ludziska z tej odmiany mega zadowoleni.

A skąd wiesz że nie było tak zasiane!???? Nie jest ważne ile kg na ha ważna jest obsada na m2, (a wszystko zależy od grubości ziarna).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#35 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 08 październik 2009 - 18:15

Odmiany pszenżyta ozimego Ja zasiałem w tym roku Grenado i po przeczytaniu tego tematu zacząłem się bać. Wymieniłem moje pszenżyto, nazwy nie pamiętam, które w te żniwa (2009rok) dało mi 7.4 tony z hektara. Siejąc Grenado liczyłę na podobny wynik, nawet większy, oscylujący w granicach 8t/ha.
Czekamy i zobaczymy co z nim będzie...
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#36 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:41

Odmiany pszenżyta ozimego a co powiecie o przenżycie BALTICO???????????
Jakie potrzebuje gleby jak plonuje?????
cechy charakterystyczne???

#37 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:05

Odmiany pszenżyta ozimego Odpowiedż dla Lef. Jeżeli posiałes w terminie, daleś co nioeco pod korzeń powinno być ok, ijeszcze jedna ważna rzecz gestość siewu, pszenżyto nie znosi gęstego siewu a szczególnie jak materiał jest świeżutki, ja Grenado posiałem 150 kg na ha, w tamtym roku siałem 160 i było 8 t/ha grubego ziarna(III b, nawożenie 120kg/ha).

#38 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:58

Odmiany pszenżyta ozimego jerzy czy może byłeś na plantacji pszenicy, ogólnie zbóż? w moim rgionie zaczyna coś się dziać, zboża żółkną placami,pierwszy raz coś takiego widzę.

#39 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:37

Odmiany pszenżyta ozimego u mnie jest to samo. zasialem swieze przezyto po ppomidorach i wychodza place gdzie zolknie. myslalem ze jakis oprysk w ziemi zostal na chwasty ale na innych polach jest to samo :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:26

Odmiany pszenżyta ozimego Zboża zółkną poniewarz po pierwsze jest za mokro a po drugie troche za ciepło, rzecierz mamy grudzień a u mnie dopiero dzisiaj co przymroziło, ale to tylko tak -2.