Jareczeeek

Odmiany pszenżyta ozimego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556

siej smiało !! kilka lat wczesniej sialem chyba fidelio 27 pazdziernika i pszenice tez tego samego dnia To byl pierwszy i ostatni dzien kiedy mogłem posiac ( padal deszcz)We wtorek gosc kupowal odemnie tez do siewu Turkis  Borwo mocno krzewi sie wiosna ,wczesnie zastosuj azot Jak ziemia bedzie jeszcze umarznieta A własnie u nas  (na podlasiu) było  -12 stopni dzis w nocy to samo albo i wiecej to jak posiejesz ?? czy w okolicy olsztyna cieplej?

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

mariusz27 ale będę siać na Lekitach :)

  marijusz w okolicach Olsztyna troszkę cieplej w nocy było -5 teraz koło 0.Jadę zobaczę jak ziemia,czy nie zmarznięta za mocno.Od piedziałku ma być już cieplej może poczekać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

czyzby w tym goracym miejscu przy nie jakiej swietej gorze tam temeratura jest strasznie duza

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

to powodzenia napewno bedzie nie latwo przebroc przez powiedzmy wszystkich gapiow bede jechal do tyesciow w tygodniu to zerkne troche ludzi sie zna wiec slyszalem co nieco


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

No i Borwo posiane. Zapowiadają ciepły listopad to powinno być ok (taką mam nadzieję).

Teraz biorę się za oranie gorczycy i siew przewódki Dublet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

Tą przewódkę mam pierwszy raz, z tego co czytałem to plon można uzyskać około 5t/ha. Wysiewa się 180-200kg/ha tej akurat odmiany.Miałem ją posiać tej wiosny ale "gapie" blokowali wjazd dla ciągnika nawet ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Szkoda ze nbie sasiales tu blisko mnie ,mialbym okazje ja podpatrzyc jak to się prezentuje . Nie widzialem jeszcze przewudek jak sie prezentuja.


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

 

mariusz27 nie jeździsz przez Barczewo, ja pod Barczewem będę siać tą przewódkę a na wiosnę w Lekitach na drugim polu to będzie można porównać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Z jakiego jesteś województwa? ja podlaskie i myślę coś około 20 bo narazie u mas susza króluje czekamy z niecierpliwością na deszcz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Jezdze oczuwiscie przez Barczewo tylko gdzie mam szukac twojej przewudke w ktrorym miejscu.


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Odmiany przewódkowe, to odmiany jare, które powinny zimować w fazie jednego liścia. Mariusz27 - szukaj plantacji tylko co obsianej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Rok temu siałem przewódkę 11 stycznia, wydała praktycznie tak samo jak siana na początku grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Bede przejeżdżął w przyszłym tygodniu to sie przyjże napewno :lol:


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

powiem jedno o tej odmianie przerost propagandy nad jakosc . Myslalem ze to naprawde taki fenomen jak to sie czytalo ale patrzac na dzisiejszy stan uprawy to ogolnie kicha mam za raz zboku posiane swoje przenzyto i pomimo wszystko jest lepsze jak ten fenomen ,niby mialo sie mocno krzewic posialem wg zalecen 160 kg i co d*pa jka flancowane . Wiecej go nie posieje a klasa ziemi ,3-4.


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja posiałem końcem września 165 kg i powiem ci że krzewiło się pięknie. Bardzo wczesną wiosna na start dostało 250 saletry i do samych żniw było piękne, ciemny kolor, szerokie liście, parę małych placyków delikatnie sie nawet położyło. Potem w trakcie żniw (u mnie ciągle lało) położyło sie całkowicie. Ale przy takich opadach nawet słabe zboża sie kładły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja ma posiane remiko ktore kupilem kwalfikat w ubiegłym roku a z boku mam dosiane twingo kwalfikat i na razie remiko jest ładniejsze znac róznice gołym okiem przy tym samym nawozeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

To teraz dużo zdrowsze od tulusa (mączniak) ja jestem zadowolony z tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

słaboooo :D u mnie sypie ( tylko stare fredro z 3 lata miało a posiane bo nie mieli w centrali więcej twinga) sypnęło też 5,5. A twingo ładne. Klasa 4a 4b i w ugorze siane. Ale poszło na 0,5 ha 6 rozrzutników 3,5 t gnoju. Ale jest aż CZARNE

 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj