Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share valterka99

valterka99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rolnictwo rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 08:31

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 :D :D Mam zamiar kupić używaną sieczkarnie.Taką do 20 tys.Jakie macie sieczkarnie,jak sie sprawuja,z jakimi ciągniami pracujecie.Czy kukurydza jest dobże pocięta i jakie jest zapotżebowanie na moc.u mnie kosiła by 5-7 ha.Więc co o tym sądzicie jakie macie propozycycję.Może wasi sąsiedzi mają jakieśsieczkarnie jeśli byście mogli zapytajcie jak się sprawują.Z góry dzieuje za odpowiedzi :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 Dzisiaj, 13:11
  •  

#2 Share MTZ82

MTZ82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:05

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 Proponuję Pottinger MEX OK 1-rzędowa za 20 tyś na pewno kupisz i jeszcze z 10 zostanie, a zarówno MTZ jak i Valtra da radę. Obecnie mam sieczkarnię Deutz-Fahr ale rozglądałem się za Pottinger. Choć w tym roku kukurydza u mnie już wyższa niż MTZ i gęsto siana, nie wiem czy nie będziemy ciąć samobieżną żeby było szybciej.

Edytowany przez MTZ82, 27 lipiec 2011 - 10:07.

#3 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:35

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 Ja mam w kupnie pottingera prawie nówkę za 5500 tyś tanio nie :lol: ,ale nie widziłem jej jeszcze ,ale pewnie bendę brał więc nie przesadzaj z tą kasą na jednorzędowa bo dołożył byś 10 tyś i masz samojezdną trzy-czterorzędową ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:41

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 kiedyś wujek miał pottinger 1 rzędową i ciągał c360... Oj lekko nie było ale qq było bardzo dobrze pocięte... Potem nie mógł robić bo coś mu sie rwało i sprzedał za 500 zł i kupił koleś 10km ode mnie i dołożył tylko jakiś łańcuch i chodzi do tej pory. Jak sprzedał pottingera to kupił mengele i c360 miała lżej i nawet ładnie cięła. Jego sąsiad ma taką samą mengele i kosi tym już z 10 lat i mówi że zero awarii.

#5 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:44

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 Przekalkuluj sobie czy Ci się to opłaca. My cieliśmy jednorzędówką przez kilka lat a teraz wolimy wynająć dobry sprzęt z gniotownikiem dzięki któremu kukurydza będzie idealnie rozdrobniona i ziarna naruszone i zbiór będzie szybszy co też przekłada się na jakość paszy. Moim zdaniem ciężko Ci będzie zebrac te 7 hektarów w takim czasie by ta cieta na początku i na końcu miała ta samą zawartość suchej masy. Z każdym dniem kiszonka traci na jakości i cięzej ja ugnieśc. Pomyśl też ilu pracowników będziesz musiał nająć do pracy, będziesz musiał mieć przynajmniej 4 ciągniki (jeden z sieczkarnią , minimum 2 do odwożenia kiszonki i jeden do ugniatania) one też spalą dużo paliwa. Dochądzą do tego jeszcze koszty serwisu maszyny. Niewiem jakie ceny ma Pottinger ale w mojej Mengele MB290 części są drogie. Jedyny plus posiadania własnej sieczkarni jest taki, że tniesz kukurydzę kiedy chcesz i nie jesteś zależny od usługodawcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:58

Jaką sieczkarnie do MTZ 82 lub Valtry n82 Ja też myślę że dla ciebie dobra była by sieczkarnia Pottinger-a,MEX OK ,jest chyba najlepsza ,ponieważ nie ma w niej przestarzałych taśm łańcuchowych ani rozwiązań takich jak w np.MEX II , na inne Pottingery nawet nie patrz...Co do szybkości zbioru się nie wypowiem bo nie widziałem jej''na żywo'' :P .Ale jeśli chcesz by zbór przebiegał sprawnie i szybko rozejrzyj się za MENGELE 400 ,kolega mojego ojca ma ją już 3 lata kosi ok.7 ha rocznie ciąga ją 90 konny ciągnik więc mtz czy valtra powinna też dać rade ,awari jeszcze żadnej nie było ,to co mi się najbardziej podoba w tym Mengele to gniotownik i szybkość, w km/h tego nie określę ale ojciec mówił że trzeba zapierniczać niezłym truchtem za tym mengelem :lol: nie to co w Pottingerze 2 czy PZ MH 80s ,które się zapychają przy szybszej jeździe [nawet w małej qq],a w Pottingerze dodatkowo pękają przekładnie <_< <_< 3 sieczkarnią która mogła by być dla Ciebie dobra, jest PZ MH 90s Vicon jest to następca PZ MH 80s którA obecnie użytkuję B)