Skocz do zawartości

Zdjęcie

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 lipiec 2011 - 11:54

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Ale czy ci "udani operatorzy" nie użytkują innych marek tylko MF ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Dzisiaj, 15:23
  •  

#22 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:50

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM A co inne marki się nie psują? :blink: Znajomi w NH maja już drugą skrzynie i czwarty most a ciągnik ma 1,5 tys.mth. i jest pierwszy rok. Nawet Fendt się może zepsuć problem w tym że Zetora to ci każdy młotkiem w stodole naprawi a zachodniego to nie bardzo, ale komfort jest bez porównania. Ja ci polecam jakiegoś renault bez elektroniki. Np. coś takiego nie mówię że on nie ma w ogóle elektroniki! Ma tyle ile trzeba do wygodnej pracy i jeśli się nie mylę amortyzowaną kabinę.
http://otomoto.pl/ci...-14-A54906.html

#23 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 13:31

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM MFa trzeba obsługiwać z głową bo jak jakiś narwaniec wsiądzie z pronara albo innego ruska i szarpie biegami bo tam na siłę musiało wejść to nic dziwnego że MF serii 30xx ma taką fałszywą opinię nieudanych traktorów że skrzynia słaba że EHR nie działa a to wina użytkowników bo nie umieją się obsłużyć oczywiście zdarzają się wadliwie złożone ciągniki ale to są sporadyczne egzemplarze.

#24 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:13

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM robson1934 dokładnie zachodnie ciągniki a zwłaszcza te tańsze(MF Landini itd.) są delikatne ważne jest w nich terminowe zmienianie olei i filtrów. Jeśli jeździ się nimi umiejętnie to można powiedzieć że są o wiele trwalsze od Ursusa i Zetora. Chociaż na kopalni w Bełchatowie Ursusy na dobrych olejach robią po 16 tys. mth. bez remontu silnika więc nie można powiedzieć że są słabej jakości najważniejsze to dbanie o nie i umiejętna obsługa.

#25 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:14

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM O to dobre porównanie, w ruskich trzeba nieraz siłą. Powiem tak... Mam Belarusa z 2010roku i john deere'a z 1987roku. Mimo 23 lat różnicy JD jest o 100% wygodniejszy, bardziej niezawodny i udany. posiada nawet już półbiegi pod obciążeniem. Wszystko w nim działa bez zarzutu, użytkuję go od 2005 roku i tylko podstawowa eksploatacja mnie interesuje w nim.

#26 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 16:11

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM robert, jak to model JD?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#27 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 17:35

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM ja tez bym polecil rozejrzec sie za renaultem
szczegolnie za takim z serii .14 wiekszosc mechaniczna i prosta w naprawie, no moze dostep do skrzyni jest problemem bo trzeba podniesc kabine
ta z linku jest mechaniczna i kabina nie ammortyzowana chociaz zdazaja sie, ale rzadko w tej serii

Polska B

#28 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 17:45

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Ja też bym ci radził wziąć JD 3650 :P W MF bardzo szybko siadają skrzynie(nie mówię że we wszystkich ) kto kupił dobrego Mf-a to go chwali pod każdym względem, więc mf-a bierzesz na ryzyko(albo będziesz remontował albo nie)

Edytowany przez niuniek1, 27 lipiec 2011 - 17:46.

Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#29 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:25

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Co wy z tymi skrzyniami w MFach awarie zdarzają się może nieco częściej niż w innych ale to przez precyzyjne elementy skrzyni i jak jest brudny lub zepsuty (z powodu wymieszania z innym) to nie ma smarowania i się psują. Poza tym w Renaultach były te same skrzynie (nie wiem w których jeszcze ale na pewno w Aresie) i jeszcze nie słyszałem żeby były były z nimi problemy. Jeżeli tylko w Aresie o nazwie Hexashift to znaczy że Dynashift nie jest awaryjna. W Renault MF Landini może się psuć co najwyżej elektryka i elektronika ale można naprawić to samemu.

#30 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:35

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Pamiętajcie że wygoda pracy nie jest jedynym kryterium, awaryjność również biorę pod uwagę.

Jest sposób aby sprawdzić skrzynie? np przed kupnem poprosić o godzinkę pracy przy pługu. Czy to coś pomoże w ocenie skrzyni? Mam na mysli MF

Jakoś do renault nie jestem przekonany, może to z powodu nie najlepszej opinii aut. Cena w stosunku do lat powala, około 35 tyś zł za 26 letnią renatkę? toż to szok :)

Była wzmianka o fendt i df z początku lat 80. Czy to rzeczywiście byłaby dobra inwestycja? starszy od Mf i zetora ale masywniejszy? Czy tak to należy rozumieć?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:42

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM ale wiele renatek jest na silniku MWM montowanym w fendt i deutz ktory jest jak wiadomo bardzo wytrzymalym i nawet mozna powiedziec niezawodnym silnikiem
a z ta cena i wiekiem przesadziles mozna znalezc mlodsza
http://otomoto.pl/re...054-A55933.html
http://otomoto.pl/ma...-54-A80662.html
http://allegro.pl/re...1734953178.html
takie tam przyklady

#32 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:24

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Jak sprawdzisz skrzynie na rozgrzanym oleju i pod obciążeniem i wszystko będzie sprawne to znaczy że jest dobre i najbliższy czas powinno chodzić. Zastanawiałem się jak kupowałem MF 6170 nad Fendtem i nie podobała mi się w tych starszych kabina a nowszy był dużo droższy. O deutzu nic nie mogę powiedzieć bo nie wiem nie lubię po prostu tej marki i nie brałem jej pod uwagę może to błąd no ale jak się zobaczy jakiś ciągnik i się w nim zakocha to tylko taki chce się mieć. :lol: Do Fendta są też części trochę droższe. Mi każdy polecał Zetora ze względu na prostotę i ja ci go polecam.
Masseya Fergussona 6170 wybrałem właśnie ze względu na wygodę bo ma EHR klimę wszystko włączane z przycisku no i najważniejsze ze względu na genialną skrzynie Dynashift. Rozważany był też Renault Ares ale akurat był ładny MF więc wyszło tak a nie inaczej. Następnego zamierzam kupić Fendta ale to dopiero za kilka lat jak dobrze pójdzie.

#33 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:03

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM a jak ci sie sprawuje ten mf bo myslalem nad takim.dlugo go masz

#34 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:18

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Mam go dopiero pierwszy rok trochę popracował i nie widzę w nim nic niepokojącego. Było kilka głupich usterek jakiś bezpiecznik się spalił czy styk zaśniedział itp. niektórych dało się uniknąć ale po przesiadce z c360 to się nie wie jak tym jeździć. Dużo się o nim dowiedziałem podczas użytkowania. Jest z 1995 roku więc wydech na środku ale mi to nie przeszkadza zarejestrowany w 1996. Sa na nim ślady po bliźniakach i ma przedni tuz. Dałem za niego niecałe 70 tysi. Na liczniku ma 4,5 tys. mth. Uważam że ma wiarygodny przebieg ponieważ w środku jest nie zniszczony i ma opony z 1995 roku i zużyte do połowy.

#35 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 28 lipiec 2011 - 04:29

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Ok. Jak sie ma moc mf-a do mocy zetora? 1224 ma około 110 KM i miała ciężko przy agregacie szczególnie pod górki.
Czy mf mając 115 KM da sobie radę ?

Edytowany przez andrejus, 28 lipiec 2011 - 04:30.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#36 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 28 lipiec 2011 - 06:00

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM Witam:) Ja Bym osobiscie miałem dwa zachodnie ciągniki i na obydwóch się przejechałem a najwięcej na NH. i to nie były wcale jakies za tansze pieniądze bo obydwa były pow 60tys. też posiadałem mf 6170 i jak dałem do niego agregat podorywkowy 3m i miał cięzko a zetor 117km i idzie bez problemów. Teraz mam zetora 12245 i jestem z niego bardzo zadowolony co z tego że nie ma EHR rewersu albo klimy ale mam sw. spokój tani w eksplatacji. A zachodni to nigdy nie wiadomo na jakiego trafisz możesz kupic takiego co bedzie chodził 5 lat bez niczego a moze być tak że co chwilę coś się będzie psuło a wtedy to już nie są małe pieniądze.

#37 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 08:14

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM A nie jest tak że Ursus 1224 ma ten sam silnik co Zetor 12245? Ja swojego zapinam do Accorda pneumatycznego nabudowanego na agregat bierny 3 rzędowy z 26 zębami. I z przodu jeszcze daję dwa rzędy zębów i koła ugniatające między kołami ciągnika i chodzi.

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 12:14

Traktor o mocy min 115 KM do 140 KM silniki w ciezkiej serii sa bardzo podobne, roznia sie tylko osprzetem(jesli sie nie myle)
a jak chcesz sprawdzic skrzynie przeciez do srodka nie zajrzysz <_<
ta rania z 2 linku stoi jeszcze we francji wiec + transport
ogolnie silniki MWM maja opinie oszczednych i nie do zajechania

Polska B

#39 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 28 lipiec 2011 - 12:25

Była wzmianka o fendt i df z początku lat 80. Czy to rzeczywiście byłaby dobra inwestycja? starszy od Mf i zetora ale masywniejszy? Czy tak to należy rozumieć?

Bardziej trwałe ale i masywniejsze też :P
Ktoś wcześniej wspominał o mieszaniu olei - i właśnie te 2 marki mają oddzielny obieg dla hydrauliki, tak więc jeśli nawet podłączysz maszynę z innym olejem nie dostanie się on do skrzyni ciągnika wg mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie ;)
Co prawda za te same pienądze będą one kilka lat starsze od ciągników typu MF, Zetor, Same itp ale chyba czyms sobie zarobiły(opiną, jakością) na to aby się za nie więcej płaciło ;)
może się myle ale taki jest mój punkt widzenia bo jak narazie nieznam nikogo kto by na nie nażekał a pracują w okolicy róże nawet te z początku lat 70

Edytowany przez MgrLukash, 28 lipiec 2011 - 12:34.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:52

robert, jak to model JD?

Ja mam 3350, ale 3650 tez jak najbardziej polecam.

Dodaj odpowiedź