Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2013 - 06:57

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym ja mysle ze to nie jest wina samego tloczka z tego co zrozumialem a mysle ze raczej jest to spowodowane zurzytymi zaworkami w pompce poprostu slabo utrzymuje cisnienie sprawdzil bym przewody paliwowe te sriby dociskowe przewody paliwowe...
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Dzisiaj, 04:28
  •  

#42 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:46

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym to pompkę paliwa muszę wymienić całą pompkę bo z niej leje jak pompuję ręcznie

#43 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:05

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Zalezy jak sie leje, u mnie leci ale nie mysle narazie tego wymieniac.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#44 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 08:17

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Wymieniłem pompkę i pierwszy zapłon był jak przed wymianą, a następne już były lepsze. Następnego dnia zapalił i zgasła, odkręciłem odpowietrznik od filtra i odpowietrzyłem wylatywało powietrze, ale zapalił bez odpowietrzana pompy wtryskowej. W polu po ok. 2 godz pracy zgasł pompowałem bez odkręcania odpowietrzników i zapalił, i tak 5 razy. Pompka chodziła jak by przewód był zapchany tzn do góry ciężko a do dołu lekko.

#45 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 14:20

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym A tak aby zapytam filtry sa czyste??
Jesli tak to sproboj puscic dodatkowy gumowy przewo zasysania paliwa z baku i odepnij stary i zakrec ten nowy, jak pomoze to masz rozwiazanie.

Edytowany przez Junkers, 20 lipiec 2013 - 14:23.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#46 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 21:45

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym a moze byc tez tak ze zapchalo sie z sryba laczaca przewody paliwowe czesto zapycha sie w miejscy lazcasym z odstojnika
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#47 Share dammat

dammat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 07:38

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym mariusz27 dokładnie bylo tak jak piszesz dzięki za pomoc cały wężyk też był zapchany a filtry oczywiscie nowe i bak przy okazji wyczysciłem karcherem ale nie był jakoś specjalnie brudny

Edytowany przez dammat, 21 lipiec 2013 - 11:49.

#48 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 08:28

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym polecam sie na prezyszlosc przerabialem w swoim kazde tematy od skrzyni po uklad paliwowy niestety nie moge ustawic dodawanie reputacji , fajnie ze moglem komus pomoc.

robilem troche elektryki hydraulike
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#49 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:47

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym A blok silnika spawales? Silnik pekniety pod pompą .Jak to zaspawac? Czym zakleic. Dodam ze kiedys byl spawany i miedzy spawamo woda wyplywa, potem byl klejony ale przez klej woda przenika. Najprosciej byloby wymienic blok ale to dosc duzy koszt i sporo roboty. Moze ktos zna inne prostrze lepsze i tansze roawiazanie.Bede wdzieczny za pomoc

#50 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:51

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym klej epoksydowy stygnie 10 minut problem zgłowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:48

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Kolego zamontuj sobie taka pompke gumowa miedzy przewodami które ida do pompki paliwa i wtedy jak pociagniesz to gumowa to paliwo moment podejcie pompke wiem bo juz przerabiałem u siebie. I jeszcze jedno zalezy jaka pompke kupiłes za jaka kase ? Oby nie od c-360

#52 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 11 sierpień 2013 - 21:09

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym u mnie musi byc więcej nisz 100l bo gaśnie

#53 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 12 sierpień 2013 - 06:12

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym jeśli tak jest, że gaśnie w zależności od ilości paliwa w zbiorniku (tak jak pisze karol73) to najprawdopodobniej pęknięta lub jest jakaś dziurka na rurce w zbiorniku paliwa. Gdy poziom schodzi poniżej tego uszkodzenia zaczyna zasysać powietrze.

#54 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:29

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Witam, dzisiaj zrobilem miejsce w stodole aby zagarazowac bizona, rozebralem go z folii podjechalem Belarusem zeby odpalic przez kable, silnik krecil ladnie, lecz nawet nie mruknal, jedynie troche czarnego dymu. Postanowilem sprawdzic pompe paliwa czy zasysa paliwo z banieczki 5litrow, pompujac recznie nie zasysa, trzeba pompowac bardzo szybko to ledwo idzie, ale nie da sie dlugo tak szybko pompowac. Wymienilem pompke reczna i jest to samo ale obie sa dobre i nie tu problem. Jak juz napompuje tyle ze paliwo jest w wezyku to jak przestaje pompowac to paliwo powoli opada. Wg mnie nie trzyma zaworek ssacy, moze wpadl jakis paproch bo odstojnik/separator mam ominiety. Bizon z powrotem wyladowal pod folia...

Tutaj mam pytanie czy zeczywiscie jest cos z tym zaworkiem i go oddzielnie dokupic jesli sie da czy kupowac nowa pompke??

Mam jeszcze taki pomysl zeby ominac pompke mechaniczna i zalozyc elektryczna na 12V(mam zmieniona instalacje) pompka byla by zalaczana oddzielnym wlacznikiem i powinna sie odlaczac automatycznie przy niewielkim cisnieniu jak w samochodzie, tylko od czego takie cos by pasowalo??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#55 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:10

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Wykręć zaworki papier ścierny 1000 prze poleruj na równej powierzchni i musi działać.Nie powinno paliwo się cofać.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2013 - 22:24

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Jeżeli palił dobrze jak było ciepło, to nie wierzę że zaraz coś się stało, jest już zimno i niektóre silniki już nie chcą tak łatwo odpalić, tj. przy ciągnikach, jeden zapali na mrozie bez wody, a drugiemu nalejesz gorącej i jeszcze ma problem. Wlej mu ciepłej wody to zobaczysz czy od razu nie zaskoczy.

#57 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:39

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Tylko po co jak nie moge go nawet odpowietrzyc.

Co do tych zaworkow to probowalem odkrecic ale sruba poddawala sie nawet kluczowi plasko oczkowemu. Bede teraz musial wykrecic cala pompke i w imadle sprobowac dostac sie do tego zaworka.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#58 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 20:58

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Jak masz ropę w pompie wtryskowej zamiast oleju to kup nową pompkę zasilającą a co do odkręcenia zaworka to popukaj młotkiem po śrubie.

#59 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 22:03

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Na razie nic nie robilem bo na dworzu co chwila dopaduje, a okrywanie tego co chwila folia nie jest latwe. Jak bedzie pogoda to sie za to biore i o efektach napisze. Co do ropy w paliwie to jest i wymiana na olej nie pomagala, bo bym musial co dzien spuszczac rope i lac olej i dalem sobie z tym spokoj, moze byc to spowodowane rowniez przez nieszczelne sekcje.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 18:52

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Może być przez sekcję ale pompka nie kosztuję majątku a będzie wiadomo co w trawie piszczy.