Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:38

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Witam,ostatnio w moim Bizonie spusciłem paliwo ze zbiornika żeby go wyczyscic,wymieniłem filtry paliwowe,wyczysciłem seperator wody,wszedzie pozakładałem nowe uszczelki i dokładnie i czysto wszystko zrobiłem,do zbiornika wlałem około 100 litrów paliwa i zaczołem go odpowietrzac według instrukcji obsługi,wszystko zrobiłem jak nalezy i nie chce podawac paliwa ze zbiornika do seperatora wody..pompka zasilajaca wydaje mi sie sprawna..sprawdzałem rurki paliwowe i sa drozne i dobre,jesli ktos miał taka sytuacje bardzo prosze o pomoc bo juz nie mam pojecja co to może byc...Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:50

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym napompuj powietrza do zbiornika, ja też tak mam i jak napompuje powietrza do zbiornika to wtedy odpowietrze
a przyczyną jest to że odstojnik jest pusty i pompka nie może zaciągnąć, jak będziesz pompował powietrze to pompuj też paliwo, nie przejmuj się, że zbiornik zacznie trzeszczeć, nie pęknie

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:51

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Nie wiem w czym może tkwić problem, ale spróbuj dmuchnąć sprężonym powietrzem do zbiornika przez tę dziurkę w korku, a druga osoba niech pompuje paliwo, u mnie zawsze to pomaga.

@prometeusz pisaliśmy prawie w tym samym czasie.

Edytowany przez zenekc330, 26 lipiec 2011 - 19:52.

#4 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:14

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym musisz zalac odstojnik i pompke paliwowa paliwem, bo ona sama sie nie zassie paliwa. te pompki poprostu tak mają.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#5 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:19

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Witam

Może macie przytkany lub przetarty ten metalowy przewód co idzie od zbiornika do pompy wtryskowej nie radze pompować zbiornika bo rozsadzi na przegrodzie

pozdrawiam
Mariusz

#6 Share stas1506

stas1506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:27

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym A ja myślę że to wina pompki zasilającej,poprostu zaworek zwrotny nietrzyma

#7 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:47

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Ja miałem coś takiego w volvo. Znajomy mi doradził aby ominąć tą rurkę innym przewodem, bo mogła przerdzewieć pojawiła się nie widoczna szczelina i zasysa powietrze. Było to jakieś trzy lata temu zrobiłem tak jak mówił i jest ok. Nie wiem jak to jest w bizonie ale u mnie chodzi teraz dobrze.

#8 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:48

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym powietrze w zbiornik i paliwo pompka zaciągnie.zbiornika nie rozwali.robiłem tak wiele razy.

#9 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:50

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Miałem ten sam problem zalej wszysko paliwam i separator i odstojnik bo inaczej nie pociągnie
...

#10 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:53

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Chodzi mi oczywiście jak kolega wyżej napisał o przewód między zbiornikiem a pompą wtryskową. Aby było jasne :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:59

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Wymień jeszcze dla pewności zaworek zwrotny co jest na podstawie filtrów paliwa i będzie działać
...

#12 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:04

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym My mercatora 5 jak sie zapowietrzył to zalewaliśmy odstojnik olejem i zaraz załapał i rura :P B) ;) :blink:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#13 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 28 lipiec 2011 - 14:46

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym juz znalazłem usterke,wymieniłem sam tłoczek pompki paliwowej i maszyna chodzi :)

#14 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 15:54

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym My mamy taki sposób po wymianie filtrów chociaż w tym roku nalałem do puszek z filtrami paliwa i delikatnie aby jak najmniej się wylało i trochę po pompował i wziął od razu ,a tak biorę 5 litrowy baniak z ropą mam krótki wężyk z koncówką, odkręcam od pompy zasilającej i dokręcam mój wężyk i pompa ma lekko do ssania i po pompuję trochę i zapala ,gaszę potem podłączam rurkę od zbiornika bizona i gotowe

#15 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 13:22

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Jak wiadomo Bizona ciężko odpowietrzyć ponieważ ropa musi pokonać długa drogę od baku do odstojnika,pompki itd. ,a sama pompka ręczna nie jest wstanie zaciągnąć paliwa gdy układ jest pusty ,ale to nie problem jest na to patent :D będzie nam potrzebny np słoik lub inny pojemnik ok. 2 litrowy . Odłączamy wężyk od lewej strony odstojnika ( Ten , który idzie od pompki ręcznej do odstojnika ) wkładamy końcówkę wężyka do pojemnika wcześniej zalewamy go oczywiście ropą i pompujemy pompką ręczną do moment aż usłyszymy specyficzny odgłos paliwa dostającego się do wtryskiwaczy jeśli nie usłyszymy nic możliwe ze filtry paliwowe są zapowietrzone albo cała pompa . W przypadku filtrów od góry jest mała śrubka na płaski śrubokręt do odpowietrzania filtrów ,a jeśli chodzi o pompę to koło pompki ręcznej z lewej strony trochę powyżej jest śruba na klucz 12 . Chyba nie muszę tłumaczyć jak się odpowietrza filtry czy pompę jeśli nie wiesz to napisz . Życzę powodzenia :D

#16 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:56

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Na pompie wtryskowej są 2 śruby na klucz 12, a nie jedna. @marian2011 napisał ten sam sposób.

Jak zmieniałem filtry paliwowe to przy odpowietrzaniu nic nie cudowałem aby śrubki odpowietrzające odkręcałem, pompka jakoś zassała ale ze 30 razy musiałem nacisnąć na pompkę, a do filtrów paliwa nie zalewałem.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#17 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 08:55

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym No tak ,ale moim sposobem masz to ułatwione i dużo szybciej zassa paliwo bez wysiłku :D

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 13 sierpień 2011 - 11:39.

#18 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 19 sierpień 2011 - 12:04

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Witam!
mam problem z Bizonem...
a mianowicie bardzo często się zapowietrza... układ jest szczelny...
wymieniłem chyba ze 3 pompki! zmieniam te popychacze od pompek kombinuje i nic... na obrotach jest ok ale jak chodzi na wolnych to pochodzi z 5-10 min i gasnie...
wtedy podpompuje mu ręcznie i odpalam...
i tak dzieje się często.. lecz nie mam na to reguły...
dodam jeszcze może istotną rzecz- na obroty wchodzi bardzo dziwnie, oraz na początku jak chodzi na obrotach to przez pierwsze ok 3 min strzela w tłumik!!! czyżby pompa wtryskowa siadła? mam już wsadzony drugi silnik a pompa jest ciągle ta sama (przekładana)...
może to jej wina?
macie jakieś pomysły???

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2011 - 12:13

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Pompa do naprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 25 luty 2012 - 16:07

Bizon Z056 - problem z układem paliwowym Dziś wymieniłem pompkę paliwa w bizonie i nie mogę go odpowietrzyć tz jak zaleję filtry to zapali ,ale później nie ciągnie ze zbiornika zalałem odstojnik paliwem to ubyło z 1cm i więcej nie pociągła pompka a dodam , że jak podłącze pod banieczkę to wszystko jest ok , a tak to chodzi dotąd gdy ma paliwo w filtrach