Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 16:36

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT Tak jak w temacie, chciałbym podłączyć radio Blaupunkt model San remo mp26 oraz dwa głośniki do zerora 5211. Jak podłączyć zasilanie a następnie głośniki oraz co z anteną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT Dzisiaj, 07:19
  •  

#2 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 17:08

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT czerwony i żółty kabel połącz ze sobą a następnie do plusa akumulatora (albo gdzies indziej gdzie jest plus)
czarny to minus
powinienes miec dwie lub cztery pary takich samych kabli przy czym jeden ma pasek, np żólty i żółty z paskiem, zielony i zielony z paskiem, szary i szary z paskiem - kazda para to wyjscia pod głosniki
w antenie masz dwa przewody, ale wystarczy ze wezmiesz ten, co we wtyczce jest na srodku i podłączysz do masy ciągnika
pozostałe kable zostaw wolne

#3 Share krisp

krisp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:12

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT W 5211 z tego co pamiętam jak miałem zamontowane to radio ząłożyłem w miejsce gdzie jest przyczepiony w środu kabiny tam ugury napis zetor ten czarny plastikowy to go dzjełem wyciełem tam i wstawiłem radio a zasilanie wziełem od lampki :lol: natomiast glośniki wstawiłem od spodu nad siedzeniem pasaŻERA I z drugiej strony symetrycznie i ładnie gało :rolleyes:

#4 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:55

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT A dzięki zastanawiałem się dzisiaj gdzie to zamontować i oderwałem napis zetor tylko tam jest miejsce na małe radio, trzebaby wyciąć większy otwór ale czy wtedy będzie się trzymać radio? Jak wziąć prąd od lampki? Dzięki jutro będę próbował jeśli nie będę młócił.

#5 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:52

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT Chciałbym sobie zamontować radio do zetorka 5211, wiem że jest tam nietypowy otwór i znalazłem ciekawe radyjko Dalco DL-288 ale nie wiem czy można je zamontować bez wycinania większego otworu.
podaje linka do tego radia, wydaje mi się że przód jest chyba demontowalny i zostaje sam środek i 2 "bolce" na pokrętła i powinno się ładnie wcisnąć w ten otwór fabryczny ale chcę się upewnić że faktycznie tak jest.

http://allegro.pl/sh...item=2094734592

Czy miał ktoś do czynienia z tym modelem? Czy da się je zamontować bez cięcia tej blachy? Czy zacska się ono na samej tej blasze i będzie sztywno umocowane, czy też trzeba gdzieś je przykręcać?

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:21

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT Tak ten szyld jest zdejmowany, jak w starych radiach, tu widać
http://www.bazar.pl/...er-tanio-2.html
Powinno pasować, a jak będzie trochę z ciasno, to popracujesz pilnikiem.

#7 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:47

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT dzięki za info, tak też myślałem. Do tego żeby nie ciąć otworu z lewej strony na głośnik to myśle dać głośniczki dalco FLB-501A - są dosyć płytkie od dołu i jak je przykręce na wierzchu to nie powinienem uwadzać o nie głową przy wysiadaniu :)
Jak będzie kijowa jakość dźwięku to pomyśle nad lepszymi głośniczkami ale jak na traktor to powinny w zupełności wystarczyć.

Edytowany przez Kamilmkm, 07 luty 2012 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:17

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT Jeden otwór masz gotowy, pod owalny, tylko zakryty tapicerką. Pomacaj obie strony, to wyczujesz..

#9 Share 0gajos0

0gajos0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 luty 2012 - 21:31

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT I jak Ci poszło z tym radiem? Sam chce cos takiego zrobic własnie w taki sposób jak Ty. Daj znac jak Ci poszło i czy te radio podpasowało do Zetorka;)

#10 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:55

ZETOR 5211 jak podłączyć radio BLAUPUNKT wiem że jeden otwór jest po prawej ale chyba dźwięk mono nie za ładnie brzmi a nie chce sie mi bawić w wycinanie 2 otworu po lewej. Dlatego właśnie wziołem te kolumienki, powinny ładnie się tam wkomponować i wystarczy 2 śróbkami przykręcić, najwyżej jak będzie kijowy dźwięk to wstawie inne głośniki w te obudowy. Jak zamontuje to zrobie fotke jak wyszło.

Radio przyszło dzisiaj, zrobiłem przymiarkę i jednak trzeba będzie ten prostokątny otwór troszkę rozszerzyć (ok. 0,5cm ze wszystkich stron) bo jest on sporo mniejszy. Otwory na pokrętła chyba spasują. Te głośniki przykręcę po bokach, nawet nieźle wyglądają w tym miejscu. Za montaż się wezme jak się coś cieplej zrobi bo jednak chwile nad tym zejdzie.

Edytowany przez Kamilmkm, 14 luty 2012 - 17:42.

#11 Share kozinio

kozinio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:17

Planuję zamontować używane radio do zetora 5211 ale nie bardzo wiem jak. Pod dachem mam wyprowadzone fabrycznie przewody (szary i czerwony - takie same jak w lampce) i jest jeszcze jeden niebieski. Planuję powiększyć otwór i zamontować je podsufitce (mam nadzieję, że się zmieści). Moje pytanie brzmi: które kolory przewodów z radia połączyć z którymi kolorami przewodów w ciągniku, żeby działało? I jak podłaczyć głośniki? Dzieki za pomoc.

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 marzec 2015 - 13:39

A skąd niby mamy wiedzieć co tam masz wyprowadzone i od czego? Musisz sam sprawdzić który przewód to zasilanie i masa. Jak nie potrafisz to wezwij fachowca.

#13 Share zetorteam1516

zetorteam1516

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 19:09

Witam ! chciał bym założyć radio do zetora 5211 ;) myślałem o tym radiu http://allegro.pl/ra...5169189070.html i o tych głośnikach  http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-blaupunkt-bgx-663-165mm-210w-i5170789190.html   i mam 2  pytania ;) pierwsze czy mogę założyć te radio wraz z tymi głośnikami i 2 jak podłączyć które kabelki podłączyć do plusa i minusa w ciągniku a które zostawić ;) i jaka założyć antenę ? :D proszę o szybką  odpowiedz :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 marzec 2015 - 20:03

6455953079b149cfm.jpg