Skocz do zawartości

Zdjęcie

BMW 525 czy 320

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 13:08

BMW 525 czy 320 Jak ktoś oddałby mi moje pięniądze te które wydałem poł roku temu na 320d teraz kupiłbym 328i +lpg. Albo najlepiej samą benzynkę taniej a gaz założyłbym sam i wiedziałbym co mam do 2.8l motora to koszt chyba około 3000zl porządna sekwencję. Skończyły sie czasy z tanim dieslem gdzie był dużo tańszy od benzyny, jedynie diesle mniej palą. Gaz jak wchodził na rynek kosztował bodajże 1.5 zl? Teraz cena oscyluje około 2.5zl a i tak sie opłaca :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BMW 525 czy 320 Dzisiaj, 09:27
  •  

#22 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:06

BMW 525 czy 320 LPG w mojej 520 kosztowała 3 tys.

#23 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 14:27

BMW 525 czy 320 nie wiem czy ktos z was sobie liczyl ale ja tak i lpg nie bardzo sie oplaci jesli ktos nie robi rocznie wiecej niz 20tys to zakladanie gazu mija sie z celem

#24 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:01

BMW 525 czy 320 Chyba większość robi ponad 20 tys. Robert powiedz jeszcze ile ci pali ta maszyna?

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 15:29

BMW 525 czy 320 Mam 320d e46 i nie zamienił bym go na benzyniaka. Kolega ma 318 e46 i problemy głównie z falowaniem obrotów. Co do spalania to czy diesel jest teraz mało oszczędny ??? :huh: Porównując Opla Vectre b 2.0 16v (136km, też miał problemy z falowaniem obr. ale jej przeszło) i moją bmw 320d e-46 (136km) to spalanie na tych samych trasach wypada lepiej na korzyść dla bmw. W bmw średnie spalanie na 100km to 6l zaś vectra to poniżej 7l nie schodzi*(sprawdzone wyniki). Do tego ropę leję na dobrych stacjach jak i kolega benzynke do opla (lotos,orlen) a różnica w cenie to 15gr. Do tego dynamika jazdy opelek nie ma startu przy bmw :lol:

A gaz to dla mnie jest w kuchni żeby zupkę podgrzać :lol: :lol: :lol:

#26 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 16:03

BMW 525 czy 320 jak macie za dużo pieniędzy żeby jeździć na benzynie, to mogę podać nr konta! :lol: zmienie motocykl, kupię se nowe narty, albo będę miał na wyjazd do tyrolu. :D

limusine, pamietam tankowanie gazu za 0.9zł/l ;) ropa była wtedy za 1.1zł

Edytowany przez pawelec, 27 lipiec 2011 - 16:04.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#27 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:37

BMW 525 czy 320 No ja Pawciu nie pamietam takich czasów mogłeś kupić wtedy pare beczek ropy albo jakąs małą rafinerię to twoje wnuki jeszcze nie musiałyby pracować :D

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 06:28

BMW 525 czy 320 Nie wiem o czym ta dyskusja skoro założyciel tematu nie określił o jakie auto mu chodzi. Mogą to być auta z lat 80 tych jak i 2011 roku. Kolejny temat założony przez nastolatka.

#29 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 28 lipiec 2011 - 07:38

BMW 525 czy 320 Mówicie że gaz psuje.. Znam przykład:
Honda Civic 1.4 przejechane 120tyś założona instalacja gazowa. Teraz? 300tyś pękło, samochód chodzi elegancko, nic sie nie popsuło. Jedynie amortyzatory dwa zmienione z tyłu, ale to przecież nie od gazu. W zime tylko cyk i Civic chodzi. Więc ten gaz co teraz montują, nie jest taki zły. Dodany obrazek

#30 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 08:24

BMW 525 czy 320 gaz nie psuje silnika ze jedziesz i nagle ci samochod stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:44

BMW 525 czy 320 Dobry gaz lepszy niż h*j@#$! ropa. Szybciej zajedziesz nowszego diesla jak starszy silnik zasilany LPG. Wystarczy dbać o wymianę oleju, świec, i całej reszty wg instrukcji. W czasach jak pracowałem w Daewoo jako mechanik serwisowałem Lanosa 1.6 16V który od nowości jeździł na LPG a jego ostatni przegląd robiłem na 525000 km i auto jeździło jak każde. Od nowości na syntetyku i wszystkie wymiany wg harmonogramu ASO. Dajcie benzyniaka BMW M52B25 lub M52B28 "wieśniakowi" to skończy marnie nawet jeśli będzie chodził tylko na benie. Jak dbasz tak masz. Sam osobiscie jezdze niesławnym e34 TDS-em i mialem z silnikiem kilka problemów ale przy przebiegu 380. tys to juz cos tam moze wyjsc. 2.0D BMW tez nie jest "swiety" chyba jak kazdy diesel BMW ma swoje bolaczki ale juz mniej awaryjny niz TDS. Wg mnie jesli BMW to tylko w benzynie i tylko 6 cyl 2.0-3.5l.

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 16:00

BMW 525 czy 320 Oj @szczewko, @szczewko sam nie wiesz co piszesz :huh:

Dobry gaz lepszy niż h*j@#$! ropa. Szybciej zajedziesz nowszego diesla jak starszy silnik zasilany LPG. Wystarczy dbać o wymianę oleju, świec, i całej reszty wg instrukcji.

Czemu nie jednakowo porównujesz tylko starszy lpg i nowszy diesel, a i co jak w dieslu dbasz o wyminę płynów itd. to wtedy mu szkodzisz

W czasach jak pracowałem w Daewoo jako mechanik serwisowałem Lanosa 1.6 16V który od nowości jeździł na LPG a jego ostatni przegląd robiłem na 525000 km i auto jeździło jak każde. Od nowości na syntetyku i wszystkie wymiany wg harmonogramu ASO. Dajcie benzyniaka BMW M52B25 lub M52B28 "wieśniakowi" to skończy marnie nawet jeśli będzie chodził tylko na benie.

Co ma wspólnego jedno z drugim daj jak to ty mówisz "wieśniakowi" tego lanosa to tak samo skończy jak na bm-ie

Jak dbasz tak masz.

Dokładnie, ale tyczy się to wszystkich rodzai silnika a nie tylko LPG

Sam osobiscie jezdze niesławnym e34 TDS-em i mialem z silnikiem kilka problemów ale przy przebiegu 380. tys to juz cos tam moze wyjsc. 2.0D BMW tez nie jest "swiety" chyba jak kazdy diesel BMW ma swoje bolaczki ale juz mniej awaryjny niz TDS. Wg mnie jesli BMW to tylko w benzynie i tylko 6 cyl 2.0-3.5l.

Akurat 6 cyl. bmw z dużym silnikiem to dla szpanu a nie do jazdy codziennej np. do roboty (chociaż benzyniaka ze stajni bmw nigdy w życiu, ale jakiegoś japońca czemu nie). Co do benzyny w bmw 1.8 nie uwierzycie jaki przepał ma z padniętą sondą lambda i jak zamulona się robi. Jakoś większość chłopaków z pracy ma nowsze diesle i jeżdżą codziennie.
Lpg może wychodzi taniej ale za przegląd dajesz dodatkowo 50zł, wymiana butli co ileś lat, zimą musisz i tak i tak odpalać na benzynie a czasami zdarza się że przy niskich tem. nie chce przełączyć na gaz i nie spotkałem samochodu z lpg co by miał takiego samego kopa co na benzynie

Edytowany przez macin87, 28 lipiec 2011 - 16:01.

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:02

BMW 525 czy 320

Akurat 6 cyl. bmw z dużym silnikiem to dla szpanu a nie do jazdy codziennej np. do roboty (chociaż benzyniaka ze stajni bmw nigdy w życiu, ale jakiegoś japońca czemu nie).

przede wszystkim jeśli ktoś kupuje BMW z dużym benzynowym silnikiem i ma zamiar dojeżdżać do pracy, to chyba nie jest to praca sprzedawcy w hipermarkecie, tylko coś lepiej płatnego :P Ja osobiście jeździłem na gazie 10 lat i owszem tanio było, ale nic poza tym :) Tankowanie, tankowanie tankowanie, świece, przewody,tankowanie... itd :) w zimie przy krótkich trasach gaz dopiero w drodze powrotnej się załączał :D
Teraz jest bardzo mocny diesel, mało nie pali ale jeździ się ok .

#34 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:32

BMW 525 czy 320 He jazda 6 cyl BMW do roboty czemu nie. Cały czas jeżdżę takim do pracy, pod budowach przy robieniu instalacji elektrycznych i jakoś nie bankrutuje tylko tyle ze to Diesel wiec w 8 litrach sie spokojnie mieszczę.Bagażnik załadowany po brzegi plus na fotelach jeszcze kilkadziesiąt kilogramów.Jeździć e36-e46 320i LPG do pracy moze wyjsc taniej niz popularnym busem jesli ma sie kilka przesiadek w komunikacji miejskiej.Dobry silnik 2.0 LPG spali 10-12l LPG a 2.5 jakies 11-13LPG przy normalnej jezdzie. Po drugie nie po to kupuje sie wygodny woz zeby do pracy jezdzic np Corsa 1.0 ktora tak naprawde nie jest zbyt ekonomiczna. Co dopiero w trasie gdzie trzeba cisnac 160-180 zeby jakos kilometry uciekały bo droga daleka.

#35 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:39

BMW 525 czy 320

Teraz jest bardzo mocny diesel, mało nie pali ale jeździ się ok .

I turbinka robi swoje te uczucie wciśnięcia w fotel nie do opisania ;) :P , aż chce się wyprzedzać
A co do oszczędności diesla to moja bm-a pali tyle samo co fiat uno 1.0 a różnice gdy przesiadam się czasami właśnie do rodziców samochodu to jakbym wozem drabiniastym jechał B)

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 22:40

BMW 525 czy 320

I turbinka robi swoje te uczucie wciśnięcia w fotel nie do opisania ;) :P , aż chce się wyprzedzać

taa szczegolnie ten klekot nastraja do wyprzedzania...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 07:10

BMW 525 czy 320 No ja ostatnio miałem niezły ubaw gdy znajomy twierdził że swoim Passatem TDI 90 KM objedzie moje Audi (dla przypomnienia 2.8 174 KM)-bo jak turbina się załączy to panie...:D

#38 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 07:34

BMW 525 czy 320

nie wiem czy ktos z was sobie liczyl ale ja tak i lpg nie bardzo sie oplaci jesli ktos nie robi rocznie wiecej niz 20tys to zakladanie gazu mija sie z celem

Czy sie nie oplaca nie powiedzialbym ale jak mowisz jak ktos jezdzi tylko w niedziele do kosciola to nie ma sensu ale jak robi te minimum 10tys km rocznie to sie oplaca fakt nie zwroci mu sie to po roku tlyko po poltora roku i tez zalezy od kosztow onstalacji i roznicy w cenie benzyny a gazu ..

co do tematu to oba modele sa bardzo fajne tylko w zaleznosci czy chcesz cos mniejszego czy wiekszego i koszta utrzymania wiadomo ze sa inne .. mi osobiscie ostatnio zaczela sie podobac E-klasa w rocznikach ok.2000 spalanie 3.2disla przy spokojnej jezdzie 6-7/100 to mysle ze to jest malo jak na taka pojemnosc i zbierac tez potrafi sei zbierac i to nie zle ...

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 08:09

BMW 525 czy 320 wlasnie jaro jak z tymi silnikami, bo chce cos takiego tylko w mniejszej budzie kupic.

wiesz na co zwracac uwage, w jakich cenach oscyluje cos w przyzwoitym stanie (chodzi mi tylko o sprawny uklad napedowy, reszta moze byc zdezelowana).

mysle o audi 80 b4.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 08:48

BMW 525 czy 320 kolego damian liczylm sobie i zalozenie gazu (mowie o pozadnym gazie za jakies 3tys) przy robieniu 10tys rocznie zwraca sie po 4latach albo i pozniej wiec wedlug mnie jest to nie oplacalne bo po 4 latch to jest male prawdopodobienstwo ze bede mial jeszcze ten samochod