TD85D

Sieczkarnie Pottinger

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TD85D    1

Czym różnią się od siebie sieczkarnie pottinger mex: I, II i III ? i czy ciągnik 80km (nh td 85d) poradził by sobie z dwurzędową sieczkarnią pottingera ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Mex II s ma tartkę i zwykłe łopaty, mex II K ma dodatkowo zamiast łopat tzw CEPY, obydwie zbytnio nie różnią się budową, mex I gabarytowo jest mniejsza, ma krótszy wysyp, nie ma tartki, napęd mają na pasach, z mex III nie miałem do czynienia ani z żadną z wersji rotation, najwydajniejszą i najlepiej tnącą jest mex PROGRESSOR. Lekką i wydajną jest sieczkarnia MEX OK. 85 KM wystarczy Ci w zupełności do jednorzędowej, ale przy dwurzędówce może definitywnie nie dać rady

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

popieram wypowiedź kolegi wyżej :)

z tego co wiem to mex III,to 2 rzędówka (ale pewny nie jestem), rotationa się cze czepiaj bo to są stare sieczkarnie :)

do tojego niucha, to MEX II: K, OK,(GT- ale zbyt będzie po tyłku dostawał) - miałem K i chodziła przy Zetorze 7211(szatan, każde ziarenko naruszone, K ma te cepy, dzięki nim każde ziarko zostaje rozdrobnione!)

w ciemno możesz brać K i OK-POLECAM (dobre są też mengelki MB 300 i MB 400-z gniotownikiem :P)!!! bardzo dobre sprzęty!

a co do 2 rzędówki to nie wiem(gdy kupywałem mojego jelona-88km to facet mówił że chodziła z nim mengelka SH-20, mocowania owszem ma w kabinie na sterowanie, ale czy zdawało to egzamin to nie wiem :( )

jeszcze jedna sieczkarnia godna uwagi to PZ-MH 90S(zaje...ste maszynki-w nich jest o tyle dobrze, że można kosić i na 1 i na 2 rządki-także polecam!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

mam mex gt i zetor 7340 czuje ją... ale za to ququ jest bardzo dokładnie pocięta... mogę Ci ją śmiało polecić... przez pięć lat w tamtym roku zerwało się sprzęgło od tej gardzieli bo za szybko wjechałem w rządek... w miejsce tych kołków wsadziłem śrubę żeby dokosić do końca dnia a te rozwalone kołeczki na wzór do tokarza i odrazu wieczorem były wymienione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniak    8

Mex 1 ma tarkę wystarczy przekręcić ma pasy i chodzi idealnie a 80km może braknąć do dwu rzędowej


...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam mex 1 rotation i ma tarke. Rozdrabnia bardzo ładnie. Chodziła z zetorem 60 konnym. Teraz chce kupić gt do ciągnika 90 konnego (belarus 952) jak myślicie czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Do ciągnika o mocy ok 80 KM dwurzędowa to samobójstwo, zamiast pottingera kup sobie mengele 220, 300 albo 400 jak ktoś wspominał wyżej, wydajne, lżejsze od mexów, i jakoś cięcia jest zadowalająca, pottingery są dość ciężkie na ciągnik ale jakoś cięcia kukurydzy jest nienaganna


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

a powiedz na jakim areale byś to kosił :)

ja na twoim miejscu wybierał bym takie sieczkarnie jak: pottinger mex II K i OK, mengele 300 i 400, PZ MH 90s, są to sprzety nie do rozje..nia! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja polecam Mengele MB 350 turbo kuzyn ma do MTZ i chodzi mu super wydajność ma ponad 2 ha dziennie.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mamy właśnie takiego mengela i polecam jak najbardziej u nas chodził przez 3 lata z zetorem 7745 który ma 73km jak dobrze pamiętam, bez najmniejszego problemu ;) w tym roku kosiliśmy trochę 1224 to ciężko było wyrobić się na pryzmie jak pole było blisko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Mengele 220 albo 300, 400 wymaga zbyt dużego ciągnika, mamy Pottingera mex IIs, 3ha w 12 godzin sie zrobi nią, alle od dziś jestem posiadaczem mengele 220 z czego sie niesamowicie cieszę;) Mengele 350 turbo dość grubo tnie, bynajmniej ja nie spotkałem się z jej ładnym cięciem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

mengele 350 to bębnówka, która ma słaby wyrzut, (u nas na wsi, kolega kosi 8ha na 2 takie, ale jak jest młoda qq to nie nadążają rury odpychać), ja miałem starego FAHR-a z 60 lat(pierwsza sieczkarnia, na wsi :lol: )to, żeby to kosiło , miała założony wentylator z tyłu B)

poza tym jak dobrze pamiętam, to są one na 1000obr,(ale mają chyba jakąś przekładnie, na 540obr., czy cuś)

jeśli chcesz dobrą sieczkarnie to bierz toporówkę, ciągniki mają w nich sporo lżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jakoś mi nie podchodzą pod gusta :D


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Do autora tematu: w dwurzędówce 80 KM dałoby radę ale nie ma sensu męczyć traktora bo nie będzie to dużo wydajniejsza praca od dobrej jednorzędówki, którą takim traktorem będziesz zasuwał jak Kubica:) i na pewno jednorzędówka wyjdzie taniej. Mój znajomy ma nową Kemperkę dwurzędową i kosił do zeszłego roku traktorem 160 konnym, teraz chce chyba 120 konnym.

 

Moje subiektywne zdanie: najlepsze na świecie maszyny do kukurydzy robi Kemper, niestety jednorzędówek już nie robią a używane trafiają się bardzo rzadko i zazwyczaj są dosyć stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

z tego co wiem @krzysiekfarmer5 to są to bębnówki, mają także dosyć słabe wciąganie, nie czepiać się <_<

a kemper to jest sprzęcik tak zaje..isty że nie da się tego opisać :P

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Mam pytanie odnośnie sieczkarni Poettinger Mex I: czy da się w niej jakoś regulować stopień rozdrobnienia kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj