Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie Pottinger

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 18:18

Sieczkarnie Pottinger Czym różnią się od siebie sieczkarnie pottinger mex: I, II i III ? i czy ciągnik 80km (nh td 85d) poradził by sobie z dwurzędową sieczkarnią pottingera ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie Pottinger Dzisiaj, 17:50
  •  

#2 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 18:39

Sieczkarnie Pottinger Mam Mex 1 Rotation ciągnę ją zetorem 7211 mex2 znajomy ciągnie C360
...

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:04

Sieczkarnie Pottinger Mex II s ma tartkę i zwykłe łopaty, mex II K ma dodatkowo zamiast łopat tzw CEPY, obydwie zbytnio nie różnią się budową, mex I gabarytowo jest mniejsza, ma krótszy wysyp, nie ma tartki, napęd mają na pasach, z mex III nie miałem do czynienia ani z żadną z wersji rotation, najwydajniejszą i najlepiej tnącą jest mex PROGRESSOR. Lekką i wydajną jest sieczkarnia MEX OK. 85 KM wystarczy Ci w zupełności do jednorzędowej, ale przy dwurzędówce może definitywnie nie dać rady

Edytowany przez yahooo777, 25 lipiec 2011 - 19:05.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:25

Sieczkarnie Pottinger popieram wypowiedź kolegi wyżej :)
z tego co wiem to mex III,to 2 rzędówka (ale pewny nie jestem), rotationa się cze czepiaj bo to są stare sieczkarnie :)
do tojego niucha, to MEX II: K, OK,(GT- ale zbyt będzie po tyłku dostawał) - miałem K i chodziła przy Zetorze 7211(szatan, każde ziarenko naruszone, K ma te cepy, dzięki nim każde ziarko zostaje rozdrobnione!)
w ciemno możesz brać K i OK-POLECAM (dobre są też mengelki MB 300 i MB 400-z gniotownikiem :P)!!! bardzo dobre sprzęty!
a co do 2 rzędówki to nie wiem(gdy kupywałem mojego jelona-88km to facet mówił że chodziła z nim mengelka SH-20, mocowania owszem ma w kabinie na sterowanie, ale czy zdawało to egzamin to nie wiem :( )
jeszcze jedna sieczkarnia godna uwagi to PZ-MH 90S(zaje...ste maszynki-w nich jest o tyle dobrze, że można kosić i na 1 i na 2 rządki-także polecam!)

#5 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:00

Sieczkarnie Pottinger mam mex gt i zetor 7340 czuje ją... ale za to ququ jest bardzo dokładnie pocięta... mogę Ci ją śmiało polecić... przez pięć lat w tamtym roku zerwało się sprzęgło od tej gardzieli bo za szybko wjechałem w rządek... w miejsce tych kołków wsadziłem śrubę żeby dokosić do końca dnia a te rozwalone kołeczki na wzór do tokarza i odrazu wieczorem były wymienione...

#6 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:16

Sieczkarnie Pottinger Mex III to nie jest dwurzędówka na pewno.

#7 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:24

Sieczkarnie Pottinger ale czy 80km da rade w dwurzędówce ?

#8 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:33

Sieczkarnie Pottinger Mex 1 ma tarkę wystarczy przekręcić ma pasy i chodzi idealnie a 80km może braknąć do dwu rzędowej
...

#9 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:38

Sieczkarnie Pottinger w 2 rzędowej nie pójdzie... weź 1 rzędową ...

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:50

Sieczkarnie Pottinger mam mex 1 rotation i ma tarke. Rozdrabnia bardzo ładnie. Chodziła z zetorem 60 konnym. Teraz chce kupić gt do ciągnika 90 konnego (belarus 952) jak myślicie czy to dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:54

Sieczkarnie Pottinger ja ma gt i 90 konny da sobie w niej spokojnie radę...

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 25 lipiec 2011 - 22:32

Sieczkarnie Pottinger Do ciągnika o mocy ok 80 KM dwurzędowa to samobójstwo, zamiast pottingera kup sobie mengele 220, 300 albo 400 jak ktoś wspominał wyżej, wydajne, lżejsze od mexów, i jakoś cięcia jest zadowalająca, pottingery są dość ciężkie na ciągnik ale jakoś cięcia kukurydzy jest nienaganna
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#13 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 26 lipiec 2011 - 10:27

Sieczkarnie Pottinger a powiedz na jakim areale byś to kosił :)
ja na twoim miejscu wybierał bym takie sieczkarnie jak: pottinger mex II K i OK, mengele 300 i 400, PZ MH 90s, są to sprzety nie do rozje..nia! B)

#14 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 19:56

Sieczkarnie Pottinger a jaka sieczkarnia do ciągnika 90km zeby miała jak największą wydajność??
red power

#15 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:34

Sieczkarnie Pottinger Ja polecam Mengele MB 350 turbo kuzyn ma do MTZ i chodzi mu super wydajność ma ponad 2 ha dziennie.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#16 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:36

Sieczkarnie Pottinger Mamy właśnie takiego mengela i polecam jak najbardziej u nas chodził przez 3 lata z zetorem 7745 który ma 73km jak dobrze pamiętam, bez najmniejszego problemu ;) w tym roku kosiliśmy trochę 1224 to ciężko było wyrobić się na pryzmie jak pole było blisko ;)

#17 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 23:23

Sieczkarnie Pottinger Mengele 220 albo 300, 400 wymaga zbyt dużego ciągnika, mamy Pottingera mex IIs, 3ha w 12 godzin sie zrobi nią, alle od dziś jestem posiadaczem mengele 220 z czego sie niesamowicie cieszę;) Mengele 350 turbo dość grubo tnie, bynajmniej ja nie spotkałem się z jej ładnym cięciem

#18 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 27 lipiec 2011 - 08:10

Sieczkarnie Pottinger mengele 350 to bębnówka, która ma słaby wyrzut, (u nas na wsi, kolega kosi 8ha na 2 takie, ale jak jest młoda qq to nie nadążają rury odpychać), ja miałem starego FAHR-a z 60 lat(pierwsza sieczkarnia, na wsi :lol: )to, żeby to kosiło , miała założony wentylator z tyłu B)
poza tym jak dobrze pamiętam, to są one na 1000obr,(ale mają chyba jakąś przekładnie, na 540obr., czy cuś)
jeśli chcesz dobrą sieczkarnie to bierz toporówkę, ciągniki mają w nich sporo lżej :)

#19 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 10:01

Sieczkarnie Pottinger Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania pottingera mex gt w idealnym stanie. kontakt na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 20:47

Sieczkarnie Pottinger a co sądzicie o jednorzędówkach claas jaguar?
red power