Zetor5340

Quicke-opinie

Polecane posty

Zetor5340    1

Witam. ;)

Co sądzicie o ładowaczach czołowych Quicke?

Posiada ktoś taki,chciałbym się dowiedzieć jak pracują i czy opłaca się kupić.

Jeśli można to podajcie jakieś strony gdzie mógłbym poczytać o tych turach.

 

Tur ten miałby być do Zetora 5340 (62KM)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jest kilku uzytkownikow tych ładowaczy.chyba jarek1988 (o ile sie nie pomysłem) ma takiego na farmerze


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A jaki masz obecnie na zetorze? Psuje się że chcesz go sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
A jaki masz obecnie na zetorze? Psuje się że chcesz go sprzedać?

Mamy teraz z Hydrametu, możliwe że wymienimy na Quicke bo ten jest za ciężki z deka...(nie żeby nie dawał rady z nim bo bardzo dobrze chodzi ale opony się ścierają no i te złącza)i dlatego chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tych turach.Słyszałem że sa one lekkie a taki właśnie by nam spasował.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
@zetor5340 mozesz wymienić jeszce jego zalety jakieś (jeśli ma) no i jeszce inne wady poprostu mi go opisz... ok??bo chciałbym wiedzieć co ten hydramet produkuje...

Bo ja wiem....Zalety, no nie mieliśmy z nim jakiś większych kłopotów,poza przewodami,ogólnie to dobry tur ale jak dla nas za ciężki z deka ,jak to wujek ujął "nietrafiony zakup" :) ,no ale chodzi ładuje jak narazie a ma już ponad 5 lat.Wadą jego jest zapewne jego demontaż i montaż,naprawdę żeby go zdjąc to trzeba się poodkręcać ze głowa mała.Dlatego zazwyczaj nie ściągamy go jak w pole jedziemy np.kosić.

Myśleliśmy właśnie nad Quicke słyszałem że są lekkie,łatwo się je demontuje szybko podnoszą,nawet na pompach o małej wydajności w miare szybko dźwigają.Takie coś by nam się przydało.

Mieliśmy kiedys 2 tury ale jeden wuja sprzedał, ale jakby zostawił to byśmy nic nie zmieniali bo by były dwa w razie "w" a tak ten w Zetorze jest do wszystkiego więc musi być jak najlepszy.

Zaletą tego z Hydrametu jest napewno cena ;) choć już nie pamiętam ile wujas dał za niego ale wiem że tanio.

Tylko że to cena sprzed 5 lat była a teraz to nie wiem ale chyba się zbytnio nie zmieniło.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja mam quicke Q45, na NH TL100, uzytuje sie go sporadycznie, jest lekki, świetnie amortyzuje, szybko sie podczepia przystawki (np łyzkę) ma bardzo sprytny zatrzask nie trzeba wysiadac z kabiny samo sie zabezpiecza, Hydro-quicke jest super sprawą przy odczepianiu i podczepianiu, kiedys miliesmy 2 czy 3 polskie tury na kolejnych ciągnikach poczynając od 7211, to jak dla mnie to porazka, ciezkie, a odczepianie to kara. Podczepienie Quicke to jest doslownie niecale 2 minuty lekkiej roboty, aby prosto najechac, odczepianie jeszcze prostrze. Nie moge powiedziec nic o wytrzymałosci tego urządzenia, bo nie robiło sie nim nic naprawde extremalnie cieżkiego np wykopy, ale konstrukcja jest dosc sztywna jak na moje oko nic sie nie kolysze w czasie jazdy nie dzwoni.

Można kupic Stolla jest nieco tańszy ale wedłóg mnie to nie to... Tez stalismy przed wyborem, ale nie załuje, podobały mi sie również tury MX, widzialem jak je sie podczepia i odczepia na pokazach w Bednarach to tez poezja, ale nie wiem jaka cena, i zaden znajomy dealer tego nie sprzedaje wiec wyszlo na Quicke ;)


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Ja mam quicke Q45, na NH TL100, uzytuje sie go sporadycznie, jest lekki, świetnie amortyzuje, szybko sie podczepia przystawki (np łyzkę) ma bardzo sprytny zatrzask nie trzeba wysiadac z kabiny samo sie zabezpiecza, Hydro-quicke jest super sprawą przy odczepianiu i podczepianiu, kiedys miliesmy 2 czy 3 polskie tury na kolejnych ciągnikach poczynając od 7211, to jak dla mnie to porazka, ciezkie, a odczepianie to kara. Podczepienie Quicke to jest doslownie niecale 2 minuty lekkiej roboty, aby prosto najechac, odczepianie jeszcze prostrze. Nie moge powiedziec nic o wytrzymałosci tego urządzenia, bo nie robiło sie nim nic naprawde extremalnie cieżkiego np wykopy, ale konstrukcja jest dosc sztywna jak na moje oko nic sie nie kolysze w czasie jazdy nie dzwoni.

Można kupic Stolla jest nieco tańszy ale wedłóg mnie to nie to... Tez stalismy przed wyborem, ale nie załuje, podobały mi sie również tury MX, widzialem jak je sie podczepia i odczepia na pokazach w Bednarach to tez poezja, ale nie wiem jaka cena, i zaden znajomy dealer tego nie sprzedaje wiec wyszlo na Quicke ;)

Oglądałem stronę z turami Quicke i znalazłem ten Q45, do Zetora też by się nadał,bardzo ładnie się prezentują te tury,nam by się właśnie taki przydał,wytrzymały,lekki,szybki,to jest to czego nam potrzeba.Wiesz u nas to tylko łąki i wiadomo jak tur dostaje po garach, jak zaczyna się koszenie,bel nawalone od groma, kiszonka,siano,słoma wszystko trzeba zwieść i w stertę ustawić więc tur ma co robić. Z ofert tylko Quicke mi się wydaje odpowiedni dla nas,tez kiedyś oglądałem ładowacze MX,i tez wpadły mi w oko,podobna budowa do Quicke,możliwe że MX będzie w planie awaryjnym zakupu.Ale raczej weźniemy Quicke bo jak pierwszym razem pokazałem je wujkowi to powiedział: "No nawet,nawet" a jak on tak mówi to znaczy że zakup murowany :) Poprostu jak mu coś sie nie podoba to wali prosto z mostu i nie kręci i nie udaje że ładne czy coś,później gadaliśmy o Quicke to powiedział że sie poważnie zastanawia nad kupnem,no ale nie wiem czy on zdąży kupić czy zrobię już to ja :) (niedługo przejmuję gospodarkę).

Viper jak możesz to napisz coś jeszcze o Quicke, model jaki masz właśnie mi pasuje więc śmiało bo na tych stronach to mało pisze o tych turach no chyba że znasz jakieś(polskie) to podaj linka to cię nie będę męczył :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A może ktoś wie ile takie Quicke kosztuje, też bym był zainteresowany takim Turem.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

26 tys netto, wyposazenie standartowe plus hydro-quicke, nie wiem czy amortyzacja jest tez w standardzie.

Jeśli chodzi o cos jeszcze do opisu to nie wiem co juz wymieniac, zapytaj to Ci powiem.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Na a co jest w standardzie i co to jest Hydro Quicke. a jeszcze może znasz ceny oprzyrządowania typu łyżka, Chwytak do bel i krokodyl. Bede wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

łyżka unmiwersalna 1,9m ponad 3 tys zł, ja kupiłem go gołego bez oprzyrządowania, teraz zamówiłem łyżkę, ale z firmy stoll bo tysiąca tansza. Podejzewam ze chwytaki są nieco droższe niż ta łyżka, nie bede mówił bo nie wiem ile kosztują.

Hydro-quicke to sposób złaczania ze sobą przewodów hydraulicznych, są to dwie płyty które sie złacza za pomocą dzwigni, na płytach przykrecone są przewody chydrauliczne, za jednym pociągnieciem reki cala hydraulika jest podłączona, nie trzeba podlaczac kazdego przewodu z osobna.

Można zajzec na strone producenta tam sie mozna czegos napewno dowiedziec, ja mam gdzies taką obrzerną ulotke i tam jest wszystko wyszczególnione, joystik jest taki standartowy duży w standardzie.

 

Zrobilem fote tego tura, ale nie znalazlem grupy w której mógł bym ją umiescic.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Zrobilem fote tego tura, ale nie znalazlem grupy w której mógł bym ją umiescic.

w "maszyny>pozostałe"

w tym dziale napewno mozna wrzucić tura bo są tez kabiny dodane wiec tur jak najbardziej,bo to tez jest część którą montuje się do ciągników.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

Mam pytanie który tur jest lepszy Quicke czy MX bo chce kupić do swojego New Hollada. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Parę miesięcy miałem dylemat: Quicke czy MX. Myślę, że obie maszyny są na wysokim poziomie. Wybrałęm MX ponieważ brałem od razu przedni TUZ, a nie bylem pewny czy biorąc Quicke spasują się mocowania z Sauterem (TUZ). MX ma mocowania aż pod tylny most oraz poziomowanie hydrauliczne zwiększające udźwig, w Quicke kończą się w połowie ciągnika. W MX szybkozłączze łączy przewody hydrauliczne oraz inst. elektryczną jednym pociągnięciem. Zapinanie czy odczepianie to przyjemność- maksymalnie (wolno chodząc :rolleyes: ) to 2 minuty. Amortyzacja działa super, również w przednim TUZ (dziś sprawdzone)

 

Wybierając MX czy Quicke wybierasz dobrze. Latem ma być dostępny nowy Stoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

A w MX dolna rama nie przeszkadza w orce czy nie jest za niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie, nie przeszkadza. Prześwit został conajmniej wystarczający, zresztą mocowanie z MX jest na równo z listwą zaczepową, więc po montażu ładowacza prześwit z tyłu ciągnika się nie zmniejszył, natomiast z przodu minimalnie, ale w niczym to nie będzie przeszkadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a jak one cenowo wyglądają?


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

T10 z MX lub Q55 kosztowały jesienią 2007 ok. 26 tys. netto; sterowanie linkowe, 3 sekcja ster. el., amortyzator, szybkozłącze, bez osprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej! ja od niedawna mam NH td95d z ładowaczem Q45. Ładowacz super się sprawuje naprawdę warto było dopłacić ponad 10tys.. Praca tym ładowaczem to przyjemność. Za dużo jeszcze nim ni pracowałem. Muszę zrobić fote i wrzucić ale narazie od niedawna jestem zalogowany i ni miałem czasu ale będzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

A jak jest zamocowany czy w pracach polowych nic ci nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie przeszkadza jeszcze go nie odpinałem i tego nie raczej nie będę robił ma on taki przełącznik że podczas transportu amortyzuje wstrząsy (dobra sprawa). Ma on styczność z ciągnikiem w dwóch miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASJER    0

Jak będziesz robił te zdjęcia to zrup gdzie jest zamocowany i jakt to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra jutro może wrzucę foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

kuzyn taty ma quicka i sobie chwali...tyle ze on ma zamontowane na 130konnym case'ie ale i tak jest świetny, amortyzator drgań robi swoje...


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj