Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2011 - 15:37

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Moze wyciekł ci ten ole jcały..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Dzisiaj, 00:55
  •  

#42 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 18:18

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 może coś musiałeś popierniczyć przy zakładaniu :D

#43 Share tworek6

tworek6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ciągniki, samochody Gospodarstwo

Napisany 31 marzec 2012 - 23:40

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Witam.
Mam pytanie. jak się reguluje wspomaganie? bo jak puszczę kierownicę to samo skręca w prawo. z góry dzięki

#44 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:52

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 -> http://www.agrofoto....__fromsearch__1

post #15

#45 Share tworek6

tworek6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ciągniki, samochody Gospodarstwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:03

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Dzięki już zrobiłem:) Pozdro :D

#46 Share palczak

palczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 maj 2012 - 11:52

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Wie ktoś jakie ciśnienie powinna dawać pompa oleju do wspomagania?

Dwalata temu zmieniałem pompę [czeski oryginał] było ładnie pięknie, a od wiosny czuc jak coraz ciężej hodzi. Po 2h ręce bolą, olej boxol czyściutki, poziom w normie.

#47 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 maj 2012 - 22:08

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 chyba 16 mpa-znaczy ok 160 barow, u mnie jest podobnie za kilka lat 3 pompy,2 silowniki ,chyba lepiej i taniej orbitrol zalozyc.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#48 Share palczak

palczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 maj 2012 - 15:26

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Dzięki za info.
Nie ma połowy tego co pisałeś.

#49 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:47

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Gdzieś na agrofoto była mowa o komplecie uszczelnien serwomechanizmu za 30zł, czy mógłbym prosić o linka do sklepu lub numer katalogowy bo u mnie wystepuje taki tylko za 300zł http://kunert.abstor...37,p585,pl.html

#50 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 23 marzec 2013 - 16:32

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Kompletny zestaw uszczelnień do siłownika serwo 7211 3940 kosztuje 35zł, zawiera: oringi, kołnierz zgarn.,podkładki miedziane, mieszki osłan.,pierścienia tłokowe, czyli jest pełny.

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 16:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:53

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 http://kunert.abstor...3,p1397,pl.html
Czy ten zestaw za 19zł jest kompletny? Jak czegos brakuje to dajcie symbol lub linka do odpowiedniego

#52 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:25

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Ten zestaw za 19 zł nie jest kompletny,brakuje w nim pierścieni tłokowych metalowych. Jak chcesz wymieniać tez pierścienie to napisz do kolegi z Agrozeto ,bo napisał ,że sprzedaje takie komplety.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#53 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 18:40

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Proszę o porade

Rozebrałem serwomechanizm który kiedys ktos juz rozbierał i brakuje wg. katalogu dwóch pozycji :
932118 pierścień uszczelniający
932129 łoże sprężyny
w katalogu przy tych pozycjach w uwagach jest ND, to znaczy ze są niedostępne? Te pozycje powinny tam być czy nie?- Co zrobić?

Edytowany przez Poznaniak, 26 marzec 2013 - 18:40.

#54 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 23:45

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Witam

Nie wiem dokładnie czy te dwie pozycje powinny być ,ale ND znaczy: element stanowiący wyłącznie część zamienna,aktualnie nie jest już montowany.
Popatrz sobie w moim albumie na foty tego jak ja to rozbierałem i jak u mnie wygląda może coś podpatrzysz. http://www.fmix.pl/a...1/silownik.html

#55 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 07:02

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Loże sprężyny wg instrukcji powinno przychodzić na ostatnim zdjećiu na panewke i na to 4 podkładki pełniące funkcje sprężyny i nakretka czy może te podkładki odrazu na tą panewke wkłada się?
Jesli idzie o pierscien uszczelniający to powinien on przyjsc pomiedzy ta dluga cienka rurka( KRUCIEC ZLEWNY) a zaworem suwakowym.

Zrobiłem zdjecie rozebranego serwa:
http://www.fotosik.p...cbbde6c5a2.html

Edytowany przez Poznaniak, 27 marzec 2013 - 08:43.

#56 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 15:00

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Robiłem to u siebie 2 lata temu ale jak dobrze pamiętam i po zdjęciach widzę ,to nie miałem tam łoża sprężyny,cztery podkładki wchodzą w nakrętkę i opierają na panewce. Dokręcasz tak żeby dało się przekrzywiać czop w jedną i drugą stronę ręką ,ale było to dość ciasno. Jak nie pójdzie dokręcić to znaczy ,że jednak czegoś tam brakuje.

Co do uszczelnienia pomiedzy rurką a zaworem suwakowym ja nawet nie rozkręcałem tego miejsca ,bo wydawało mi się ,ze było to jakoś zabezpieczone przez uderzenie i spłaszczenie i nie ruszałem tego bo nie było potrzeby. Jakoś na pewno musi to być uszczelnione chociaż to tylko powrót oleju do zbiornika. Może na wcisk było ?

Edytowany przez Radekk, 27 marzec 2013 - 15:00.

#57 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:42

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Ta długa rurka jest wkręcana w ten zawór, wydawało mi się ze w tym zaworze powinien być malutki oring i dokręcając rurke dociskamy go, tylko dlaczego nie ma go w zestawach naprawczych? Inna opcja myslałem aby gwint posmarować sylikonem.

Zdjęcie serwaz katalogu:

http://obrazki.elekt..._1345578822.jpg

pozycja 40 to te łoże sprężyny
pozycja 16, 17 pierscien uszczelniający a drugi zabezpieczający który widac u mnie na zdjeciu

#58 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:46

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Jak jest miejsce na oring to jedz do sklepu i spróbuj jakiś dopasować. Skręcenie na sylikon jak dobrze wyczyścisz i odtłuścisz też będzie lepsze niż skręcenie na sucho. Tylko ostrożnie aby nie dostał się do środka rurki bo będzie więcej szkody niż pożytku. Mam ten katalog i patrzyłem jak to tam wygląda. I wychodzi na to ,że nowsze serwomechanizmy mają jakieś tam małe zmiany w budowie.
Mam nadzieję ,że policzyłeś sobie zwoje gwintu przed rozbiórką ile było wkręcone tłoczysko. Najlepiej tak samo z kręcić i dokładną regulację wykonać na ciągniku tak aby w obie strony jednakowo wspomagało i nie skręcało samo w którąś stronę

#59 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 13:39

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Kupiłem zestaw naprawczy z wszystkimi uszczelnieniami, złozyłem, dolałem hydrolu do pełna i odpaliłem w garażu i nie chodzi,
Przed rozbiurka serwa tez było podobnie, liczyłem ze po zożeniu w jedna strone bedzie samo krecic i potem tłoczyskiem wyreguluje ale w zadna nie chce, a słychac jakby mi sie cos gdzies klinowało .
Narazie chce odłączyć drążek kierowniczy i podniesc koła w górę zobaczyc czy koła lekko chodza bo moze jakies łozysko blokuje jesli bedą lekko chodzić to nie mam pomysłu

Może pompa tylko jak sprawdzic czy jest dobra czy do wymiany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 18:21

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Jeżeli nie wspomaga to sprawdź najpierw zawór przelewowy na pompie,rozbierz i obejrzyj czy iglica się nie zawiesza ,bo może nie domykać i ucieka ciśnienie. Podłóż podkładkę nad sprężynę i skręć wszystko i odpal i zobacz czy są efekty. Pompę tak na 100% sprawdzisz jak wpiął byś manometr na wężu ciśnieniowym i odczytał jakie daje ciśnienie.
Jak masz ciągnik z przednim napędem to opisałem co nieco w tym temacie jak było u mnie. http://www.agrofoto....-kierowniczego/