Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2011 - 12:42

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Hmm nic nie słyszałem o tym czerowyn oleju, ale ja do swojego leje BOXOL ;) czy zapowietrzone to nie wiem (bo nie mam o tym zapowietrzaniu pojecia) ale sprawdz ile masz oleju jak mało to dolej do pełna i powinno pomoc jak nie to moze serwomechanizm ci siadł, albo pompa.. Nowa to wydatek okolo 800 zł, moglo sie tez lozysko kierownicy zatrzec w koncu wal kierownicy sie ukreci więc trzeba porozkrecac i sprawdzac szybko :) U mnie w 6245 jak siadło kupilem nowy serwomechanizm i powoli powoli łapalo az wm koncu zalapało ale mam duzy luz w kierownicy nie wiem czemu :( i w miejscu da sie w sumie krecic tylko czasami cos złapie i trzeba troszke ruszyc ale bardzo komfortowo i tak sie kreci ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Dzisiaj, 20:18
  •  

#22 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 12:58

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 co do oleju to nie mam pojęcia jaki jest wlany tata znalazl jakiś i dolal ale nie wiem co to jest ale może byc pewne że są pomieszane oleje . a jeśli chodzi o kolumne to łożysko było wymieniane 2 lata temu i jest smarowane więc zatrzec sie napewno nie zatarło

#23 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:23

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Moze ten wezyk co wymieniles jakis zapchany albo cos..? :unsure:

#24 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:29

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Miałem podobny problem, teraz mi już to potwierdziłeś, olej może Ci sie bużyć od zmieszania i sie zacina kierownie do tego stopnia ze się nie da skręcić, więc tak spuść z całej intslacji olej, wymień filt i zalej nowym olejem problem powinien zniknąć :)
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#25 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:39

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 może poprostu jest zapowietrzony, Odkręć/poluzuj weze i aż bedzie leciał olej dobrze to je skręć. Wtedy dolej oleju. I po temacie. :)

#26 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:42

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Kolego wyżejsz jak moze na takich grubych wężach sie zapowietrzyć???? Ja spóściłęm olej z wsyztskiego i potem tylko nalałem do zbiornika i sam sie odpowietrza!!
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#27 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:56

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 tak czy siak to można wszystko, jakie by nie byly zapowietrzyć. Jeśli @Sadam1302 weź się najpierw za odpowietrzenie, zmienienie oleju i wyczyszczenie filtra.
I nie krzycz tu @Marcinzmalopolski!!!!

#28 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 14:11

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 spokoj bez awantur . Mechanik też mowil że powinno sie samo odpowietrzyc więc wydaje mi sie że to jednak będzie problem oleju

#29 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 15:10

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Tu nie chodzi o zapowietrzanie , robiłem uszczelki olej zszedł , włączyłem i ok.

#30 Share palczak

palczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 19:49

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Na 90% problem jest w oleju tzn.:
  • Albo jest go za mało i w tedy będzie się trochę kręcić i zacinać tak, że trzeba się zaprzeć by cokolwiek obrócić kierownicę. Czyli najpierw sprawdź czy na miarce jest tyle oleju co potrzeba.
  • Druga opcja to zburzenie się oleju po zmieszaniu - trzeba odkręcić pokrywę zbiornika. Jeśli piana to olej do wymiany.
  • Najgorsza opcja uszkodzona pompa, ale jaśli do tej pory nie było problemu to wątpię.
Wspomaganie w zetorze odpowietrza się samo po kilku minutach pracy silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:20

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Ja jadę na hydraulicznym już może z 5 lat i jest dobrze , może mało oleju , myślę że ktoś przestawił coś na pokrętle tłoka - pozwólcie że tak to nazwę , ale to już inny kolega to opisał proszę poszukać .

#32 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 lipiec 2011 - 21:06

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 ole do wymiany na bank tam najlepszy jest boxol jak pomieszasz to w najlepszym przypadku będzie się pienił i zapowietrzał tłoczysko w najgorszym będzie się szlam wytrącał i skończy pompę jeżeli czasami jest kręcenie lekkie a kiedy indziej w ogóle nie idzie to zapowietrzony, ja jak wymieniałem w 5211 to po zlaniu i wlaniu nowego wystarczy zalać do poziomu maks odkręcic korek odpalić ciagnik poczekać z 3 minuty aż pompa przeleje olej przez cały układ potem pokręcić kierownicom i jest ok.

#33 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 08:51

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211
zetorlublin7341 jest dokładnie tak jak mówisz ale teraz wiem jedno nie wiem ile wlac oleju ponieważ nie ma u mnie wskaźnika oleju tylko jest w to miejsce wkręcona siruba . tak więc disiaj ojciec jedzie na zakupy i bedziemy tam grzebac zobaczymy co wymącimy

jeszcze dla pewności niech ktoś napisze ile wlac tego oleju??

#34 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 09:34

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 u mnie nie dawno był ten sam problem. Trzeba było trochę pokręcić żeby chodził normalnie. Musisz wlać oleju, bo jest go za mało najprawdopodobniej. Zalej go tak pewnie równo z filtrem myślę, żeby ci nie wysadziło górnej pokrywy jak skręcisz i się siłownik schowa
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#35 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:25

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Oleju wchodzi 5litrów, na wszelki wypadek mówie. Dodany obrazek

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:27

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 jestescie fachowcami takimi jak ten mechanik ktory stwierdzil ze sie zapowietrzylo :rolleyes:
jak nic tlokiem silownika nie kreciles to szykuj kase na pompe. 100 razy temat byl juz walkowany,masz chwile to poszukaj.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#37 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:51

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 No pewnie @jacus ja proponuje odrazu cały ciągnik wymienić po co oszczędzać... bez sensu wypowiedz, ja miałęm identyczne objawy i były spowodowane zmieszniem olejów i wzburzeniem sie ich po tym!!
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#38 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 07:32

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 co to za roznica czy czerwony czy niebieski olej :lol: ja zalałem hydrolem i śmiga jak trzeba

#39 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 11:38

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 No ja tez przy wymianie wlałem hydrol i pewnie przedemną ktoś tez to zrobił a ja posłuchałem opini i wlałem boxol przez co sie zburzyło :/
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tco

tco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 12:31

problem ze wspomaganiem w zetorze 7211 Witam, jak w temacie ciekł mi olej z uszczelniaczy na tłoczysku dość obficie więc rozebrałem wymieniłem uszczelniacze, pierścionki a po złożeniu wspomaganie nie działa. Ustawiałem tłoczyskiem ale nic to nie dało. Dodam że przed wymianą uszczelniaczy działało dobrze. Co może być nie tak??? Proszę was o pomoc