Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie pras

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 18 wrzesień 2007 - 14:00

Czyszczenie pras Witam.
Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczenie pras Dzisiaj, 04:01
  •  

#2 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 wrzesień 2007 - 14:02

Czyszczenie pras Ja mam taka prase gdzie wszystko jest ma wierzchu, wiec czyscze ja tylko powietrzem i wystarczy ;)
http://www.agrofoto....t...i&img=22213

Honda - The Power of Dreams :)

#3 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 20 wrzesień 2007 - 12:05

Czyszczenie pras ja tam czyszczę wodą mam duża myjek i wszędzie :) ja wymyje ;) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 13:01

Czyszczenie pras Na ale jak to wodo wymyjesz to chyba musi sporo schnąc bo inaczej to wszystko pordzewieje itp. i potem mogą być problemy.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 25 wrzesień 2007 - 13:55

Czyszczenie pras

Na ale jak to wodo wymyjesz to chyba musi sporo schnąc bo inaczej to wszystko pordzewieje itp. i potem mogą być problemy.
Pozdrawiam Balzak

a pozatym sama woda i polanie nie starczy bo jak się kurzu dużo nagromadzi to się błotko zrobi, i jeszcze większy syf niż był, mi się wydaje że powietrze jest najlepsze a później szmatką zwilżoną poczyścić ale mnie najbardziej męczą te szpary od wałków ;)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#6 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 25 wrzesień 2007 - 16:16

Czyszczenie pras Uwierz mi ze jeżeli myjką ciśnieniową polejesz maszynę to każdy kurz zejdzie bez problemu a jeżeli do tego dodasz piane aktywna i ciepłą wodę to naprawdę będzie super umyte. tylko nasuwa sie pytanie co dalej z tym robić???

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#7 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 25 wrzesień 2007 - 17:38

Czyszczenie pras ja dodaje różne płyny a potem do znajomego -duży kompresor i suszenie ;)

Edytowany przez robertbara, 09 listopad 2007 - 13:34.
Błąd i literówka

#8 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 wrzesień 2007 - 18:13

Czyszczenie pras Ja swoja Krone też tylko powietrzem czyszczę. Faktycznie nie ma tam takiego miejsca gdzie mgło by sie coś osadzić tak ze powietrze by tego nie wydmuchało ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#9 Share Luzak

Luzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 08:11

Czyszczenie pras ja swoja z-224 czyszcze takze tylko powietrzem mam do sprezarki taka specjalna koncowke do powietrza i wszystki kurz i smar wyczysci pod duzym cisnieniem
Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 09:07

Czyszczenie pras najlepsze jest powietrze do takich maszyn. Ja swoją prasę myłem może ze 2-3 razy ale to jakieś 3-4 godziny przed wyjazdem w pole (tak żeby wyschła). Po powrocie z prasowania wystarczyło przedmuchać i była jak po myciu a była sucha i nigdzie nie rdzewiała (tak jakby nie była myta).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 październik 2007 - 21:39

Czyszczenie pras w środku najlepiej powietrzem ze spreżarki a za zewnątrz karczer i ogień

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 październik 2007 - 13:44

Czyszczenie pras

i ogień

Z tym ogniem to chyba nie dosłownie :P ?

#13 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:31

Czyszczenie pras ja swoja prase (sipma z 279) to w srodku czyszcze na sucho z blechy woda

#14 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:20

Czyszczenie pras Prasę czyszczę sprężarką a potem myjką ciśnieniową :rolleyes:

#15 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 12:53

Czyszczenie pras Jak dla mnie to w środku to tylko sprężarka a osłony można umyć wodą.

Jeśli nie ma elektroniki można myć ale dokładnie i potem koniecznie nasmarować. Sipme to śmiało myć wodą ale dość dokładnie bo woda z kurzem w rogach stanowi dobre miejsce na korozję :rolleyes:

#16 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:41

Czyszczenie pras ja moją prasę myję myjką ciśnieniową a potem sprężarką konserwuję żeby nie rdzewiała

#17 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:46

Czyszczenie pras Ja myję mysjką ciśnieniową z pianą aktywnąi ciepłą wodą wszystko schodzi bardzo dobrze. Potem suszenie u znajowego.

#18 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 luty 2008 - 21:17

Czyszczenie pras hmm ciekawy temat... ale..ajkie wy macie prasy?? jaki one maja system zwijania??bo u mojego wujka(ma prase z metalfachu) jestem w 100% pewien ze zadna myjka cisnieniowa by nie dala rady,bo jak sie to po nakreca do wlakow ijak sie ubije to jedyny sposob to otworzyc komore, zablokwac i skrobac ten syf B) reszte, owszem da rade myjka ale w srodku na pewno nie B)

#19 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 luty 2008 - 21:32

Czyszczenie pras Wydaje mi się, ze z prasą to jak z kombajnem... myć jak najrzadziej...
Ja mam walcowego claasa i na 2 sezony 1 raz ją myłem... do póki można to tylko powietrzem przedmuchać...
każdy walec ma łożyska, jak wejdziemy tam brutalnie z woda(gorąca czy też pod wysokim ciśnieniem) to wypłuczemy cały smar... jeśli są kalamidki to nie ma problemu, nasmarujemy i po sprawie... Kolega prawie spalił prasę właśnie przez mycie, zaczęły się grzać łożyska, wyrzucał już prawie paląca się belę z prasy MF pasowej... a potem wymiana wszystkich łożysk... a to kosztuje. Spalenie sobie maszyny jeszcze więcej...
Ja prasę myłem tylko dla tego że mam centralne smarowanie, i trochę oleju wyrzuciła na łańcuchy no i na wszystkie obudowy w wewnątrz... nie mogłem już na obrośnięte olejem i kurzem łańcuchy patrzeć więc umyłem... ale delikatnie. Mam nadzieje, ze nic nie podzieje się z nią w przyszłym sezonie...
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 05 luty 2008 - 21:42

Czyszczenie pras moja nadal stoi brudna - aż zjebke dostałem od ojca - chyba posłucham rad i "na sucho" wyczyszcze bo moja ma elektronike...
all rights reserved