Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z EHR w 3080

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:16

Problem z EHR w 3080 w razie problemow zapraszam na forum http://newholland-fo...cd4a81bde53f94f

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z EHR w 3080 Dzisiaj, 02:52
  •  

#22 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:04

Problem z EHR w 3080 Pisz na PW :) Też przerabiałem to :) Myślałem że to większa filozofia a okazało się że nie jest to jakiś kaskaderski wyczyn :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#23 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 09:12

Problem z EHR w 3080 podaj maila lub napisz na artur.mos@interia.pl, wewnętrzny komunikator jest zablokowany

#24 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 10:51

Problem z EHR w 3080 Też racja :)To juz tu napiszę bo żadna wielka tajemnica :) Po prostu wkręcasz lub wykręcasz czujnik tylko nie pare obrotów a lekkie drgniecia ( 1/2 obrotu klucza może wiecej może mniej, zależy). Najlepiej jak by był ktos do pomocy kto by wsiadł i pilnował EHR - włączył podnoszenie ale pokrętło od wysokości podnoszenia nie od razu na max tylko do tej pozycji , do której pompa się rozłącza no i potem robisz to co wyżej a druga osoba mówi Ci czy zaczyna ciągnąć. Jeśli nie ciągnie to niech delikatnie podkręci wysokośc podnoszenia i jeśli dojdzie do max pozycji pokrętłem a nie będzie ciągnęła to powinno być ok. Ja tak zrobiłem u siebie przeszło rok temu i działa wszystko jak należy. Z początku nie wiedziałem zbytnio co i jak ale poradziłem się jednego mechanika, który nie dokładnie mi wytłumaczył ale podpowiedział. Pytałem znajomego mechanika czy oby to dobrze zrobiłem i potwierdził że tak się to robi :) Myślę że przyda sie to nie tylko Tobie ale i innym bo już parę razy ktoś pisał o to :)

EDIT: Jeśli czujnik jest luźno a efekt już jest to nie dokręcać, nie cudować nic bo czujnik kosztuje chyba koło 1200 zł ;) Uważać też na kable zeby zaraz czegoś nie urwać, nie omknąć , obchodzić się delikatnie :)

Edytowany przez Lukash3060, 30 lipiec 2013 - 10:54.

Dodany obrazek

#25 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:37

Problem z EHR w 3080 dzięki Lukash za ... "otwartość", której pewnym użytkownikom brakuje,
napisze tylko dla potomnych co mówi instrukcja napraw,
1. wykręcić czujnik
2. podnieść ramiona do góry ma maxa
3. zaznaczyć pozycję ramion względem obudowy podnośnika
4. wkręcić czujnik do oporu i wykręcić o 1,5 obrotu
5. opuścić ramiona na maxa w dół
6. podnieść podnośnik na maxa i sprawdzić w którym momencie się zatrzyma, powinien około 3 mm niżej niż ustawiono znaki
7. wykręcać lub wkręcać czujnik tak by uzyskać stan z pkt 6
jest też procedura ustawiania pokrętła głębkowści ale może nie jest w tym przypadku potrzebna,

uwaga, powyższy sposób jest jeszcze przeze mnie nie sprawdzony, tak jak pisał Lukash wszystko delikatnie i po max pół obrotu
pewnie obie metody sprowadzają się do tego samego

warto przy ustawianiu czujnika odkręcić dekiel, ten do którego wkręcony jest korek wlewu oleju, ładnie wtedy wszystko widać,

Edytowany przez armo, 13 sierpień 2013 - 19:24.

#26 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:39

Problem z EHR w 3080 Tak można powiedzieć że cel ten sam :) Wiadomo Twoja wersja jest z instrukcji napraw i wszystko fachowo opisane co i jak :) Powinno się wiecej takich rzeczy udostępniać. Sam, gdybym znał j. niemiecki coś tam bym wrzucił bo ponad 6 GB instrukcji napraw jest od serii 36 xx ale podciagnął by niektóre pod 30/31xx :)

Dodany obrazek

#27 Share maniek2501

maniek2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 07:29

Problem z EHR w 3080 Witam wszystkich! jestem tu świeży :) Mam problem z ehr w MF3080, m.in wcale nie działa. Jak przekręcam zapłon to tylko migną obydwie kontrolki na panelu ehr i to wszystko. Może ktoś wie jaka jest przyczyna? Bezpieczniki i kable raczej wporządku. Wszystkie inne funkcje działają tylko ten ehr... Co prawda podłączyłem podnośnik na krótko i tylko góra dół działa już od trzech lat, ale fajnie było by jak by działał :)

#28 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 17:56

Problem z EHR w 3080 sprawdź najpierw zasilanie EHR, na okrągłej wtyczce czarny kabel do masa, u mnie było tak, że na wyłączonym zapłonie zasilanie było tylko na 1 pinie, po przekręceniu kluczyka pojawiało się na drugim pinie, a po przygazówce i zgaszeniu kontrolki ładowania zasilanie było na 3 pinach, dodatkowo sprzawdź działanie zworki na płytce "komputera" EHR, ja po prostu ją wymontowałem z budowy i podłączyłem ponownie pod moduł EHR i patrzyłem czy po przygazówce zworka przeskakuje, jak rozkręcisz moduł będziesz widział o co chodzi, jak coś to pisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share maniek2501

maniek2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 21:26

Problem z EHR w 3080 dzięki wielkie, jutro popatrze nad tym zasilaniem ale do głównego sterownika tego pod stopniem to ja się nie dostanę bo jest zażelowany cały:-( a z tego co czytałem na forach to bardzo możliwe że to ten przekaźnik jakiś na głównym sterowniku...

#30 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 06:16

Problem z EHR w 3080 zworka o której pisałem znajduje się przy module EHR, nie chodziło mi o komputer autotronica (ten w w progu)

#31 Share maniek2501

maniek2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:07

Problem z EHR w 3080 rozbierałem ten sterownik (co pokrętła na nim są) i żadnej zworki to ja tam nie widziałem, chyba że nie możemy się zrozumieć...

#32 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:48

Problem z EHR w 3080 cały moduł EHR składa się z panelu z pokrętłami, poniżej jest gniazdo "szeregowe" w które wpięty jest układ elektroniczny modułu, trzeba odgiąć taką blaszkę i wyciągnąć układ, zapakowany w obudowę zamkniętą pokrywą przykręcaną na 4 śrubki, poniżej powinno byc okrągłe gniazdo,
układ elektroniczny składa się z 2 płytek drukowanych, na jednej z nich wlutowana jest ta zworka

#33 Share maniek2501

maniek2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 05:53

Problem z EHR w 3080 tylko że w mojej wersji tej właśnie płytki to nie ma, jest samo gniazdo tylko... Całe to wszystko co zarządza funkcjami podnośnika musi znajdować się właśnie w module autotronika bo innego modułu to tam nie ma. Dodam że jak kupiłem MFa to podnośnik działał tylko podłączony był potem akumulator pod prostownik a nie odłączony od traktoru i musiało się coś spalić bo jest też gdzieś zwarcie że rozładowywało mi akumulator w ciągu dwóch dni i musiałem założyć hebel (ręczne odcięcie akumulatora) A może ktoś wie czym rozpuścić taki żel czarny na module? Bo wiem że się da tylko nie wiem czym

#34 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 06:12

Problem z EHR w 3080 jak dla mnie to bez tego układu nie będziesz mógł korzystać z funkcji EHR, podejrzewam że ktoś podłączył na krótko tylko podnoszenie i opuszczanie, ale mogę się mylić, może inni niech się wypowiedzą

#35 Share maniek2501

maniek2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 06:29

Problem z EHR w 3080 Przy sterowniku raczej nic nie był grzebane wcześniej...wszystkie kable chyba były orginalnie po mocowane tak jak być powinny. Jak narazie to chyba tylko od Ciebie mogę się czegoś dowiedzieć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 16:05

Problem z EHR w 3080 Nie ma takiej możliwości aby AUTOTRONIC sterował EHR. Zostaw ten moduł pod schodami w spokoju bo dołożysz tylko kasę. Po prostu zajumali moduł od EHR a blok zaworowy podłączyli pod przełącznik, tak jak opuszcanie szyb w samochodzie.