Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryzonie

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:14

Gryzonie Nie wiem czy dobry dział wyszukiwarka też nic podobnego nie znalazła. Więc mam problem i myszami i szczurami. Zimą zadomowiły się w kabinie rekorda teraz widać tego skutki. Więc pytam czy też macie z tym problemy co zimy i jak je rozwiązać (oprócz stosowania trutek)

League of Legends

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryzonie Dzisiaj, 22:08
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:28

Gryzonie Są takie odstraszacze elektryczne do zastosowania. Ja mam problem z kunami ale to na parkingu gdzie auta osobowe stoją. Te darmozjady kable, wężyki i wygłuszenia gryzą.

#3 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:30

Gryzonie Jakie są tego koszta i skuteczność??? Zobaczę na allegro prawdopodobnie będzie.

League of Legends

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:33

Gryzonie Ja w kombajnie stawiam trutki i to wystarcza jak do tej pory. Z 10 podstawków z trucizną w 'strategicznych' punktach kombajnu i po problemie.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#5 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:36

Gryzonie Ogólnie po tej zimie problem był w kabinie gniazdo w siedzeniu było śmierdziało tak, że było trzeba wyjmować i myć gąbkę. Trochę z własnej bo można było całe siedzenie wymontować.

League of Legends

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:55

Gryzonie skuteczność nie wiem. Ale każda jakaś przeszkoda zmiejsza zasięg słyszalności bo to emituje dzięki jakieś tam dla zwierząt słyszalne dla nas nie.

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:55

Gryzonie U nas pies wytłukł szczury. Problem pojawił się w momencie kiedy zrobiliśmy płytę gnojową. W ciągniku pod konsole sie wtrybił jeden, a rok temu we wrześniu w samochodzie mi kable pogryzł;] a i chyba krowe jakiś chciał wydoić, bo wymie zgryzione miała. Trutki, trutki i jeszcze raz trutki, elektryczne odstraszacze też podobno skutkują
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 Share luki2104

luki2104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 12:11

Gryzonie ja posiadam 3 foxteriery i na nic nie narzekam krowy same z laki przygonia i malo zjedza jeszcze pobawic sie mozna z nimi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 październik 2011 - 09:18

Gryzonie Ja oprócz trutek rozstawiam jeszcze łapki na myszy i codziennie coś się na nie złapie. W dodatku nie zapominajmy,że najlepszym myśliwym jest kot i chyba nikt go tutaj nie docenia...
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#10 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:27

Gryzonie u mnie po skoszeniu qq zostawilem jednozedowke i zapomnilem jej wyczyscic a w grudniu przypadkiem uslyszalem szelest, wiec podlaczylem pod jednozedowke prad sieciowy . Chwila pisku i po kzyku potem dwa koty zjadaly te myszy przez dwa dni. Okolo dwodziestu ich bylo. (moze ktos powie ze to nie chumanitarne ale skuteczne)

#11 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 listopad 2011 - 19:04

Gryzonie W pierwszym roku posiadania kombajnu z kabiną popełniliśmy błąd i kabina była zamknięta. Efekt był taki że uszczelki siedzenie i trochę kabli w strzępach. Od tamtej pory drzwi są zawsze otwarte i widzę że na siedzeniu często śpi któryś z kotów. W ciągnikach też często śpią i nigdzie nie ma zniszczeń. Do wszystkich budynków gospodarczych koty mają wolny dostęp. W tej chwili mam 2 koty, pomimo tego że cały czas mają dostęp do suchej karmy to świetnie polują, nie wytępią wszystkich ale ograniczają ich liczbę. Tylko w październiku i listopadzie wykładam trutki, tyle gryzoni wtedy ściąga z pól że koty sobie nie radzą

#12 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:35

Gryzonie http://allegro.pl/od...2016531241.html Stosował ktoś coś takiego na wróble? Jak ze skutecznością?

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:46

Gryzonie Nie działa na dłuższą metę. :)

#14 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 10:02

Gryzonie

W pierwszym roku posiadania kombajnu z kabiną popełniliśmy błąd i kabina była zamknięta. Efekt był taki że uszczelki siedzenie i trochę kabli w strzępach. Od tamtej pory drzwi są zawsze otwarte i widzę że na siedzeniu często śpi któryś z kotów. W ciągnikach też często śpią i nigdzie nie ma zniszczeń. Do wszystkich budynków gospodarczych koty mają wolny dostęp. W tej chwili mam 2 koty, pomimo tego że cały czas mają dostęp do suchej karmy to świetnie polują, nie wytępią wszystkich ale ograniczają ich liczbę. Tylko w październiku i listopadzie wykładam trutki, tyle gryzoni wtedy ściąga z pól że koty sobie nie radzą

U mnie w mf 255 siedział zawsze pies taki młody to ostatnio sobie umyslał pogryzł całe i po siedzeniu.;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:51

Gryzonie Znajomy kombajnista mówił mi kiedyś że dobrą metodą na gryzonie niszczące kombajn jest na koniec sezonu przepuśćić przez kombajn trochę gorczycy, później normalnie wyczyśćić go jak zawsze po sezonie i że zapach gorczycy odstrasza gryzonie ale sam nigdy tego nie stosowałem.