Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilmet czy Skotarek?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vandenwiniu

vandenwiniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 18:35

Pilmet czy Skotarek? Witam, chce kupic opryskiwacz 18m, 1500l i nie wiem czy jest wielka roznica w jakosci miedzy skotarkiem a pilmetem, a pilmet jest ok 8 000zl drozszy. Nie wiem czy biorac pilmeta zaplace za jakosc czy za logo na opryskiwaczu :rolleyes: Prosze o rade i opinie na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilmet czy Skotarek? Dzisiaj, 15:33
  •  

#2 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 lipiec 2011 - 18:39

Pilmet czy Skotarek? Skotarki dobre opryskiwacze są mi odradzali Pilmeta a zapłacę mniej za jakiś inny opryskiwacz i będzie się sprawował tak samo albo może lepiej ;) To kup Skotarka B)

#3 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 lipiec 2011 - 18:42

Pilmet czy Skotarek? Jak dla mnie to nie ma co porównywać - lepszy Pilmet albo Krukowiak tylko, że ten jeszcze droższy. Kolega miał tego skotarka i nie był zadowolony teraz kupił krukowiaka i mówił, że jest różnica.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:24

Pilmet czy Skotarek? A na ilu ha miałby pryskać ?

#5 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:37

Pilmet czy Skotarek? Ja kupiłem pilmeta i w sumie to żałuje bo mogłem wziąć tad-lena niczym wg mnie nie ustępuje pilmetowi a tańszy sporo (przynajmniej wtedy jak brałem swojego)
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#6 Share vandenwiniu

vandenwiniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:38

Pilmet czy Skotarek? Narazie mam 60ha ale z kadym rokiem przybywa. Teraz mam pilmeta 1000l 12m i jestem bardzo z niego zadowolony jednak sie juz wysluzyl i trzeba zmienic tym bardziej ze 18m bedzie mi pasowal pod sciezki technologiczne, bo mam siewnik 6m.

#7 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:53

Pilmet czy Skotarek? Mam Pilmeta 1015 już szósty rok i pracuje na czterdziestu hektarach. Poza tym moi znajomi wszyscy mają pilmety trafi się jakiś Hardi, Krukowiak, Tad-Len czy Bury, Skotarka nikt nie ma więc nie wiem jakie są jakościowo i jak się nimi pracuje ale o pilmetach jak narazie wypowiadają się dobrze i oni i ja. Jest natomiast dwóch gości którzy kupili takie opryskiwacze made in stodoła z allegro i powiem tak: żaden nie wytrzymał sezonu, pompy się rozciekły, końcówki "lały" a lakier po jednym sezonie zamienił się w rdzę a jeden zamiast 15metrów szerokości miał 14,5metra tak więc różnie to z tymi firmami jest. Yacenty chyba miał Skotarka więc do niego uderz.

#8 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:53

Pilmet czy Skotarek? Kolego, jeśli masz tyle pola to odpuść sobie Skotarka. Nie jestem co prawda użytkownikiem opryskiwacz tej firmy, lecz opinie znajomych nie są najlepsze o tym sprzęcie. Ja mogę polecić jedynie z polskich- Pilmeta oraz Krukowiaka. Drogie to fakt, lecz wytrzymałe.
Ps. Skontaktuj się z użytkownikami opryskiwaczy firmy Tad- Len (podobno są również dobre)...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 24 lipiec 2011 - 20:47

Pilmet czy Skotarek? tak ja też bym polecił Pilmet lub Krukowiak to są sprawdzone a że trochę drożej mój kuzyn ma Pilmeta 15m i pracuje on na 70ha już 3lata i sobie chwali przecież tego nie kupujesz na rok czy dwa

#10 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:28

Pilmet czy Skotarek? Ja mam Skotarka z 99r i jestem z niego zadowolony. Mój wujek ma 5 letniego Skotarka 400l. Lance mu się łamią, z pompy i zbiornika leje się strumieniami, pompę już musiał wymieniać, stabilizacja jest do bani... Osobiście nie kupiłbym nowego Skotarka...

#11 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:35

Pilmet czy Skotarek?

Ja mam Skotarka z 99r i jestem z niego zadowolony

Otóż to, kiedyś robili maszyny jak trzeba. Dzisiejsza produkcja jest masowa pod działania z PROW. Mimo tego, iż dałem sporo pieniążków za swojego Krukowiaka, mam poważne obawy, a raczej nie wierzę, iż wytrzyma tyle co mój stary, poczciwy i jakże nadal świetnie wyglądający Pilmet...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#12 Share vandenwiniu

vandenwiniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:26

Pilmet czy Skotarek? Dzieki za odp :D wlasnie sprzedawcy doradzali mi skotarka ale ja nie wierze im za bardzo bo oni to mowia tak jak im sie podoba, dlatego chcialem sie dowiedziec jak sytuacja wyglada poniewaz nie znalem tej firmy ^^

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 14:37

Pilmet czy Skotarek? bury sprawdz choziaz tez bardzo dobre sa, mam pilmet ale i jestem bardzo zadowolony choc teraz jak bym miał kupowac to bym sie zastanowił nad burym
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#14 Share marcinz

marcinz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:- rolnictwo,
    - nowoczesne technologie,
    - pożarnictwo,
    - motoryzacja,
    - internet

Napisany 01 sierpień 2011 - 18:00

Pilmet czy Skotarek? Wuja posiada opryskiwacz Skotarka zakupiony w 2004, zaczepiany, 1500l, 18m. No to zacznijmy od przodu - nie wiem jak to jest teraz rozwiązane, jednak u niego trzeba było przenieść pompę z nad zaczepu pod zaczep - czyli na start musiał przerobić nowy opryskiwacz żeby w ogóle mógł nim zacząć pracować. W starym położeniu pompy niemożliwe było podłączenie wałka. Idąc dalej - zbiornik jest ok i jest to mocna strona tej maszyny ponieważ jakością nie ustępuje tym montowanym w konkurencji. Dostęp do zbiornika również jest dobry. Na koniec belka - jej poziomowanie ma niewiele wspólnego z poziomowaniem. Belka zamiast być poziomowana zaczyna pływać na boki, gdy masz za nisko podniesioną (np. wysoki rzepak), możesz bardzo łatwo ją połamać. Samo wykonanie konstrukcji belki również woła o pomstę do nieba - zdecydowanie za delikatne jak na taką szerokość, łączenia pękają, skrajne elementy gną się jak papier. Kupując opryskiwacz na 60ha w ogóle bym nie brał pod uwagę Skotarka. Ostatnio Pilmet współpracuje z Dammannem i już samo to daje dużo do myślenia - jak wiadomo Dammann to firma nie w kij dmuchał.
Wuja opryskiwacz pracuje na 50ha, jest w kolejce do wymiany.

#15 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:58

Pilmet czy Skotarek? Podobno tą "stabilizację" Skotarka można ustabilizować montując dwa amortyzatory ze starej pralki automatycznej :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share marcinz

marcinz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:- rolnictwo,
    - nowoczesne technologie,
    - pożarnictwo,
    - motoryzacja,
    - internet

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:04

Pilmet czy Skotarek? No tak, tylko nie po to kupujesz nową maszynę żeby poprawiać fabrykę <_< Bo cena zakupu mimo, że niższa to zupełnie w późniejszym czasie nieopłacalna.

Dodaj odpowiedź