Skocz do zawartości

Zdjęcie

odebranie dzierżawy

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:09

odebranie dzierżawy VI RZ czy ja wiem czy warto kupowac...Jak jest okazja dzierzawic to dzierzawie a lepsze ziemie to dopiero 20 km ode mnie. Fakt faktem jest jej ponoc duzo do sprzedania z rak prywatnych, od zbankrutowanych gospodarzy ale poki co park maszynowy pamieta lata swietnosci komunizmu wiec co ja wielkiego bym tam zdzialal. Troche boje sie na tysiace zlotych zadluzac ale do odwaznych swiat nalezy :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odebranie dzierżawy Dzisiaj, 13:15
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:13

odebranie dzierżawy co do kupna gruntu-swoje zawsze swoje

co do zadłużenia jak mówisz"do odważnych świat należy"-żebyś przypadkiem nie dołączył do grona tych zbankrutowanych co grunty sprzedają(dobrze że rozważnie do tego podchodzisz).

#23 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 06 październik 2011 - 20:49

odebranie dzierżawy Witam jestem tu nowy i w związku z tym mam takie pytanie jest w mojej okolicy sporo ziem które wzieło dwóch cwaniaczków w dzierżawe zasieli tam trawy ale na większości z nich nic nie robią a biorą za to dobre dopłaty bez roboty:/ Chciałbym sie dowiedzieć czy można coś zrobić aby wypowiedziano im te umowy i można było kożystać z tych gruntów tak jak sie należy a nie kraść pieniądze z Agencji:)Prosze o rady każda sie przyda:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 październik 2011 - 22:19

odebranie dzierżawy Poczekać aż im się skończą umowy.

#25 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 07 październik 2011 - 08:30

odebranie dzierżawy Witam.
Może zapytam tutaj, może ktoś pomoże, bo nigdy nie dzierżawiłem ziemi.

Właściciel chce mi oddać kawałek ziemi z dopłatami. Jak to sformalizować, aby było legalnie i bez zbędnych kosztów?
Właściciel nie chce za dzierżawę żadnych pieniędzy, dopłata paliwowa i dopłaty obszarowe dla mnie.

Nie chciał bym raczej z tym jechać do notariusza.

Co po kolei mam zrobić i gdzie się udać?

#26 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 październik 2011 - 08:53

odebranie dzierżawy Kolego Renault tylko jest mały problem Panowie nie kradną pieniędzy z Agencji oni po prostu robią to do czego mają swięte prawo i nic Ci do tego.
Gdyby chcieli mogliby tam zasadzić jabłonki i brać pieniążki - wszystko zgodnie z prawem.

Postępują zgodnie z dobrą zasada ze Robota to głupota.

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 październik 2011 - 12:53

odebranie dzierżawy michal009 najlepiej udaj się do gminy i podpiszcie umowę dzierżawy. Dopłaty wg agencji przysługują zawsze temu kto uprawia ziemię czyli dzierżawcy

#28 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:55

odebranie dzierżawy Gdzie to jest napisane że dopłaty zawsze przysługują dzierżawcy??? :blink:
Z tego co wiem dopłaty przysługują właścicielowi gruntu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#29 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 październik 2011 - 18:12

odebranie dzierżawy Ale kolego walek czy to jest normalne że oni biorą pieniądze za trawe na której rosna chwasty po szyje?? i od lat nawet razu tego nie skosili?? a rolnik musi skosić zebrac i dostaje to samo:)

#30 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 07 październik 2011 - 19:01

odebranie dzierżawy wiesz poczekaj aż się skończą i wtedy odwiedz agencje i zapytaj się kiedy będzie przetarg .Ttak wiesz jeśli chodzi o dzierżawe gruntów to napisze umowę z właścicielem gruntów i nie to potwierdzi sekretarz gminy jedz z tym do powiatu do wydziału geodzezji niech to na niosą na plany i wróć ztym do gminy do referatu podatkowego a naśtępnym roku jak dostaniesz wniosek od agencji na dopłatu to unieśc je we wniosku tylko za te operacje poniesiesz opłatę skarbową za każdą osobną wiesz ja tak robiłem i było ok

tylko wszędzie musisz być z właścicielem gruntów jego obecnośc jest obowiązkowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:04

odebranie dzierżawy asharot jeśli np wnioski o dopłaty na ta samą działkę złożą 2 osoby właściciel i dzierżawca to ZAWSZE dopłaty dostanie dzierżawca (oczywiście trzeba posiadac umowę dzierżawy)

#32 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:08

odebranie dzierżawy to że rosną chwasty,a cię to bardzo w oczy kole,to zgłoś do ARiMR-kontrola powinna załatwić sprawę-dostaną nakaz zwrotu dopłat-co wcale nie znaczy że dalej nie będą tego dzierżawić-że nie skosili do końca lipca ani razu -to ich ryzyko.za jaką uprawę biorą dopłaty to nie twoja sprawa(jeśli robią to zgodnie z dobrą praktyką rolną).twierdzisz że ty musisz skosić i zebrać,żeby dostać dopłaty-musisz skosić,zebrać już ci nikt nie każe(łąk,pastwisk)-możesz mieć pszenice,do dopłat nie musisz jej zbierać,możesz zaorać.

dopłaty nie przysługują ani dzierżawcy ani właścicielowi gruntu-przysługują temu kto faktycznie tą ziemię uprawia-ą że bierzecie ziemię na "pysk" to jest jak jest.
michal009-powinna umowa pisemna pomiędzy wami wystarczyć(tkz.napisana na kolanie),jeśli spisana w obecności świadków(np. urząd gminy)tym lepiej-i udać się z taką umową do ARiMR.

#33 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:46

odebranie dzierżawy Dzięki chłopaki za podpowiedzi:)
Widze że bede musiał poczekać na koniec ich umów i wtedy może uda sie wyrwać kawałek ziemi:)

#34 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:54

odebranie dzierżawy a nie lepiej się z nimi dogadać i poddzierżawić tą ziemię a jak skończą się umowy samemu przystąpić do przetargu.

#35 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 październik 2011 - 20:34

odebranie dzierżawy damian40000 oni nie chca takich układów jedyne co mozna kupić od nich pare ha po 100 za kazdy trawy do skoszenia skusiłem sie w tym roku i wziełem 30 ale jest tak uprawiona że nie da sie kosic bo w 360 kolo przednie mi odpadło :lol:
wiec zrezygnowałem:)

#36 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 październik 2011 - 20:44

odebranie dzierżawy to pozostaje czekać na przetarg tylko nie wiadomo ilu będzie chętnych i do ilu dojdzie czynsz.

#37 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 październik 2011 - 08:59

odebranie dzierżawy Witam.Mam oto taki problem.A więc po kolei . Dostałem propozycje kupna ziemi nie daleko moich pól, miał to kupić dzierżawca , który spisał nawet z tą osobą umowę przedwstępna sprzedaży w lutym tego roku, jednak z tego nic nie wyszło bo gość nie ma zdolności kredytowej.Ja oczywiście powiedziałem że chętnie bym to kupił tylko ,że już w tym roku wchodzę na pole i uprawiam. Dzierżawca pola zgodził się na to, niestety była to umowa ustna miedzy dzierżawca i wydzierżawiającym. Ja pole sobie zaorałem, gość zobaczył że to właśnie ja to kupuje i uprawiłem,był tak zdesperowany że w niedziele wsiadł z ojcem w ciągnik, nasypał to co miał na spichlerzu i bez najmniejszych skrupułów pola zaorane obsiał. Dodam że gość jest praktycznie moim sąsiadem i mieszka w mojej wsi. I teraz się upiera że musi mieć roczne wypowiedzenie umowy dzierżawy( umowa ta była na 5 lat do 2013 roku). i stąd moje pytanie co osoba wydzierżawiająca może z tym delikwentem zrobić, bo ja praktycznie nic, albo się wycofać z transakcji i domagać się zwrotu kosztów od sprzedającej bo wedle umowy przedwstępnej kupna ziemia ta miała być wolne bez prawa do niej osób trzecich, tylko że ta osoba jest Bogu Ducha winną osobą, Sama się nie spodziewała że gość jej taki numer wywinie , a tym bardziej ja, bo parzcież gość jest z tej samej wioski co ja. Jednak obudziła się w nim typowa polska mentalność ja nie mogę i to i on tez nie może(zazdrość nie zna granic). W ogóle umowa jest spisana w bardzo dziecinny sposób : różnią się kwoty czynszu dzierżawnego(nie napisali kwoty słownie i na umowie wydzierżawiającej jest 13000 zł , a u wydzierżawiającego 1300 zł, pomylili się o jedno zero) Jak na to patrzył by sąd jakby domagała się wydzierżawiająca tej kwoty, choć dzierżawca ma inną kwotę wpisaną. Napisane jest że musi być roczne wypowiedzenie, ale nie jest nic napisane w jakiej formie czy ustnie czy na piśmie to raz i nic nie pisze o tym że na ostatni dzień roku (czyli o terminie), a gość wiedział już dożo wcześniej o tym że ma to kupić, a jak nie to kupi to ktoś inny i umowa będzie rozwiązana. niestety ale na umowie przedwstępnej kupna którą ten koleś podpisał nie ma daty do kiedy ma to kupić, tylko na gębę się umówili że do końca tego roku.Sam nie wiem jak do tego podejdzie sąd dlatego pytam Was może ktoś wie czy walka z gościem ma jakiś sens i czy osoba wydzierżawiająca nie stojęi z góry na przegranej pozycji .Czy podpisanie umowy przedwstępnej kupna jest jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy dzierżawy??? Proszę o jakieś sugestie i spostrzeżenia. Z góry dzięki .Pozdrawiam

#38 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 08 październik 2011 - 09:33

odebranie dzierżawy

Gdzie to jest napisane że dopłaty zawsze przysługują dzierżawcy??? :blink:
Z tego co wiem dopłaty przysługują właścicielowi gruntu.

No niestety od 3 lat jest inaczej, jeżeli możesz udowodnić że to Ty uprawiasz tą ziemie, to właściciel może jedynie odebrać te dopłaty Tobie w sądzie, w sprawie o bezprawne władanie czyjąś własnością.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#39 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 13 październik 2011 - 18:08

odebranie dzierżawy podczepie się z zapytaniem, sąsiadka chce mi oddać w dzierżawę 2 ha, tylko że na owe pole ona nigdy nie brała dopłat ani ONW ani bezpośrednich, jak zpiszę z nią prawomocną umowę dzierżawy to czy nie będzie problemu załatwić bym dostawał dopłaty( sąsiadka z góry zżeka się jakichkolwiek dopłat )????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 09:05

odebranie dzierżawy

Witam.Mam oto taki problem.A więc po kolei . Dostałem propozycje kupna ziemi nie daleko moich pól, miał to kupić dzierżawca , który spisał nawet z tą osobą umowę przedwstępna sprzedaży w lutym tego roku, jednak z tego nic nie wyszło bo gość nie ma zdolności kredytowej.Ja oczywiście powiedziałem że chętnie bym to kupił tylko ,że już w tym roku wchodzę na pole i uprawiam. Dzierżawca pola zgodził się na to, niestety była to umowa ustna miedzy dzierżawca i wydzierżawiającym. Ja pole sobie zaorałem, gość zobaczył że to właśnie ja to kupuje i uprawiłem,był tak zdesperowany że w niedziele wsiadł z ojcem w ciągnik, nasypał to co miał na spichlerzu i bez najmniejszych skrupułów pola zaorane obsiał. Dodam że gość jest praktycznie moim sąsiadem i mieszka w mojej wsi. I teraz się upiera że musi mieć roczne wypowiedzenie umowy dzierżawy( umowa ta była na 5 lat do 2013 roku). i stąd moje pytanie co osoba wydzierżawiająca może z tym delikwentem zrobić, bo ja praktycznie nic, albo się wycofać z transakcji i domagać się zwrotu kosztów od sprzedającej bo wedle umowy przedwstępnej kupna ziemia ta miała być wolne bez prawa do niej osób trzecich, tylko że ta osoba jest Bogu Ducha winną osobą, Sama się nie spodziewała że gość jej taki numer wywinie , a tym bardziej ja, bo parzcież gość jest z tej samej wioski co ja. Jednak obudziła się w nim typowa polska mentalność ja nie mogę i to i on tez nie może(zazdrość nie zna granic). W ogóle umowa jest spisana w bardzo dziecinny sposób : różnią się kwoty czynszu dzierżawnego(nie napisali kwoty słownie i na umowie wydzierżawiającej jest 13000 zł , a u wydzierżawiającego 1300 zł, pomylili się o jedno zero) Jak na to patrzył by sąd jakby domagała się wydzierżawiająca tej kwoty, choć dzierżawca ma inną kwotę wpisaną. Napisane jest że musi być roczne wypowiedzenie, ale nie jest nic napisane w jakiej formie czy ustnie czy na piśmie to raz i nic nie pisze o tym że na ostatni dzień roku (czyli o terminie), a gość wiedział już dożo wcześniej o tym że ma to kupić, a jak nie to kupi to ktoś inny i umowa będzie rozwiązana. niestety ale na umowie przedwstępnej kupna którą ten koleś podpisał nie ma daty do kiedy ma to kupić, tylko na gębę się umówili że do końca tego roku.Sam nie wiem jak do tego podejdzie sąd dlatego pytam Was może ktoś wie czy walka z gościem ma jakiś sens i czy osoba wydzierżawiająca nie stojęi z góry na przegranej pozycji .Czy podpisanie umowy przedwstępnej kupna jest jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy dzierżawy??? Proszę o jakieś sugestie i spostrzeżenia. Z góry dzięki .Pozdrawiam

Jeśli umowa była na 5 lat czyli dalej obowiązuje i będzie ją trudno zerwać, jedynie udowadniając, że właściciel nie dostał pieniędzy ale to długa droga... skoro podpisał umowę przedwstępną i nie określono czasu do kiedy ma ona zostać zawarta, możesz mieć problemy aby ją unieważnić, skoro sam się nie podpisze pod tym. Co do kupna ziemi dzierżawionej to jest taka możliwość, wtedy Ty stajesz się właścicielem i umowa musi trwać nadal na tych samych warunkach, chyba że on zrezygnuje, ALE pierwszeństwo pierwokupu ma dzierżawca i to on musi mieć złożoną propozycję czy chce z pierwszeństwa skorzystać, jeśli się nie zgodzi to śmiało możesz kupować.... tylko tutaj są już pewne problemy z tą przedwstępną umową którą wcześniej podpisali i może Ci to komplikować sytuację.
A fakt, że zaorałeś to pole to raczej nic nie zrobisz, skoro on ma to dalej w dzierżawie... Twój błąd.

podczepie się z zapytaniem, sąsiadka chce mi oddać w dzierżawę 2 ha, tylko że na owe pole ona nigdy nie brała dopłat ani ONW ani bezpośrednich, jak zpiszę z nią prawomocną umowę dzierżawy to czy nie będzie problemu załatwić bym dostawał dopłaty( sąsiadka z góry zżeka się jakichkolwiek dopłat )????????

Jeśli to pole będzie przez Ciebie uprawiane, nie będziesz miał żadnego problemu, aby pobierać dopłaty... z ONW to nie wiem, proponuję podjechać do Agencji i zapytać to Ci powiedzą dokładnie.