Skocz do zawartości

Zdjęcie

odebranie dzierżawy

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek001

Tomek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:53

odebranie dzierżawy witam, czy można odebrać prawnie dzierżawę jeśli jest to zwykła umowa nie sporządzona u notariusza. bo kilka lat temu teść chcąc brać rentę oddał fikcyjnie ziemię w dzierżawę sąsiadowi i ta umowa jest do 2016. teraz chciałby przepisać na mnie tyle, że jest ta umowa. wiem że ten koleś okazywał się tą ziemią w agencji jak kupował ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odebranie dzierżawy Dzisiaj, 16:09
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:57

odebranie dzierżawy jak napisałeś mu na papierze że ma ziemię wydzierżawioną do 2016 r to chyba nie tak łatwo odebrać po łagodnemu ;D

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:59

odebranie dzierżawy Jeśli jest to umowa na czas określony to nie ma żadnej prawnej możliwości żeby tą umowę zerwać, chyba że obie strony się na to zgodzą jeśli tamten gospodarz się nie zgodzi to nic nie zrobisz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tomek001

Tomek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:08

odebranie dzierżawy rozmawiałem z kobietą, która wypełniała mi wniosek na MR, powiedziała mi że to jest ziemia teścia i może sobie robić z nią co chce. no ale nie wiem na 100%

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:10

odebranie dzierżawy umowa dzierżawy-ale czy to przeszkadza w zmianie właściciela gruntu,jeśli nowy właściciel wywiąże się z umowy zawartej przez poprzednika.

radzę popytać w biurze notarialnym.

#6 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:12

odebranie dzierżawy jaka by to nie była umowa czy spisana na kolanie czy u notariusza to nic nie zrobisz...na drugi raz się zastanowi wuj...chyba że jak napisał kolega za porozumieniem obu stron ale skoro ten gość co dzierżawi pole wuja okazał się w agencji to sobie daj spokój i czekaj

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:50

odebranie dzierżawy Dokładnie po to są umowy aby nikomu się nagle nie odwidziało itd. Pozatym ten co dzierżawi podjoł jakies zobowiązania na tą ziemię. Dajmy na to wypowiesz umowe jemu każą zwrócić kasę za ciągnik. On może wtedy wytoczyć ci sprawę o zwrot poniesionych kosztów itd. Trzeba czekać innej rady nie ma.

#8 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 13:38

odebranie dzierżawy Nawet unia uznaje ziemię dzierżawioną na umowę w wypadku np. PROW, więc wątpie żeby można było sobie to tak po prostu zerwać, jedynie porozumienie stron.

#9 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:00

odebranie dzierżawy właśnie ze guzik się znacie, nawet jeśli jest na papierze to i tak nieważna jeśli nie sporządził jej notariusz

#10 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:14

odebranie dzierżawy DjJoint :) troszkę chyba przesadziłeś z tym postem.... do tego nie masz racji :)
Nie ma żadnej różnicy czy u notariusza czy na kolanie :) Jeśli jest sporządzona na czas określony nie ma możliwości Jej zerwać i koniec. A właściciel może się zmienić, lecz dzierżawa trwa nadal taki okres jaki była podpisana z poprzednim właścicielem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:17

odebranie dzierżawy Umowa cywilna na piśmie obowiązuje. Obie strony się zdeklarowały i umówiły na coś. Chciałem kiedyś kupic glebe z anr była ona z dzierżawcą. Pytałem się w anr jaka jest szansa na zerwanie umowy. To mi powiedzieli, że nic z tego nie będzie nawet czynszu nie moge podnieść itd. Zresztą można pójść do radcy prawnego. Najwyżej pociągacie się po sądach i trzeba będzie zwrócić człowiekowi kase za traktor jeśli od niego armir zarząda zwrotu.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:33

odebranie dzierżawy a czemu miałby mu coś zwracać-niech ziemię dalej użytkuje-zostanie dalej dzierżawcą-tylko właściciel się zmieni,a poprzednie uzgodnienia będą nadal aktualne.

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:55

odebranie dzierżawy tak zmiana właściciela jest możliwa. Obowiązują go ustalenia zawarte w umowie. Założyciel tematu pytał o odebranie dzierżawy. Stanie się włascicielem ziemi jednak w kontekście kożystania z jakich kolwiek funduszy unijnych będzie ta ziemia dla niego bez znaczenia.

Edytowany przez hubertuss, 24 lipiec 2011 - 16:05.

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 lipiec 2011 - 08:29

odebranie dzierżawy

witam, czy można odebrać prawnie dzierżawę jeśli jest to zwykła umowa nie sporządzona u notariusza. bo kilka lat temu teść chcąc brać rentę oddał fikcyjnie ziemię w dzierżawę sąsiadowi i ta umowa jest do 2016. teraz chciałby przepisać na mnie tyle, że jest ta umowa. wiem że ten koleś okazywał się tą ziemią w agencji jak kupował ciągnik.

W naszych okolicach aby dostać rentę trzeba było wydzierżawić grunty notarialnie minimum na 10 lat. Tak więc ciekawe rzeczy piszesz i co KRUS to inne podejście.
Co do zerwania umowy - zawsze można o ile udowodnisz że gość niewywiązuje się z umowy lub niszczy nieruchomość (odkrywka żwiru itp).

a czemu miałby mu coś zwracać-niech ziemię dalej użytkuje-zostanie dalej dzierżawcą-tylko właściciel się zmieni,a poprzednie uzgodnienia będą nadal aktualne.

Właśnie takie coś chciałem przerobić bo mam na oku 8ha do kupienia ale jest dzierżawiący który nie chce stawić się do podpisania umowy (ja kupuję od sprzedającego a ten który to dzierżawi ma się tylko stawić przy umowie kupna bo musi wiedzieć że zmienia się właściciel a zarazem jego prawa jako użytkownika się nie zmieniają). Gość olewa sprawę a ja dymu nie chcę kręcić i niestety czekam do przyszłego roku.

Druga sprawa i to ta ważniejsza - jeżeli autor tematu chce wziąć MR to trochę lipa bo po kupnie gruntu go nieużytkuje, dodatkowo traci ulgę z tytułu nabycia gruntu w UG a to nie jest mało, no i nie wiem jak jest z kredytowaniem gruntu tak kupionego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 26 lipiec 2011 - 07:14

odebranie dzierżawy

W naszych okolicach aby dostać rentę trzeba było wydzierżawić grunty notarialnie minimum na 10 lat. Tak więc ciekawe rzeczy piszesz i co KRUS to inne podejście.
Co do zerwania umowy - zawsze można o ile udowodnisz że gość niewywiązuje się z umowy lub niszczy nieruchomość (odkrywka żwiru itp).

Właśnie takie coś chciałem przerobić bo mam na oku 8ha do kupienia ale jest dzierżawiący który nie chce stawić się do podpisania umowy (ja kupuję od sprzedającego a ten który to dzierżawi ma się tylko stawić przy umowie kupna bo musi wiedzieć że zmienia się właściciel a zarazem jego prawa jako użytkownika się nie zmieniają). Gość olewa sprawę a ja dymu nie chcę kręcić i niestety czekam do przyszłego roku.

Druga sprawa i to ta ważniejsza - jeżeli autor tematu chce wziąć MR to trochę lipa bo po kupnie gruntu go nieużytkuje, dodatkowo traci ulgę z tytułu nabycia gruntu w UG a to nie jest mało, no i nie wiem jak jest z kredytowaniem gruntu tak kupionego.

przeważnie umowę pisze się z rocznym terminem wypowiedzenia w umowie powinien być taki podpunkt że umowę można wypowiedzieć z rocznym terminem ,tak jak i są podpunkty że umowę zrywa się kiedy jest ziemia poddzierżawiana lub niezgodnie użytkowana z przeznaczeniem

#16 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 08:52

odebranie dzierżawy Panowie ja mam pytanie. Czy moglbym wydzierzawic ziemie ktora aktualnie jest juz dzierzawiona przez inna osobe? Jest to ok 5 ha ugoru poniewaz ten Pan ktory ja dzierzawi robi to tylko po to aby jego sasiadka(prawowita wlasciecielka) dostala rente z KRUSU. Jemu ziemia nie jest potrzebna i mozi ze nie bylo by problemu. Prsoze o odpowiedz kogos co sie orientuje.Dzieks :rolleyes:

#17 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:05

odebranie dzierżawy Myślę że nie ma różnicy kto jest dzierżawcą od tej pani,tylko trzeba spisać nową umowę z tą panią i z tobą jako nowym właścicielem.Oczywiście obecny dzierżawca musi się zrzec tej dzierżawy na piśmie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:07

odebranie dzierżawy Zgadza się proste jak drut pani rozwiązuje umowę z obecnym dzierżawcą podpisuje z tobą i jest ok.

#19 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 13:14

odebranie dzierżawy No wlasnie tak myslalem ze musialaby sie zrzec... A rozmawialem z nia na ten temat i mowila ze to tak nie bedzie prosto bo trzeba miec zgode i podpis wszystkich wspolposiadaczy gruntu tzn 50% jest jej a reszta jest dzieci poniewaz to jest jej meza ktory zmarl kiedys tam i ciezko jest ich wszystkich zebraz w jednym czasie bo porozjezdzail sie po naszym kraju i dlatego byla nie chetna do takiego dzialania. A druga kwestia jest to ze kiedy ostatnio z aktualnym dzierzawca przedluzala umowe to wlasnie musiala czekac az dzieci sie zjada i mina jej termin dzierzawy przez to wszystko no i KRUS od razu wyszul sprawe i za 3 tygodnie nie wyplacil jej renty. No a wiadomo starsi ludzie nie maja ochoty latac po urzedach. Jedynie zostaje czekac moze przyjada na swieta:P Bo w sumie doplaty sklada sie do polowy czy tam konca maja. Ale papier przydal by sie predzej w banku do kredytu MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:44

odebranie dzierżawy 1. nie można poddzierżawiać gruntu - taki zapis często jest w umowie dzierżawy.
2. sprawę dzieci można załatwić bardzo prostu - papier u notariusza że ktoś może w tej sprawie podpisać za dzieci.
3. jak interesuje Ciebie grunt to pomyśl nad kupnem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke