Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zastosować na ściętą słomę?

91 odpowiedzi na ten temat

#81 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:27

Z przyczyn od nas nie zależnych wystąpiły trudności z dostępem do treści artykułu dotyczącego badań dr hab. inż. Karola Kotwicy prof. nadzw. UTP w Bydgoszczy dotyczących zagospodarowania słomy.

Bardzo przepraszamy uczestników Forum za zaistniałą sytuację.

Wszystkich zainteresowanych tematem ponownie zapraszamy do zapoznaawania się tym ciekawym materiałem.

Firma „ Bogdan”

http://www.ugmax.pl/...y_korzysci.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zastosować na ściętą słomę? Dzisiaj, 00:05
  •  

#82 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 167 postów

Napisany 02 luty 2016 - 00:36

Nikt nie wspomniał o BOBIE :)  - pomiocie z chowu klatkowego {nioska).

Niesamowita robota

w sezonie 2015 pod rzepak sprzedaliśmy do jednego Duńczyka 2,5 tyś ton na  jedno pole o pow. 350 ha, -  są bardzo zadowoleni z efektów.

Słoma nie była zbierana.

PS - obornika i gnojowicy niczym nie zastąpicie. THE END

#83 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:49

Kolega ma rację że obornik to obornik. Ale nurtuje mnie jedno pytanie jak już mowa o oborniku od kur. Jak ma się sytuacja jeśli chodzi o antybiotyki i hormony wzrostu bo niby nikt nie daje a jednak...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 05 luty 2016 - 01:13

A jak ma się mieć, lepiej o tym nawet nie myśleć, jest to straszne. Za pewne dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Humac Agro.

A jak ma się mieć, lepiej o tym nawet nie myśleć, jest to straszne. Za pewne dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie Humac Agro.

#85 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:56

Widzę  że kolega ma dobry Humor. Po prostu zapytałem, bo każdy  dobrze wie jak jest ze stosowaniem hormonów i antybiotyków w produkcji drobiu czy trzody chlewnej. Sam kolego damianzbr przyznasz że obornik był inny a jeśli chodzi nawet o zapach jaki jest z chlewni czy kurnika teraz a kiedyś.

#86 Share AgroSikora

AgroSikora

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 167 postów

Napisany 06 luty 2016 - 10:28

Co zastosować na ściętą słomę? co mają do tego hormony i antybiotyki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 06 luty 2016 - 11:26

Kolego agrosikora mają do tego dużo, otóż można je wykorzystać do zniechęcania ludzi do stosowania obornika, w zamian za stosowanie

http://www.agrofoto....cena/?p=1725007

Można by połączyć oba tematy (robota dla moderatora) bo tamten cieszy się małym zainteresowaniem. A są to kwestie ciekawe, być może to ja się mylę i być może jest więcej marków87 którzy stosowali takie specyfiki i plony im wzrastały o 30%?

#88 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2016 - 10:37

Damianzbr niby taki oblatany jesteś a nie wiesz że mocznik można po prostu na słomę zastosować. A jeśli chodzi o hormony i antybiotyki nic w przyrodzie nie ginie. Jakiś czas temu czytałem publikację jakiegoś profesora ze stanów na temat glifosatów. I wieloletnie badania wykazał że glifosta odkłada się w całym łańcuchu pokarmowym. U ludzi też stwierdzono jego obecność. Więc wydaje mi się że antybiotyki i hormony jeśli nie przedostaną się do roślin to z całą pewnością do wód głębinowych się dostaną i my to potem wypijemy. Ale to jest moje zdania a jak na razie jeszcze nikt nie zabroni mi mieć swojego zdania w tym kraju.

#89 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 07 luty 2016 - 11:04

Widzę że wreszcie poszedłeś po rozum do głowy i zaczynasz gadać z sensem jednak tylko połowicznie, lecz dlaczego połowicznie wyjaśnię na końcu.

Z sensem w przypadku gdy chodzi o stosowanie  mocznika zamiast specyfików typu humac agro które mają na celu rozkład, ale gotówki w portfelu rolnika.

A więc skoro mocznik, czyli azot to i nawóz naturalny, skoro nawóz naturalny to przede wszystkim pomiot ptasi gdyż zawiera duże ilości azotu.

To co z sensem już wiesz, natomiast bez gdy mówisz o antybiotykach i hormonach a przytaczasz publikacje na temat glifosatów.

Chyba aby o tym prawić powinieneś poczytać publikacje na temat antybiotyków, nie uważasz?

#90 Share Kafar85

Kafar85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:02

Witam

Dołączam się do wątku z taką sprawą: 

ze względu na warunki atmosferyczne, mimo azotowania jesienią, słoma przetrwała zimę, więc pytam co na szybko pod burak zastosować?

Mocznik czy może jakieś humusy? Jaka jest skuteczność takich kwasów?

#91 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:02

Szybko to można umrzeć pod tramwajem. Niestety rozkład materii organicznej przez mikroorganizmy trwa trochę dłużej a na pierwsze efekty musisz zaczekać z 16 miesięcy. Wzbogać mikroflorę bakteryjna gleby szczepami BTC, bakteriami celulitycznymi  w postaci dobrego produkty biologicznego i czekaj na efekty pamiętając o dawkach przypominających co 1-2 lata.  Polska firma BioGen może się zainteresuje mają w swoim pod folio produkty BIOGEN REVITAL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#92 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:41

Słyszałem o tym revitalu mój kumpel stosował i zadowolony był ja na słomę Composter stosuję i też oki działa. Co do mocznika powiem tak zdania są podzielone ja sam głosu nie zabieram.