Rolnikix

Co zastosować na ściętą słomę?

Polecane posty

pasiu66    18

do @ Lulak!Lulak poczytaj co robi ekosłoma a co Ug max

a potem pisz

Ja osobiscie uzywag Ug max

Też jestem ciekaw co ten ug max niby robi. Ja podchodzę sceptycznie do takich wynalazków. Raz stosowałem ekosłomę i nie widziałem różnicy czy z czy bez tego. Zależy czy będzie mokro czy sucho. Bo jak sucho to te wynalazki nic nie zrobią ze słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

A co myslicie zeby zamiast moncznika dać saletre wapnową np bo mącznik podobno zakwasza glębę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trochę zakwasza. Saletra wapniowa może być tyle ze drogo wychodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja stosuję z dużym powodzeniem na ściętą slomę w całym gospodarstwie /ok 100ha/ preparat Biogen Rewital ktory zawiera 10 różnych bakterii. Powiem sceptykom co do takich preparatów jest znaczna różnica w rozkladzie słomy, żyzności ziemi, poprawie struktury co ma przełożenie w lekkości uprawy. Po zastosowaniu tego preparatu ograniczyłem nawożenie NPK do minimum a na niektórych działkach zupełnie zrezygnowałem i co? ROŚNIE!!! Niema spadku plonu a zdrowotność łanu czy to pszenicy czy rzepaku znacznie większa. W środek ten zaopatruję się akurat w firmie PROCAM ale pewnie mają go w sprzedaży też inne w celu zapoznania się z preparatem odsyłam do lektury http://procam.pl/index.php/srodki-ochrony-roslin/596-biopreparat-biogen-rewital lub www.bio-gen.pl zakładka biopreparaty.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

A jaki wychodzi koszt na ha bo ja co roku tnę ok 40ha i o tym środku nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

O ile dobrze pamiętam ok 125 zł na ha i uważam że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Nadmieniam, że pełny efekt działania widać dopiero w 2-3 roku stosowania. W pierwszym zauwżyłem szybki rozkład i mineralizacjię słomy tej starej wyorywanej i tego roczną która została z kultywatorowana lub z talerzowana. Praktycznie gdy orałem przedsiewnie po uprawkach to słomę mało było widać.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Trochę zakwasza. Saletra wapniowa może być tyle ze drogo wychodzi.

No niby cenowo tańsza ale znowu ma mniej N za to ma troszke wapna a jeżeli mam dawać mącznik który zakwasza glebę to wole dać saletry troszke więcej zwłaszcza dlatego że wapna się nie stosuje kiedyś bym chciał to zmienić ale narazie nie moge się w sprawach rolniczych ze starszymi dogadać i to jest głowny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

witam, tydzień temu ściąłem 5 ha jęczmienia słoma jest mizerna ale nie przemyślałem tego i sciąłem bez rozdrabniania. Według mnie nie opłaca się jej prasować i stąd moje pytanie. Jak ją zaorać żeby było dobrze przykryte? Może czymś najpierw przejechać? podkreślam słoma nie jest rozdrobniona tylko leży w rulonach. :D poradzcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

jak masz lub ktos w twojej okolicy kosiarke bijakowa albo jakiego rotosana to przejechać i nie ma śladu bo sam u siebie czasami tak robie. a jak nie to sam nie wiem moze jak by roztrząsł to karuzelówką to by się już inaczej orało + do tego jak roztrzesiesz to niech to deszcz przyleje i po sprawie. ostnia moja propozycja to talerzówka tylko talerze 60 to po slomie najmniejszego sladu nie zostawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas kiedyś rozwalaliśmy bronami 5-kami jeżdżąc w poprzek pokosów. Brona ustawiona pod kątem w ten sposób że tylko ostatni rząd cynków rozwala. Oczywiście ważna jest prędkość- im szybciej tym lepiej. Fajnie to się sprawdzało- tanio i szybko. Teraz już tak się nie robi gdyż słoma jest cała zbierana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Najlepiej rozgrabić zgrabiarką i porządną tależówką przejechać albo urzyć porządnego rozdrabniacza, choć jak są pługi na wysokiej słupicy to po rozgrabieniu też powinny dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozwalałem pokosy zwykłym roztrząsaczem do siana, posypałem mocznikiem. Słoma skruszała, przerosła trochę trawa i całkiem fajnie się orało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

a nie lepiej zgarnać kilka wałków na jeden i wtedy puścić prasę będzie miała mniej jeźdzenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj