Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto zetora

283 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kocyk134

kocyk134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 22:14

czy warto zetora czy warto kupić zetora proxime plus 110 najnowsza wersje jeszcze mało dostępną w polsce tylko za zamówieniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto zetora Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 23 lipiec 2011 - 22:19

czy warto zetora A skąd ja ma to wiedzieć... rzucić ci monetą :lol:
Napisz co chcesz nią robić, do jakich maszyn, i wogóle pod jakim kątem pytasz... Czy mamy tylko pisać warto/niewarto?

#3 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2011 - 22:43

czy warto zetora Jak masz kase i bedzie miała co robic to warto a jak ma stac i masz ja co minute czyscic to nie wwarto lol ;]

#4 Share kocyk134

kocyk134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 22:51

czy warto zetora chciałbym go uczepic do 4 sibowych pługów obracanych czy da rade

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2011 - 23:05

czy warto zetora Z tego co słyszałem i widziałem to zetor troche dużo pali i ma za cienkie ramiona od TUZ (urywają się)<Troche wiem bo w okolicy jeżdzi 5 nowych zetorów, w czym tylko jedna proxima 85, a reszta to frotki.

#6 Share divad115

divad115

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rzecz jasna:)
    motoryzacja, motory
    komputery

Napisany 23 lipiec 2011 - 23:40

czy warto zetora a nie lepiej kupić forotke 115 i 4 skiby to piskuś ? tylko będziesz kupywał wyżyłowany do granić możliwości technicznych silnik proximy?
sipma loading :)

#7 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 lipiec 2011 - 05:42

czy warto zetora z tym forterra 115 ma już trochę inną budowę od proximy plus i jest 25 tys. droższa.
Z drugiej strony jednak jeśli cię stać to poleciłbym Forterrę.

Plusy : większy udźwig Tuzu 5850kg, zwolnice planetarne, skrzyna 24/18 z podwójnym wzmacniaczem momentu
Do czwórki obracanej spokojnie da sobie radę. Tylko koniecznie z przednimi obciążnikami.

gruszmen : pierwszy raz spotkałem się z uwagą, że urywają się ramiona od Tuzu z powodu prawidłowej eksploatacji, wogóle pierwszy raz się spotkałem, że komuś się ramiona urwały.
Poza tym jak proxima ma udźwigu na osi końcówek 4150kg a w przeliczeniu ktoś mu nałoży 5000kg to niech nie ma pretensji do nikogo, że mu coś urwało, jeszcze powinien dostać po głowie, że naraża innych na niebezpieczeństwo

#8 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 lipiec 2011 - 08:01

czy warto zetora Ja bym wział na sprobowanie :D To ze w Polsce niedostepna nie znaczy ze moze byc np. awaryjna, ludzie wola chyba dolozyc i mec gabarytowo wieksza Forterre niz mniejsza a co za tym idzie lzejsza Proxime.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#9 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2011 - 08:37

czy warto zetora Ogólnie zetor nie nadaje się na główny ciągnik na gospodarstwie ! A jak włożyć w cos pieniądze to w coś dobrego :) Ja jak miał bym dobrze doradzić to proponuje deutz fahr . . .

#10 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 lipiec 2011 - 08:39

czy warto zetora Mozesz rozwinać swoja myśl ? Dlaczego nie Zetor jak głowny ciagnik ??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 24 lipiec 2011 - 10:17

czy warto zetora Właśnie czemu mówisz że Zetor nie nadaje się na główny ciągnik, u mnie w okolicy jeździ parę Forterrek i są one głównymi ciągnikami w gospodarstwie.

#12 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:06

czy warto zetora

Ogólnie zetor nie nadaje się na główny ciągnik na gospodarstwie ! A jak włożyć w cos pieniądze to w coś dobrego :) Ja jak miał bym dobrze doradzić to proponuje deutz fahr . . .

w tym momęcie to śmieszny jesteś...

On wam tej myśli nie rozwinie. Tata kupił DF za 250tys. On o zetorze nic nie wie.

Edytowany przez mister, 24 lipiec 2011 - 11:08.

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:43

czy warto zetora :lol: A dlaczego Forterra nie nadaje się na główny ciągnik? Moja też jest głównym w gospodarstwie. A o tym urywaniu się ramion to też pierwszy raz słyszę :blink:
@Theursus3p- to co mi poradzisz? Sprzedać Forterrę i kupić Agrotrona?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#14 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 13:56

czy warto zetora Gruszmen Twoja wypowiedź jest na poziomie "ktoś słyszał" "ktoś widział" poprostu szkoda gadać :(

#15 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 14:09

czy warto zetora do niedowiarków - widzialem u kumpla w tamtym roku urwany wieszak i jedno ramie. forterra 11441 2004r.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#16 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:35

czy warto zetora pawelec : nie mówię, że to nie jest niemożliwe ale ramię od Tuzu można urwać w każdym ciągniku.
Jak dopuszczalne obciążenie to 5850 kg w Forterrze a ktoś chciał podnosić na tym 7-8t to nic dziwnego.
Co innego jak stało się to podczas normalnego użytkowania ale i takie rzeczy się zdarzają i to w każdym ciągniku. Chociaż na ponad 200 sprzedanych Zetorów jeszcze się z takim czymś nie zetknęliśmy u naszych klientów.

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że jak kupiliśmy nowy kombajn Claas Dominator 150 to w trzecim sezonie zerwał się główny pas na młociarni i co mam teraz chodzić i głosić wszem i wobec że Claas to padaka bo się pas urwał, to jest bardzo dobry kombajn na który nie mam prawa narzekać, ale to są wszystko rzeczy mechaniczne i w każdej chwili mają prawo się zepsuć.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2011 - 16:30

czy warto zetora Podnośnik ma wytrzymać 5850 z zapasem bezpieczeństwa, więcej ma po prostu nie podnieść.
Tłumaczenie, że przeciążony to pęknie itp to zwalanie winy na użytkownika, w czym specjalizują się dealerzy.

#18 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 16:49

czy warto zetora Mariusz x : nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, chodziło mi o to, że jeśli pękł z powodu przeciążenia to była to wina użytkownika, jeśli podczas normalnego użytkowania to możliwa była wina materiałowa lub każda inna.

A jeśli chodzi o podnośnik to podnoszenie w odniesieniu 5850kg oznacza, że na osi końcówek jest dopuszczalny nacisk 58,5 kN, w przypadku bujania ciągnika góra, dół na wieszaki działają większe siły niż te dopuszczalne.

Nie mówię, że to była wina użytkownika, ale trzeba wziąść więcej rzeczy pod uwagę.

#19 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 17:46

czy warto zetora kocyk134 założył temat, a ci się kłócą ;p Proxima plus 110 ma około w Iso 110KM. Z 4 obrotowymi powinien sobie radzić. Myślę, że to tylko kwestia tego czy uniesie, bo czwórki to i może ciągać ursus 912 ;) Ciągnik uciąg ma i podnieść powinien ten pług. Co do forterry. Na jesieni jak u dilera patrzyliśmy forterrę 95 i plusa 95, to wyszło coś 11tyś różnicy.. coś koło tego. I podobno więcej frotka pali, bo ma inną tylną oś... Tej ostatniej informacji nie mogę potwierdzić, bo tak serwisant powiedział
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kocyk134

kocyk134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 18:52

czy warto zetora Wiekszośc z was niemiała doczynienia z zetorem usłyszeliście coś na zetora i teraz rozpowiadacie że zetory to badziew który dużo pali a wcale tak nie jest mam zetora 5340 o mocy około 70KM i wcale dużo nie pali i nie jest tak awaryjny