ejczbio

New Holland BR6090 Vs. John Deere 623 MultiCrop

Polecane posty

ejczbio    82

Hej, mam dylemat. Zastanawiam się nad tymi dwoma prasami, wygląda to tak:

 

John Deere 623 MultiCrop walcowo-łańcuchowa

Sterownik ELCplus ubogi, sterowanie tylko owijaniem, nawet nie ma licznika bel

-hydrauliczne opuszczanie podłogi w razie zapchania (żeby uruchomić trzeba wyjść z ciągnika)

-rotor

-noże

Cena: 92tys netto

 

New Holland BR6090 łańcuchowa

Sterownik Bale Command Plus sterowanie praktycznie wszystkim, chyba nawet cofaniem rotora w razie zapchania

-rotor

-noże

Cena: 74tys netto

 

Rocznie robię ok 450 bel sianokiszonki i drugie tyle słomy. Jest sens dopłacać do JD? Plus dla JD bo by pasowała do ciągnika :P heheh nie no żartuję. Nie chciałbym za kilka lat żałować zakupu, bo różnica w cenie po zwrocie będzie ok 10tys z tym, że to nie jedyna maszyna którą będę wymieniał i każdy grosz się liczy.

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

new hollad wydaje się bardziej atrakcyjniejsza, tylko w jelonku masz ruchomą podłogę a słyszałem, że ona jest lepsza w razie zapchania się prasy, no ale hollanda obsługujesz z klimatyzowanej kabinki( nie licząc wymiany sznurka/siatki) więc ja bym stawiał na żółć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Zgadza się, zastanawia mnie jakość NH, czy faktycznie JD jest lepiej zrobiona, trwalsza i bardziej bezawaryjna. Czy przy tej ilości bel jaką będę robił ewentualna lepsza jakość JD ma znaczenie? Do tej pory prasowałem MetalFachem i nic się nie zepsuło w sumie. Chciałbym tylko coś bardziej wydajniejszego no i z nożami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie ma możliwości wzięcia jej na testy? Bo jeśli tak to brać i dać jej po d..ie równo wtedy bedziesz wiedział czy jest warta. A jesli nie ma możliwości testów to poszukać jakiegoś gościa co by miał taką prasę i zobaczyć jak ona się sprawuje w robocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A ja mam opuszczaną podłoge i jak bym miał wybór wolałbym mieć rewers na rotorze , nie zawsze opuszczenie podłogi wystarczy czasem ( zbyt często moim zdaniem) i tak trzeba wyjść z kabiny i ręcznie usuwać zator . A tak to wsteczny i rotor by wszystko wyrzucił albo się okręcił nie wiem jak to jest bo nigdy nie widziałem tego w akcji .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

a nie ma możliwości wzięcia jej na testy? Bo jeśli tak to brać i dać jej po d..ie równo wtedy bedziesz wiedział czy jest warta. A jesli nie ma możliwości testów to poszukać jakiegoś gościa co by miał taką prasę i zobaczyć jak ona się sprawuje w robocie ;)

Hmm na takich testach to co najwyżej mogę sprawdzić wydajność i zbicie beli... a myślę, że jedna i druga w tych kwestiach mnie zadowoli. Widziałem JD w akcji, belki ładne robiła. Ostatnio przeglądałem testy stałokomorówek i właśnie NH miał dużo większy zgniot od JD. Mnie interesuje tylko, czy za lat kilka NH nie zrobi się kapryśna. Jeśli różnica w awaryjności między tymi prasami jest taka jak między ciągnikami tych marek, to wolałbym dopłacić... Z drugiej strony budowa tych pras to raczej prosta konstrukcja... Ludzie na forum raczej nie narzekają na NH... hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Tak widziałem ten wątek, już przestudiowany 2 razy :P i dalej nie wiem, ale jest tak 60% na NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

moj kuhn ma rewers mechaniczny czyli, wychodze z ciagnika biore metrowy klucz przykladam do sprzegla o cofam rotor, sloma wychodzi ale tylko przed podbierak i tam zostaje wiec trzeba recznie troche jej wyciagnac zeby pozniej prasa ja przelknela, takze uwazam ze nie ma nic lepszego od uchylnej podlogi, aha i prasa zapychala sie tylko z mojej winy np przy wjezdzaniu w metrowa gore slomy jakies 15 km/h albo przy prasowaniu juz raz sprasowanej wczesniej slomy, w normalnym pokosie ciagnik 120-140 km predzej zadusisz niz prase zapchasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja zlorzylem papiery na nh br6090 crop cutter kierowalem sie przedewszystkim wyposarzeniem i cena oraz budowa nh jest podobna do krone round pack moim zdaniem nie ma sensu doplacac do jd poniewarz czesci do jd napewno beda drozsze bo placi sie tylko za marke


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Czyli nie ma idealnych środków na zapchanie. Ale to już drugorzędna sprawa, ważne aby była możliwość cofnięcia rotora lub uchylenia podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może nie jest tak źle-mam przecież "polskiego" Kongskilde i reszta polskich siewników pod względem wykonania może mu co najwyżej redlice czyścić :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

płacisz za markę mam jd 623 maxicut i złego słowa nie powiem jd 5080M bezproblemowo daje radę na nożach max zbiciu bele nawet na wałku eco, rozmawiałem z kolesiem co ma ją już kilka lat i mówił że zrobił ok 18tyś. bel i tylko profilaktycznie jeden łańcuch zakupił na zapas a więc marka robi swoje i jest robiona we francji a nie nh w polsce z polskich materiałów ale decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dla mnie to może być nawet z indyjskich materiałów :P aby się nie psuła... Decyzja podjęta, będzie nefhłolant heheh cena cena cena. Czas pokaże...

Dzięki za zainteresowanie i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@Tygrysek dokładnie to Arc-lès-Gray Francja, a masz tą walcową SilageSpecial czy łańcuchową MultiCrop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przy 1000 bel rocznie to chyba bez znaczenia jaką wybierzesz skoro nawet polska sprawowała się ok, jak byś robił 10000 rocznie wtedy bez zastanowienia trzeba brać to co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ja robię ok 700 rocznie i nauczyłem się jednego stawiam na jakość nie na ilość bele po roku zachodnich pras są w lepszym stanie(nie psuję się) niż po polskich dodam że baloty były bdb ściśnięte

PS wzeszłym roku miałem class roland 62 prasa z 1985 roku prasowanie u siebie ok 600balotów i na usługach ok 1100balotów żadnej awarii nie było ani jednej drobnej prasowałem od 7:00 do 22:00 w największe upały balot ważył ok 380kg a więc nie robione na sztuki a więc nie wiem czy polskie wynalazki to by wytrzymały

 

kupiłem w tym roku chwytak i owijarkę metal fachu i powiem jedno już po pierwszym użyciu już żałuje zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A robisz nią słomę, jak Ci idzie w niej, nie zatrzymują się bele. Opcjonalnie można zamówić do nich specjalne pasy na walce: CC1020375.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

dziś belowałem słomę owsiankę jak na razie bez zarzutu żaden balot się nie zatrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jako świeżo upieczeni użytkownicy 623 SilageSpecial możemy potwierdzić, że idzie jak burza :rolleyes:.

@Tygrysek jakiej siatki używasz? Próbowałeś podregulować zawór na większe zbicie czy zostawiłeś ustawienie fabryczne? Jaki masz ustawiony rozmiar bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

siatka john deere ta tańsza, zawór mam ustawiony na maksa tyle ile fabryka dała bele tez jak fabryka ustawiła ale do słomy myślę troszkę zmniejszyć żeby mi do stodoły weszły pomiędzy tregle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj