Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czaro411

czaro411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 14:03

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Mam dylemat i nie wiem którego wybrać. Ciągnik będzie kupiony z turem Metal fach albo Polmot Warfama

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Dzisiaj, 13:17
  •  

#2 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 14:31

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Napisz do czego będzie ci on potrzebny.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:10

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 do czego by nie był to pewnie i tak wybierzesz New Hollanda bo będzie tańszy od Claasa.

Moim zdaniem Claas jest ciekawszy i lepiej wyposażony no ale za tym idzie cena. Chodzi o same drobiazgi takie jak np pojemność zbiornika paliwa w NH masz 127l a w CL masz 145 zawsze to około godziny dłużej na polu. W CL masz też większy moment obrotowy, i mniejszą pojemność silnika. Podstawowy NH jest cięższy od CL ale masa dopuszczalna to kolejne zwycięstwo CL gdzie masz 7500kg a w NH jest 6500. Wyposażenie opcjonalne jest też pewnie lepsze. Ale wadą jest to że w CL jest silnik perkinsa a nie tak jak w większych modelach silnik John Deere'a.

wybór należy do Ciebie, ja bym brał Claas'a, jakbym miał kasę na niego :P

#4 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:19

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 @ray93 pytałem się po to żeby wiedzieć gdzie będzie pracować np w obejściu czy w polu. Morze to być ciągnik do samego obejścia i wtedy nie potrzeba ciągnika z nie wiadomo jakim zbiornikiem paliwa i nie wiadomo jakimi bajerami. Według mnie do czego by nie był ten ciągnik weź New Hollanda
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#5 Share Adii

Adii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:38

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Miałem podobny dylemat.:)
Jak typowo do tura to przydał by się revers dzięki niemu będzie przyjemniejsza jazda i wiadomo sprzęgło będzie żywotniejsze a axos c niestety nie ma. W new hollandzie jest to standard.:) New holland ma większy silnik, większy udźwig maksymalny, pompa jest o minimalnie większym wydatku. Klimatyzację w standardzie. Nie wiem jak jest w axosie ale wydaje mi się że to opcja. Axos ma ładniejszy środek i przeszklony szyberdach co jest dużym plusem. Ale to już zależy kto co lubi.New Holland ma większy standard i wydaje mi się że cenne przyjemniejszą, lecz to zależy od portfela kupującego;) Moim zdaniem New Holland t5040 będzie się lepiej spisywał. Ale ostateczna decyzja pozostaje Tobie do podjęcia. Zrób jak uważasz to jest mój punkt widzenia.

W new hollandzie jest jeszcze zbiornik dodatkowy 40litrów

#6 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:34

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Axos nie ma rewersu? Ciekawe...

http://www.claas.com...e=disabled.html

Przeszklony dach to duża zaleta przy pracy z ładowaczem, ale jednak myślę, że cena i tak zadecyduje. Różnica pojemności pomiędzy silnikami w NH i C wynosi 100ml - jest więc to żadna różnica przy fakcie, że są to całkowicie różne konstrukcje.

A co do silnika - ktoś tu napisał, że wadą Axosa jest brak silnika spod znaku stajni John'a Deer'a - radzę popytać użytkowników Celtisów jak u nich ze spalaniem... A tak nawiasem mówiąc, znajomy niedawno kupił jelonka serii 6 (o mocy ok. 120KM/ok. 150KM z boost'em) i strasznie narzeka na jego paliwożerność. A Perkinsy to wcale takie złe silniki nie są, użytkuję dwa (jeden 15 letni, drugi z tego roku) i nie mogę powiedzieć o nich nic złego, ba, mogę je pochwalić za oszczędność paliwa (szczególnie starszą jednostkę).

Więc nie radzę siać zamętu poprzez wygłaszanie niepotwierdzonych opinii.

A co do ciągnika z ładowaczem - jeżeli ma on pracować WYŁĄCZNIE z ładowaczem, lub nawet robić jakieś lekkie prace, do których jest zamienny ciągnik w gospodarstwie, to polecam pomyśleć nad ładowarką teleskopową, która bije ciągnik z turem na głowę (i to nie jeden raz - kto ma ładowarkę, ten wie, że to niesamowicie wygodny i pomocny sprzęt, który wykona prace nieosiągalne do tura).

EDIT: literówki, etc.

Edytowany przez eMWu, 23 lipiec 2011 - 18:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:41

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Axos w wersji C ma przekładnie nawrotna mechaniczną.

#8 Share Adii

Adii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:46

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 W temacie jest o axosie c i ma on skrzynie całkowicie zmechanizowaną przekładnie 10/10, lub 20p/20t z reduktorem mechanicznym.
Cl oczywiście ma revers ale cenna jest trochę inna.

A piszemy o axosie C :)

#9 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:47

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Przperaszam, w moim poprzednim poście zacytowałem fragment do wersji CL - faktycznie wersja C ma mechaniczny rewers.

Edytowany przez eMWu, 23 lipiec 2011 - 18:41.

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 16:57

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 Jeśli te dwa ciągniki doposażymy do takiego samego poziomu, to w zasadzie będą miały wszystko to samo, z ta różnicą, że wykonanie Claasa jest bardzo dobre, a NH powiedzmy że ... dobre :P Więc wybór wydaje się oczywisty :) ale gdy pod uwagą weźmiemy ceną, która w przypadku Claasa będzie duuużo wyższa, to ja dziękuje bardzo :P wybieram NH :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adii

Adii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:19

Claas Axos C 320 czy New Holland T5040 jak pytałem o axosa c 320 cena była porównywalna do New Hollanda. Ale cl już dużo droższy chyba coś około 20tyś. A wydaje mi się że oby dwa ciągniki jak by tak samo wyposażyć są porównywalne. Tylko kabina w nh jest trochę gorsza ;/

Edytowany przez Adii, 23 lipiec 2011 - 17:20.