Skocz do zawartości

Zdjęcie

PGR-na ilu ha pracują?

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:49

PGR-na ilu ha pracują? i to pewnie w drodze przetargu a nie że przyjdzie ktoś z ulicy i powie:" ja chce w dzierżawę" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PGR-na ilu ha pracują? Dzisiaj, 03:47
  •  

#42 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:23

PGR-na ilu ha pracują?

Mam pytanie bo interesuje mnie dzierżawa w popniu podobno jest wystawiona na sprzedaż przez ANR , chciałbym się dowiedzieć ile za nią chcą czy banka(milion pln) styknie na kupno tych ok 420 ha ziemi łacznie z lasem??? prosze o pomoc pozdrawiam:)

a skąd kolega ma te informacje?

#43 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:28

PGR-na ilu ha pracują? PGR Celbowo pr roślina areał ok 1500ha

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:46

PGR-na ilu ha pracują? Te PGR by istniały wszytkie gdy nie polski rząd.
Chciał być jeszcze bardziej bogatszy rząd więc doszli do wniosku że PGR sprywatyzują i powykupują bo kto inny wtedy miał kasę jak nie oni?
90 % PGR wykupi politycy.

#45 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:47

PGR-na ilu ha pracują? oj sorki chłopaki pomyliłem się o jedno zero... hm wiele osób mi to mówiło zresztą pąństwowe są teraz masowo sprzedawane tylko nie ma kto kupić nikt nie zaryzykuje trzeba by naprzykład co rok położyć rate 400tys to zbyt duże ryzyko. Giełda bezpieczniejsza! No a chyba nie chcemy żeby Niemiec z fikcyjnym ślubem kupował najlepsze kawałki ziemi a ty lataj i szukaj scalaj i pros się sąsiada ciężko mi to wyobrazić... zresztą kto zna historie i wie co to szlachta i feudalizm to przyzna mi racje że to ziemia naszych pradziadów!!!

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:49

PGR-na ilu ha pracują?

oj sorki chłopaki pomyliłem się o jedno zero... hm wiele osób mi to mówiło zresztą pąństwowe są teraz masowo sprzedawane tylko nie ma kto kupić nikt nie zaryzykuje trzeba by naprzykład co rok położyć rate 400tys to zbyt duże ryzyko. Giełda bezpieczniejsza! No a chyba nie chcemy żeby Niemiec z fikcyjnym ślubem kupował najlepsze kawałki ziemi a ty lataj i szukaj scalaj i pros się sąsiada ciężko mi to wyobrazić... zresztą kto zna historie i wie co to szlachta i feudalizm to przyzna mi racje że to ziemia naszych pradziadów!!!

U nas w Pomorskim ziemia jest na Żuławach głównie i przetargi ograniczone i idą jak ciepłe bułeczki.

#47 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 06 luty 2012 - 10:19

PGR-na ilu ha pracują? U Mnie w okolicy są dwa PGR. Jeden jest w Popniu koło 300h a kolejny jest w Rogowie. W Popniu mają Bizona i New Holland.

#48 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 06 luty 2012 - 11:24

PGR-na ilu ha pracują? U mnie woj.Łódzkie w wiosce o nazwie Bogómiłowice(chyba dobrze napisałem)znajduje się SKR ale teraz jest to chyba prywatne.Chodują trzode a przed świniakami mieli krowy mleczne ale chyba niedużo bo jak byliśmy oglądać sieczkarnie to mieli zbiornik 800l na sprzedarz więc krów to pewnie mieli malo.A ile ha to się z tatą niepytaliśmy ;)
pozdro

#49 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:30

PGR-na ilu ha pracują? W mojej okolicy sa dwa PGR 720 hektarow produkcja tylko roslinna i drugi 250h jest na sprzedaż hodowla bydla, duzo lak prawie polowa

#50 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 23:04

PGR-na ilu ha pracują?

Mam pytanie bo interesuje mnie dzierżawa w popniu podobno jest wystawiona na sprzedaż przez ANR , chciałbym się dowiedzieć ile za nią chcą czy banka(milion pln) styknie na kupno tych ok 420 ha ziemi łacznie z lasem??? prosze o pomoc pozdrawiam:)

Nawet jak wystawia na sprzedaz <a wystawia bo wyprzedaja cala ziemie z ANR> to prawo pierwokupu ma obecny dzierzawca , wiec bym sie nie ludzil ze te grunty sa do kupienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 09:13

PGR-na ilu ha pracują? U mnie w powiecie jest PGR, gdzie dzierżawca burzy wszystkie obory i nie potrzebne budynki. Podobno szykują sie do przetargu i próbują zaniżyć cenę. Kiedyś hodowali tam krowy, a teraz dzierżawca tylko zboża uprawia.

#52 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 05:23

PGR-na ilu ha pracują? Tylko ja jestem pewny na 80% że dzierzawca nie będzie chciał kupić!

#53 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:07

PGR-na ilu ha pracują? @lesiuskc zapomni... spadkobiercy majątku (sulikowscy) wystąpili na drogę sądową w celu odzyskania majątku.
a tak pozatym to nawet jeśli.. to przetarg ograniczony czyli Ty możesz zapomnieć ;) z resztą owe grunty są pod dzierżawą na umowę o długości X9lat w miejsce X jest bardzo duża cyferka :wacko:
EDIT
a po tych lasach to mógłbyś sobie co najwyżej pospacerować a nie kupić

Edytowany przez Sebastian, 23 kwiecień 2012 - 22:10.

#54 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 21:36

PGR-na ilu ha pracują?

Tylko ja jestem pewny na 80% że dzierzawca nie będzie chciał kupić!

a ja jestem pewien na 100% ze dzierzawca chce kupic , no chyba ze mu wycenia po 40tys/ha .Ale patrzac po tym jak wyceniaja - teraz wycenili Kołacin po 25tys/ha za ziemie,to nie wycenia tak drogo.

Edytowany przez strzechu, 27 kwiecień 2012 - 21:45.

#55 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 21:55

PGR-na ilu ha pracują? No to jeszcze zobaczymy bo jak narazie to za bardzo nie ma chętnych w naszym kraju na ten kawałek chleba!!

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:45

PGR-na ilu ha pracują? W Wielkopolsce w Rydzynie funkcjonuje jeszcze powoli kończący się SKR.Ziemi nie mają,żyją z samych usług.Kiedyś w okolicy było peełno PGRów,ale teraz wszystko prywatne.

#57 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 23:12

PGR-na ilu ha pracują?

No to jeszcze zobaczymy bo jak narazie to za bardzo nie ma chętnych w naszym kraju na ten kawałek chleba!!

Co by nie bylo , jak dzierzawca popnia nawet nie kupi to jeszcze pokolenie pouprawia te ziemie...

Edytowany przez strzechu, 27 kwiecień 2012 - 23:12.

#58 Share NH7050

NH7050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 17:34

PGR-na ilu ha pracują? PGR jest też w zachodnio pomorskim dokładnie w Nowielicach ( ok. Trzebiatowa.) Mają stadninę koni. A na ilu ha pracują to nie wiem. Wierm tyle że to była główny punk 3 PGR'ów Nowielic, Mirosławic ( ok. też Trzebiatowa już wykupiony przez bylego kierownika pgr'u i Żukowo ( Druga siedziba PGR nowielice )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:49

PGR-na ilu ha pracują?

Te PGR by istniały wszytkie gdy nie polski rząd.
Chciał być jeszcze bardziej bogatszy rząd więc doszli do wniosku że PGR sprywatyzują i powykupują bo kto inny wtedy miał kasę jak nie oni?
90 % PGR wykupi politycy.

Politycy kierują się swoimi interesami zamiast interesem państwa (czytaj; naszym) !!! Tych którzy wtedy zdecydowali o prywatyzacji powinni zamknąć, bo ziemia poszła dosłownie za grosze i państwo często więcej na tym traciło niż zyskało. Kto miał układy ten zyskał.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.