Skocz do zawartości

Zdjęcie

PGR-na ilu ha pracują?

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 13:47

PGR-na ilu ha pracują?

Umnie w okolicy były 3 PGR ale zostały wykupione przez prywaciaży. Jeden z nich jest w mojej miejscowości :( i mają około 800ha i narazie nie zapowiada się żeby to upadło :( :(

czemu ma upaść? to jest takie samo gospodarstwo jak i twoje. moze twoje ma upasc? jesli ktos prawomocnie uprawia ziemie to o co chodzi? gdybys ty mial taki areał to wtedy wszystko byloby cacy, prawda? :D :lol:
jest wolny rynek. mnie nie stac na wielkoobszarowe gospodarstwo, wiec nie jestem w stanie kupic tyle ziemi. jak kogos stac i kupuje, to chwała mu za to że ryzykyje i chce sie tym zajmowac.

Edytowany przez pawelec, 23 lipiec 2011 - 13:50.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PGR-na ilu ha pracują? Dzisiaj, 01:47
  •  

#22 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:05

PGR-na ilu ha pracują? Ale większośc z PGR-ów to raczej została przejeta na początku lat 90 i wtedy to rczej nie potrzeba było być bogaczem , bo ziemia szła za bezcen ,a i kto miał dobre znajomości to za jeszcze taniej szło . Natomiast dzierżawy kolesie załatwiai po 2q pszenicy/ha na 30 lat i gitara...

#23 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:51

PGR-na ilu ha pracują? Lukasz12a widzę, że z tych samych rejonów :lol:
mi też żal tych gospodarstw, ile miejsc pracy, ile zmarnowanych budynków i pieniędzy :(
kiedyś to były czasy :lol:

#24 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2011 - 20:04

PGR-na ilu ha pracują? @pawelec bo oni(te w mojej miejscowości) to robią to dla pieniedzy nie z zamiłowania że on chciał zostać rolnikiem udało mu się wykupić PGR i sobie żyje jak król a nie obchodzi go to że obora się zawala, ten właściciel nawet nie umie jeżdzić ciągnikem tylko robi po to żeby dostać dopłaty i kupić sobie nowe autko, a moje(tzn. ojca) ma nie upaść tylko ma się rozwijać, tyle ziemi co onie mają to mi jest nie potrzebnne ale tak 1/10 jescze by się przydała :P

Edytowany przez rolnikursus, 23 lipiec 2011 - 20:08.

#25 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 lipiec 2011 - 21:46

PGR-na ilu ha pracują?

czemu ma upaść? to jest takie samo gospodarstwo jak i twoje. moze twoje ma upasc? jesli ktos prawomocnie uprawia ziemie to o co chodzi? gdybys ty mial taki areał to wtedy wszystko byloby cacy, prawda? :D :lol:
jest wolny rynek. mnie nie stac na wielkoobszarowe gospodarstwo, wiec nie jestem w stanie kupic tyle ziemi. jak kogos stac i kupuje, to chwała mu za to że ryzykyje i chce sie tym zajmowac.

@rolnikursus pozatym i tak jeśli nawet by to gospodarstwo upadło to Cię nie będzie stać na jego wykup, czy nawet dzierżawę ;) a tak chociaż ludzie mają robotę, pozatym nie życz drugiemu co tobie nie miłe bo może tobie też ktoś tak "życzy" i co cieszył byś się z tego?

#26 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 13:19

PGR-na ilu ha pracują? Tak to jeszcze własność skarbu państwa. Trudno dojść jak jest z formą prawną ale wygląda na to , ż e jest to spółka zoo posiadająca budynki drogi, podwórza po kilkanaście ha i dzierżawiąca 2800 ha od ANR. Zostały w Pl podobno 4 takie gospodarstwa które mają być centrami biologicznymi pod nadzorem państwa. Drugi to napewno HR Strzelce...
Problem jest tylko jeden jak się zmienią rządy przepisy i ustawy to za parę lat stopniowo te 8 majątków zostanie sprzedanych notablom, z tego co można było usłyszeć to za rządów Pis była próba wyrzucenia tutaj całego zarządu i reorganizacji.. Ale właśnie wtedy wygrała PO i ucichło.. narazie Co życie przyniesie?
Jedno jest pewne na Kujawach szczególnie w tej części nie ma kawałka Agencyjnej ziemi, więc i ceny u nas wysokie ( rekord 78/ha* 16ha) a jak to kiedyś rozwalą to i tak chłopi tu nie zobaczą ara, bo układ jest jak bajka siedziba- pałacyk + budynki + ziemia wkoło (pola o areale 30- 90 hektarów każde)a gospodarstwa te mają średnio po 500 ha. Ziemia 2- 3 klasa ciężka w uprawie ale urodzajna

#27 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 13:35

PGR-na ilu ha pracują?

kujawsko pomorskie mamy jedno z wiekszuch pgr w polsce prawie 500ha lexion 580 z 2 new halandy i kilka rekordów
ocztwiście to są państwowe pgr !

A skąd dokładnie jesteś?

Jak ktoś z kuj-pom to może wie co się dzieje w spółce po starym pgr'e w Mileszewach?

#28 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2011 - 18:09

PGR-na ilu ha pracują? @Sebastian jak by sprzedawali ziemię to bym napewno kupił tylko 40-50ha bo całość to za dużo i jeszcze u mnie jest kilku innych rolników co by napewno kupili także po 50 ha, tam pracuje tylko 5-6 ludzi i to tylko wiosna-jesień

Edytowany przez rolnikursus, 24 lipiec 2011 - 18:13.

#29 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:44

PGR-na ilu ha pracują? Kołacin ma 1000ha? Czy razem z Rogowem 1000? Chyba nawet oby dwa tyle łącznie nie mają, ale mogę się mylić.
Ropień ma ok 400ha bodajże, ale ich areał mocno się zmniejszył swego czasu na rzecz prywatnych rolników. Nie wiem jak w Kołacinie, ale w Popniu maszyn nowych jest niewiele, jeden kombajn NH nowy i to by było na tyle,reszta bizony. Ciągników również wielkich nie mają, głównie ursusy stare, pronary, widziałem też jakiegoś mf i jd. Z tego co wiem to chyba jeszcze ok 20lat maja dzierżawę wiec może nie chcą się mocno w koszty pchać.. Najbardziej bolą budynki które niszczeją opustoszałe po PGR-ach...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#30 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:58

PGR-na ilu ha pracują? Widzę że trzeba pewne rzeczy sprostować, otóż nawet razem wzięte kołacin i rogów mają ok 60% tej powierzchni o której mowa (1tys ha) poprawiam aby nie wprowadzać w błąd ;) rogów ~340ha, kołacin dokłądnie nie wiem, popień jako tako to spory nie był tylko ten dzierżawca (a właściwie spółka) ma sporo w dzierżawie i wykupione od drobnych rolników+ to co dzierżawi od gminy jeżów, @Rolnikix widzę że też trochę wiesz nt popnia, skąd jesteś (jak coś to pisz na PW)?
EDIT
a gdzie że tak spytam się im skurczyło? bo jakoś nic mi nie wiadomo aby im odebrano a dano jakimś małym czy nawet średnim gospodarstwom? ;)
Odnośnie tych maszyn jeszcze to prawda stare ursusy, masey i jd jeszcze ten w okrągłej kabinie, teraz jakoś kupili jeszcze mf 8250 bodaj, budy też liche, ostatnio tylko na jednej stodole zmienili dach bo tam zboże trzymają i kombajn

Edytowany przez Sebastian, 01 sierpień 2011 - 09:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 18:41

PGR-na ilu ha pracują? jak juz prostujesz to staraj sie miec sprawdzone informacje - PGR Rogow mial ~340ha , obecnie sa to dwa gospodarstwa ~200ha i ~180ha

#32 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:46

PGR-na ilu ha pracują? U nas na wsi jest SHR, wszystko jak najbardziej Funkcjonuje posiadają 4 pola o Powierzchni łącznej 200 ha, Przejęło/Wydzierżawiło to 2 gości z Małopolski który posiada już dużo takich SHR teraz w Lubelskim mamy SHR o nazwie ,,Małopolska Hodowla Roślin" :lol: najgorsze jest to że nie podlega to pod ANR w Lublinie tylko w Krakowie :blink: A w okolicach? Przeją 3 okoliczne PGR'y taki gość który kiedyś miał układy w ANR i do tej pory to dzierżawi. :unsure:
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#33 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:44

PGR-na ilu ha pracują? A Stadnina Koni w Janowie Podlaskim jest jeszcze ANR i Kombinat Kietrz ? :huh: Ciekawe kiedy tym Sawicki dziurę budżetowa załata :mellow:

#34 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 15:05

PGR-na ilu ha pracują? Popień miał ponoć kiedyś sporo ziem które teraz obrabiają głownie rolnicy ze wsi Kosiska.
A jestem z okolic Jeżowa
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#35 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 15:58

PGR-na ilu ha pracują? tak to prawda, ale to było jeszcze za czasów dziedzica Sulikowskiego ;) z jak dalekich okolic jeżowa? możesz napisać na priv ;)

#36 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:54

PGR-na ilu ha pracują? A w Popniu widziałem siali ostatnio rzepak w ściernisko - wreszcie poszli z duchem czasu bo do tej pory siali chyba tylko po orce. Ten stary JD chodził w jakiejś bodajże nowej bronie kompaktowej 3m, daleko jakiegoś Belaruska widziałem, chyba również z talerzówką(chociaż tego nie jestem pewien), oraz co mnie zaskoczyło najbardziej, MF raczej nowy z zestawem uprawowo siewnym Unii ze 3-4m ciąganym lub pół zawieszanym talerzowym. Dokładnie nie jestem w stanie określić jakie maszyn tam chodziły(idealna szerokość, typ, moc ciągnika), ale inwestycje wreszcie jakieś poczynili poprawiając stan swojego parku maszynowego.

#37 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:19

PGR-na ilu ha pracują? ja poki co 76 ha mam , moze uda mi sie dojsc do wiekszego areału i zblizyc sie do magicznej liczby 100 ha;) u nas najwieksze majątki ziemskie liczyły 180 ha i dawno dzierżawcy je wykupili tzn około 10 lat temu sa prywatne

#38 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 10:31

PGR-na ilu ha pracują? w kuj-pom państwowy jest jeszcze Zakład Doświadczalny IZ Mełno mają ponad 700h ale na jakiej zasadzie to działa nie mam pojęcia. W mojej okolicy to jedynie spółki jeszcze są ale to prywatne i nie małe

#39 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:40

PGR-na ilu ha pracują? Mam pytanie bo interesuje mnie dzierżawa w popniu podobno jest wystawiona na sprzedaż przez ANR , chciałbym się dowiedzieć ile za nią chcą czy banka(milion pln) styknie na kupno tych ok 420 ha ziemi łacznie z lasem??? prosze o pomoc pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:54

PGR-na ilu ha pracują? to by te 420 ha musialo byc sprzedane za 2,4 tys /ha , nie sadze ze za tak smieszne pieniadze jest to do kupienia.