DEVID

PGR-na ilu ha pracują?

Polecane posty

DEVID    1

Witam

Zastanawia mnie czy ocalały jeszcze PGR PAŃSTWOWE u mnie w promieniu 5km są 2 ale niestety jeden w Rogowie łódzkie 2 właścicieli prywatne rece drugi w kołacinie dzierzawony arały około 1000ha U mnie w okolicy SKR bardzo dobrze sie trzymają 3 w okolicy .Chodzi w mi skali całej polski Jeśli są na jakim areale pracują jakie maszyny proszę o woj.powiat i miejscowość .Pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi życze miłego weekendu koledzy i dużych plonów w te żniwa i chyba co ważniejsze pogody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorgo    0

Mieszkam w Wielkopolsce - okolice Ostrowa Wielkopolskiego .U nas jest działający SKR w którym są 4 kombajny - wszystkie z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pgr-u wykupiły warszawiaki i teraz zajmują się braniem kosmicznie wysokich dopłat bo niby jakiegoś ptaszka pod ochroną mają... co za kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

skr moze 1,2 bo stara kadr wziela w swoje rece,uslugi swiadcza i to w normalnych cenach, a PGR to juz zapomnialem jak to wyglada, wszystko wykupili prywaciarze,SKR szkoda tylko tych ludzi co to zakladali a poszlo w obce rece, u mnie z Skr tylko smietnisko zrobili, gosc wziol kase za utylizacje filtrow, zlozyl to na kupe i zwinal interes, a mial z tego robic plandeki hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

W Poslce nie fuknkjconuje juz wiele PGRow jakoby samych- zazwyczaj sa to ziemie wydzierzawione przez panstwo komus- niedaleko mnie 1500ha, troche dale conajmniej 5 tez po ok 1500ha z czego 2 z nim ponad 350szt bydla dojnego, pare gorzelni... przydaloby sie to rodzinym gospodarstwom :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie w okolicy PGRy pozbierali prywatni inwestorzy, ale jest jeszcze stadnina koni w Ochabach, która juz jest na "wykończeniu" pracownicy kradna rope, mało co w polu robia, jedynie młodzi którzy chca ja jeszcze ocalic cos tam jeszcze robia. Kiedys Stadnina słyneła z hodolwi koni a teraz jest tam 30 koni które za chwile równiez odjada w swoja ostatnia droge...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

w mazowieckim. pow.zwoleński to mało PGR-ów było:(, jeden SKR jest w mojej okolicy, mają tam 250ha, 2 bizony (super i rekord), 3 ciągnik (Zetora 10145, zetora 7211 i MF 255), mają tam talerzówkę, 2 przyczepy, pługi, siewnik-mazur, siewnik do wapna, agregat uprawowy i beczkę :)

jest jeden PGR, ale ok 25km, ode mnie, jest tam chyba z 1000ha ale wykupił to prywaciaż :(

ale ten SKR to długo nie pociągnie, żyją z samych dopłat i usług(tyle co z kombajnów), kupili jeszcze brykieciarkę (i coś tam działają, ale .....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7

ja jestem z Wilkopolski okolice Chodowa to jest PGR BOVINAS i ma 3000 ha i robia tam chyba 4 lexiony 580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

W woj mazowieckim pow lipski też nie ma żadnych PGR-ów były małe teraz są już w prywatnych rękach. Jedynie SKR jeszcze jest mają tam z 6 Bizonów i parę maszyn i ciągników ziemi nie mają tylko usługi.

Edytowano przez Lukasz12a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja jestem z Wilkopolski okolice Chodowa to jest PGR BOVINAS i ma 3000 ha i robia tam chyba 4 lexiony 580

Kolega wie co oznacza skrót PGR? Chyba nie za bardzo :P Bovinas to spółka z o. o. która nie nie należy do skarbu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

Witam

Zastanawia mnie czy ocalały jeszcze PGR PAŃSTWOWE u mnie w promieniu 5km są 2 ale niestety jeden w Rogowie łódzkie 2 właścicieli prywatne rece drugi w kołacinie dzierzawony arały około 1000ha U mnie w okolicy SKR bardzo dobrze sie trzymają 3 w okolicy .Chodzi w mi skali całej polski Jeśli są na jakim areale pracują jakie maszyny proszę o woj.powiat i miejscowość .Pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi życze miłego weekendu koledzy i dużych plonów w te żniwa i chyba co ważniejsze pogody :P

 

Widze kolega z moich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

A Z jakich okolic jest kolega niestety serce mi się kraja :(jak to kiedyś wszystko ładnie prosperowało ludzie mieli prace były budynki do zamieszkania chodowli a teraz jak o to dbają słyszałem o państwowym PGR ale niestety nie pamiętam miejscowośći Suchocką i kuronia za to podpisanie o likwidacji PGR za jaj :P.. i na latarnie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Rogów jest na własność, a kołacin to napewno w dzierżawie? Pozatym Popień dzierżawa, Małczew też, RZD Żelazna własność SGGW, Kurzeszyn ale to już na wykończeniu własność uczelni z Krakowa bodaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Umnie w okolicy były 3 PGR ale zostały wykupione przez prywaciaży. Jeden z nich jest w mojej miejscowości :( i mają około 800ha i narazie nie zapowiada się żeby to upadło :(:(

ale muszą sprzedać trochę ziemi bo mają za dużo i mają problemy(niewiem jakie ale mają) B) (trzeba będzie kupować )

Drugi jest 3 km odemnie i mają około 300ha i dobrze im się powodzi

trzeci jest 20km i mają chyba coś około 1000ha dwa fentdy 936 Vario gdyby nie te PGR`y to każdemu rolnikowi żyło się lepiej a tak np. teraz my nie mamy z kąd dokupić ziemi, albo jak coś jest to odrazu wykupuja

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Kołacin na sto procent jest w dzierzawie około roku temu były nowy przetarg na dzierzawe i obecny dzierzawca bardzo płakał bo czynsz był liczony z p/ha pszenicy a ceny były w tamtym roku wysokie masz racje zapomniałem o małczewie i popniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ale to całkowicie nowy przetarg czy przedłużenie umowy? bo to jednak różnica, Nacko... pozatym ma jeszcze drugi za rawa maz byly pgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

kujawsko pomorskie mamy jedno z wiekszuch pgr w polsce prawie 500ha lexion 580 z 2 new halandy i kilka rekordów

ocztwiście to są państwowe pgr !

Edytowano przez divad115

sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Województwo Mazowieckie , powiat Maków Maz.

U nas w prywatnych rękach jest PGR Wola Józefowo- Aktualny właściciel dzierżawi chyba cały ten PGR ( koło 100 ha)

Pracuje tam Fendt'em i dwoma NH i ostatnio kupił Class Tucano 420 nowy. W budynkach trzyma jałowiznę i słomę. Ten PGR jest w dobrych rękach ;)A z przedsiębiorstw państwowych to SKR Płoniawy Br.

Mamy tam: MTZ Belarus 80 pare koni ,Ursus 5314 ,Zetor Proxima 2wd ,2x Bizon ZO56, JCB i inne maszyny które zdają egzamin w naszym okręgu :)

Dodam jeszcze że ziemie należące do tego PGRu były kiedyś prywatną własnością.

Warto też wspomnieć o PGRach w Jaciążku ,Krasnem ,Makowie Maz.

Ale o tych nie wiele wiem :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Osięciny woj. Kujawsko-Pomorskie Ośrodek Hodowli Zarodowej

8 gospodarstw każde po 380 do 670 ha , w sumie prawie 3000 ha pod jednym zarządem. Krowy mleczne HF 1400 sztuk, do tego jałowice hodowlane, buhaje rozpłodowe, bukaty i kiedyś jeszcze dwa gospodarstwa miały trzodę chlewną. Sad na 100 ha, przechowalnia. Kombajny 3 Lexiony New holland 90.. John derre. Ciągniki 5 dużych około 230 kM New holland TG, Fendt Około 20 New Holland TD 95 i TM 155, Kvernaland pługi, Amazone Ad303, Opryskiwacze Rau, Amazone rozsiewacze, Dwa Claasy jaguary 860 i Nowy Green eye, Wozy paszowe samojezdne, ładowarki JCB, manitou itp głupoty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Divad i endzit czy przez was podane areały są w rekach państwowych jeśli tak powruciła nadzieja żę wszystkiego nie rozkradli nasi poli...

Teraz PGR jak by były pańtwowe to by się utrzymały dopłaty to bardzo duży zastrzyk w tych gospodarstwach.

Odpowiadam koledze to nie była kontynuacja umowy tylko przetarg na który mógłby każdy pójść o ile dobrze pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Umnie w okolicy były 3 PGR ale zostały wykupione przez prywaciaży. Jeden z nich jest w mojej miejscowości :( i mają około 800ha i narazie nie zapowiada się żeby to upadło :(:(

 

czemu ma upaść? to jest takie samo gospodarstwo jak i twoje. moze twoje ma upasc? jesli ktos prawomocnie uprawia ziemie to o co chodzi? gdybys ty mial taki areał to wtedy wszystko byloby cacy, prawda? :D :lol:

jest wolny rynek. mnie nie stac na wielkoobszarowe gospodarstwo, wiec nie jestem w stanie kupic tyle ziemi. jak kogos stac i kupuje, to chwała mu za to że ryzykyje i chce sie tym zajmowac.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ale większośc z PGR-ów to raczej została przejeta na początku lat 90 i wtedy to rczej nie potrzeba było być bogaczem , bo ziemia szła za bezcen ,a i kto miał dobre znajomości to za jeszcze taniej szło . Natomiast dzierżawy kolesie załatwiai po 2q pszenicy/ha na 30 lat i gitara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

Lukasz12a widzę, że z tych samych rejonów :lol:

mi też żal tych gospodarstw, ile miejsc pracy, ile zmarnowanych budynków i pieniędzy :(

kiedyś to były czasy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@pawelec bo oni(te w mojej miejscowości) to robią to dla pieniedzy nie z zamiłowania że on chciał zostać rolnikiem udało mu się wykupić PGR i sobie żyje jak król a nie obchodzi go to że obora się zawala, ten właściciel nawet nie umie jeżdzić ciągnikem tylko robi po to żeby dostać dopłaty i kupić sobie nowe autko, a moje(tzn. ojca) ma nie upaść tylko ma się rozwijać, tyle ziemi co onie mają to mi jest nie potrzebnne ale tak 1/10 jescze by się przydała :P

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

czemu ma upaść? to jest takie samo gospodarstwo jak i twoje. moze twoje ma upasc? jesli ktos prawomocnie uprawia ziemie to o co chodzi? gdybys ty mial taki areał to wtedy wszystko byloby cacy, prawda? :D :lol:

jest wolny rynek. mnie nie stac na wielkoobszarowe gospodarstwo, wiec nie jestem w stanie kupic tyle ziemi. jak kogos stac i kupuje, to chwała mu za to że ryzykyje i chce sie tym zajmowac.

@rolnikursus pozatym i tak jeśli nawet by to gospodarstwo upadło to Cię nie będzie stać na jego wykup, czy nawet dzierżawę ;) a tak chociaż ludzie mają robotę, pozatym nie życz drugiemu co tobie nie miłe bo może tobie też ktoś tak "życzy" i co cieszył byś się z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj