Skocz do zawartości

Zdjęcie

PGR-na ilu ha pracują?

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 22 lipiec 2011 - 22:58

PGR-na ilu ha pracują? Witam
Zastanawia mnie czy ocalały jeszcze PGR PAŃSTWOWE u mnie w promieniu 5km są 2 ale niestety jeden w Rogowie łódzkie 2 właścicieli prywatne rece drugi w kołacinie dzierzawony arały około 1000ha U mnie w okolicy SKR bardzo dobrze sie trzymają 3 w okolicy .Chodzi w mi skali całej polski Jeśli są na jakim areale pracują jakie maszyny proszę o woj.powiat i miejscowość .Pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi życze miłego weekendu koledzy i dużych plonów w te żniwa i chyba co ważniejsze pogody :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PGR-na ilu ha pracują? Dzisiaj, 10:45
  •  

#2 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 23:19

PGR-na ilu ha pracują? Mieszkam w Wielkopolsce - okolice Ostrowa Wielkopolskiego .U nas jest działający SKR w którym są 4 kombajny - wszystkie z056.

#3 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 23:27

PGR-na ilu ha pracują? U nas pgr-u wykupiły warszawiaki i teraz zajmują się braniem kosmicznie wysokich dopłat bo niby jakiegoś ptaszka pod ochroną mają... co za kraj...

#4 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 00:05

PGR-na ilu ha pracują? skr moze 1,2 bo stara kadr wziela w swoje rece,uslugi swiadcza i to w normalnych cenach, a PGR to juz zapomnialem jak to wyglada, wszystko wykupili prywaciarze,SKR szkoda tylko tych ludzi co to zakladali a poszlo w obce rece, u mnie z Skr tylko smietnisko zrobili, gosc wziol kase za utylizacje filtrow, zlozyl to na kupe i zwinal interes, a mial z tego robic plandeki hehehe

#5 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 01:51

PGR-na ilu ha pracują? W Poslce nie fuknkjconuje juz wiele PGRow jakoby samych- zazwyczaj sa to ziemie wydzierzawione przez panstwo komus- niedaleko mnie 1500ha, troche dale conajmniej 5 tez po ok 1500ha z czego 2 z nim ponad 350szt bydla dojnego, pare gorzelni... przydaloby sie to rodzinym gospodarstwom :) :D

#6 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 lipiec 2011 - 06:19

PGR-na ilu ha pracują? U mnie w okolicy PGRy pozbierali prywatni inwestorzy, ale jest jeszcze stadnina koni w Ochabach, która juz jest na "wykończeniu" pracownicy kradna rope, mało co w polu robia, jedynie młodzi którzy chca ja jeszcze ocalic cos tam jeszcze robia. Kiedys Stadnina słyneła z hodolwi koni a teraz jest tam 30 koni które za chwile równiez odjada w swoja ostatnia droge...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#7 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:09

PGR-na ilu ha pracują? w mazowieckim. pow.zwoleński to mało PGR-ów było:(, jeden SKR jest w mojej okolicy, mają tam 250ha, 2 bizony (super i rekord), 3 ciągnik (Zetora 10145, zetora 7211 i MF 255), mają tam talerzówkę, 2 przyczepy, pługi, siewnik-mazur, siewnik do wapna, agregat uprawowy i beczkę :)
jest jeden PGR, ale ok 25km, ode mnie, jest tam chyba z 1000ha ale wykupił to prywaciaż :(
ale ten SKR to długo nie pociągnie, żyją z samych dopłat i usług(tyle co z kombajnów), kupili jeszcze brykieciarkę (i coś tam działają, ale .....)

#8 Share dorek13169

dorek13169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnicze i nowymi maszynami :)

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:34

PGR-na ilu ha pracują? ja jestem z Wilkopolski okolice Chodowa to jest PGR BOVINAS i ma 3000 ha i robia tam chyba 4 lexiony 580

#9 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:41

PGR-na ilu ha pracują? W woj mazowieckim pow lipski też nie ma żadnych PGR-ów były małe teraz są już w prywatnych rękach. Jedynie SKR jeszcze jest mają tam z 6 Bizonów i parę maszyn i ciągników ziemi nie mają tylko usługi.

Edytowany przez Lukasz12a, 23 lipiec 2011 - 07:43.

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 08:23

PGR-na ilu ha pracują?

ja jestem z Wilkopolski okolice Chodowa to jest PGR BOVINAS i ma 3000 ha i robia tam chyba 4 lexiony 580

Kolega wie co oznacza skrót PGR? Chyba nie za bardzo :P Bovinas to spółka z o. o. która nie nie należy do skarbu państwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:14

PGR-na ilu ha pracują?

Witam
Zastanawia mnie czy ocalały jeszcze PGR PAŃSTWOWE u mnie w promieniu 5km są 2 ale niestety jeden w Rogowie łódzkie 2 właścicieli prywatne rece drugi w kołacinie dzierzawony arały około 1000ha U mnie w okolicy SKR bardzo dobrze sie trzymają 3 w okolicy .Chodzi w mi skali całej polski Jeśli są na jakim areale pracują jakie maszyny proszę o woj.powiat i miejscowość .Pozdrawiam dziękuję za odpowiedzi życze miłego weekendu koledzy i dużych plonów w te żniwa i chyba co ważniejsze pogody :P

Widze kolega z moich stron.

#12 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:39

PGR-na ilu ha pracują? A Z jakich okolic jest kolega niestety serce mi się kraja :(jak to kiedyś wszystko ładnie prosperowało ludzie mieli prace były budynki do zamieszkania chodowli a teraz jak o to dbają słyszałem o państwowym PGR ale niestety nie pamiętam miejscowośći Suchocką i kuronia za to podpisanie o likwidacji PGR za jaj :P.. i na latarnie

Edytowany przez milanreal1, 23 lipiec 2011 - 10:04.
cytowanie poprzedniego posta

#13 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:52

PGR-na ilu ha pracują? Rogów jest na własność, a kołacin to napewno w dzierżawie? Pozatym Popień dzierżawa, Małczew też, RZD Żelazna własność SGGW, Kurzeszyn ale to już na wykończeniu własność uczelni z Krakowa bodaj ;)

#14 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:57

PGR-na ilu ha pracują? Umnie w okolicy były 3 PGR ale zostały wykupione przez prywaciaży. Jeden z nich jest w mojej miejscowości :( i mają około 800ha i narazie nie zapowiada się żeby to upadło :( :(
ale muszą sprzedać trochę ziemi bo mają za dużo i mają problemy(niewiem jakie ale mają) B) (trzeba będzie kupować )
Drugi jest 3 km odemnie i mają około 300ha i dobrze im się powodzi
trzeci jest 20km i mają chyba coś około 1000ha dwa fentdy 936 Vario gdyby nie te PGR`y to każdemu rolnikowi żyło się lepiej a tak np. teraz my nie mamy z kąd dokupić ziemi, albo jak coś jest to odrazu wykupuja

Edytowany przez rolnikursus, 23 lipiec 2011 - 10:02.

#15 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:59

PGR-na ilu ha pracują? Kołacin na sto procent jest w dzierzawie około roku temu były nowy przetarg na dzierzawe i obecny dzierzawca bardzo płakał bo czynsz był liczony z p/ha pszenicy a ceny były w tamtym roku wysokie masz racje zapomniałem o małczewie i popniu

#16 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:15

PGR-na ilu ha pracują? ale to całkowicie nowy przetarg czy przedłużenie umowy? bo to jednak różnica, Nacko... pozatym ma jeszcze drugi za rawa maz byly pgr

#17 Share divad115

divad115

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo rzecz jasna:)
    motoryzacja, motory
    komputery

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:30

PGR-na ilu ha pracują? kujawsko pomorskie mamy jedno z wiekszuch pgr w polsce prawie 500ha lexion 580 z 2 new halandy i kilka rekordów
ocztwiście to są państwowe pgr !

Edytowany przez divad115, 23 lipiec 2011 - 12:33.

sipma loading :)

#18 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:13

PGR-na ilu ha pracują? Województwo Mazowieckie , powiat Maków Maz.
U nas w prywatnych rękach jest PGR Wola Józefowo- Aktualny właściciel dzierżawi chyba cały ten PGR ( koło 100 ha)
Pracuje tam Fendt'em i dwoma NH i ostatnio kupił Class Tucano 420 nowy. W budynkach trzyma jałowiznę i słomę. Ten PGR jest w dobrych rękach ;)A z przedsiębiorstw państwowych to SKR Płoniawy Br.
Mamy tam: MTZ Belarus 80 pare koni ,Ursus 5314 ,Zetor Proxima 2wd ,2x Bizon ZO56, JCB i inne maszyny które zdają egzamin w naszym okręgu :)
Dodam jeszcze że ziemie należące do tego PGRu były kiedyś prywatną własnością.
Warto też wspomnieć o PGRach w Jaciążku ,Krasnem ,Makowie Maz.
Ale o tych nie wiele wiem :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#19 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:40

PGR-na ilu ha pracują? Osięciny woj. Kujawsko-Pomorskie Ośrodek Hodowli Zarodowej
8 gospodarstw każde po 380 do 670 ha , w sumie prawie 3000 ha pod jednym zarządem. Krowy mleczne HF 1400 sztuk, do tego jałowice hodowlane, buhaje rozpłodowe, bukaty i kiedyś jeszcze dwa gospodarstwa miały trzodę chlewną. Sad na 100 ha, przechowalnia. Kombajny 3 Lexiony New holland 90.. John derre. Ciągniki 5 dużych około 230 kM New holland TG, Fendt Około 20 New Holland TD 95 i TM 155, Kvernaland pługi, Amazone Ad303, Opryskiwacze Rau, Amazone rozsiewacze, Dwa Claasy jaguary 860 i Nowy Green eye, Wozy paszowe samojezdne, ładowarki JCB, manitou itp głupoty..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 13:11

PGR-na ilu ha pracują? Divad i endzit czy przez was podane areały są w rekach państwowych jeśli tak powruciła nadzieja żę wszystkiego nie rozkradli nasi poli...
Teraz PGR jak by były pańtwowe to by się utrzymały dopłaty to bardzo duży zastrzyk w tych gospodarstwach.
Odpowiadam koledze to nie była kontynuacja umowy tylko przetarg na który mógłby każdy pójść o ile dobrze pamiętam :P