Zaloguj się, aby obserwować  
MrValterka

Podróby foli !

Polecane posty

MrValterka    4

Witam, dziś chciał bym was ostrzedz o podróbie foli Silowrap. Folie różnią się tylko zawartością można je rozróżnić iż ze nie ma kleju i trzeszczy aby bo aby, oryginalna niemiecka silowrap to trzeszczy klej ale to tak fes. Druga rzecz to źle docięty wałek prawie równo z folią a powinien jak w oryginalnej 2cm. Folia podrabiana to zwykła folia bej jakiś promieni UV jak mówił ręcznik. Źródła to relacje z sądu w Kaliszu, firma która robiła podróbki została obciążona na koszty 750 tyś zł ze wpuściła na rynek 10 tyś rolek foli. Później okazało się ze podrabiała też innych producentów znanych foli takich jak oczywiście Silowrap, Silomaster i Silottite.

 

Sorka ze tak chaotycznie napisałem, zamieszczam zdjęcia foli jak nie kojarzycie pudełek.

post-23517-0-70891300-1311366172_thumb.jpg

post-23517-0-07739100-1311366272_thumb.jpg


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Silobale to Francuska albo Polska bo w google każdy inaczej pisze niby z francji ale metki i kratony polskie ale kur** możesz nawet w oryginalnym pudełku kupić podróbę <_< Teraz tylko co ma w środku !

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

brałem właśnie silobale 2 sezony i była dość cienka ale wytrzymała a w tym roku przeszli na nowa maszynę i robią 5 warstwowa ale to kompletny niewypał jest strasznie krucha. Ceny zależnie od tego ile zamawialem od 170 do 200zł za rolke. Teraz szukam czegoś nowego bo tamtej maszyny do 3 warstwowej już nie mają. Jaka folię byście polecili żeby była wytrzymała i miała rozsądna cenę.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapamiętajcie sobie raz na zawsze nie ma foli 5 warstwowych to co piszą na opakowaniu że jest 5 warstw to bujda. Umieszczają takie informacje aby zachęcić jakiegoś rolnika do jej kupna bo ma o 2 warstwy więcej, a tak naprawdę to jest zwykła 3 warstwowa. Nie przejmują się tym że okłamują polskiego rolnika ponieważ wiedzą że i tak tego nie sprawdzi. Wspólnie z tatą przerzuciliśmy jakieś 5 rodzai foli i najlepsza okazała się power-strech. Ma dużo kleju i jak się ustawi rolkę to od jej początku aż do samego końca nie trzeba jej regulować. z 750 wychodzi średnio 33-35 balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja również polecam folie Ensibal nigdy nie było z nią problemy (niezależnie czy kupiona w pudełku 260zł czy bez niego 250zł). Jednak ostatnio wpadła mi w ręce folia (500) jakiejś firmy "no name" i średnio z rolki wychodzi 26 bel ilość kleju naprawdę imponująca (śmiem powiedzieć, że nawet więcej niż ma Ensibal) i podczas owijania ok. 100 bel folia pękła tylko raz jak kończyła się już rolka, a cena naprawdę ciekawa 150zł. za rolkę ale niestety gość już nie mógł więcej załatwić jej (całe szczęście, że zrobiłem sobie mały zapas).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja ostatnio brałem "siloreg c" nie polecam nikomu,niby wzmocniona a rwie się jak stare gacie :) a z rolki 500 wychodzi max 22bele.

kiedys znajomy handlował folią"solagro" niby z recyklingu.Przez pierwszy rok super jakość i niska cena ale nastepnego roku jak przywiózł to też lipna już była

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A ja najbardziej chwale sobie folie unterland, droga ale dobra. czy używał ktoś folii new holland?

NH czyli folia Tamy, jakość powinna być co najmniej dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

zapamiętajcie sobie raz na zawsze nie ma foli 5 warstwowych to co piszą na opakowaniu że jest 5 warstw to bujda. Umieszczają takie informacje aby zachęcić jakiegoś rolnika do jej kupna bo ma o 2 warstwy więcej, a tak naprawdę to jest zwykła 3 warstwowa. Nie przejmują się tym że okłamują polskiego rolnika ponieważ wiedzą że i tak tego nie sprawdzi. Wspólnie z tatą przerzuciliśmy jakieś 5 rodzai foli i najlepsza okazała się power-strech. Ma dużo kleju i jak się ustawi rolkę to od jej początku aż do samego końca nie trzeba jej regulować. z 750 wychodzi średnio 33-35 balotów.

Power strech nie odbiega od innych firm z wyższej półki. Tak jak mówisz- ma 3 warstwy a nie widać różnicy w porównaniu do Silottite. Nawet w oborze po ściągnięciu jej z belki ma więcej kleju niż konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do Silowrapa chyba trafiłem właśnie na te podróby, bo tak jak pisałeś, nie było kleju :o

Na opakowaniach żadnej daty ważności, ani informacji o dystrybutorze/producentcie.

Kurcze, zobaczymy jaka wyjdzie ta kiszonka :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj