slaw17

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T

Polecane posty

slaw17    22

Witam!

 

Chce kupić rozrzutnik obornika 6T, na szerokim ogumieniu, wałkami ślimakowymi z burtami do zielonki. Właściciel zaśpiewał mnie 27tyś. za niego.

 

http://allegro.pl/nowy-rozrzutnik-obornika-tandem-6t-prod-gwar-ce-i1705143390.html

 

Czy ktoś z was użytkuje ten rozrzutnik?

Jak się sprawuje?

 

P.S. Proszę nie pisać komentarzy typu kup sobie apollo lub warfamę ponieważ ma tylko 27tyś do wydania z mr i interesuje mnie tylko nowy sprzęt.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Żelastwo od prywaciarza to nie to samo co stare warfamy, czy wyroby z Dobrego Miasta. Jeśli masz zamiłowanie to majsterkowania to ja bym proponował Ci kupić za te 8/9 tyś używane 6t i to odszykować, ale jeśli interesuje Cie tylko nowy sprzęt to zadzwoń do Igametu, tam przynajmniej jest to w ocynku i są chyba wersje 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja kupilem owijarke od tego faceta i nie polecam jest zrobiona byle jak i wszystkie czesci sa niskiej jakosci


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

A czego się można spodziewać za 27 tyś. nie powiem bo sprzedaliśmy kilka takich rozrzutników i klienci zbytnio na nie narzekają.

A za 27 tyś. nie spodziewaj się w nim super wykonania i super części, tyle ile dajesz za coś kasy tyle dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@dyczko wiem że za 27tyś. nie mogę się spodziewać jakości Warfamy czy Metalfacha. Interesuje mnie bardziej to czy to nie jest totalny bubel który po kilku sezonach należy zezłomować.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja na jesieni tez planuje kupić 6t.I jak się tak rozglądałem to za prywaciarza z chamulcami i fakturą wychodzi prawie 29tyś a ostatnio byłem na składnicy i stała warfarma n218 i odziwo z nadstawkami kosztuje 35 tyś brutto.Więc za te 5-6 tyś które dokładamy nie dość,że mamy nadstawki to jeszcze i markę a nie jakies rzemiosło na sztuki klepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

slaw17 : zależy ile będziesz tego używał, jak będzie jeździł na okrągło cały rok to i po roku by czekał go remont, plusem jego jest to, że jest wzorowany na starych modelach rozrzutników a co za tym idzie duża część części pasuje do niego od starych rozrzutników które są dostępne w większości Agrom bądź na drugi dzień na zamówienie

 

A jeśli będziesz go używał kilkanaście razy w roku to spokojnie przepracuje kilka bądź kilkanaście lat przy odpowiedniej konserwacji i przeglądach.

 

danielek24 : sprawdź rocznik tej Warfamy bo coś cena trochę za niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

nie no nówka sztuka,sam po chwili jeszcze raz chodziłem zapytac czy oby nie jest to cena netto a on na to,że brutto 35.300 bo kosztuje 37,500 ale z miejsca 2tyś upustu(pierwszy raz tam byłem) ale składnica konkretna,unia,valtra itp... a nadstawki ponoć są w standardzie,lecz mi wydaje się że mu sie zmylało z pionowym adapterem ale nie wiem na pewno. mimo wszystkoacenka spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Dokonałem wyboru i zamówiłem "Moskita 3" http://moskit.kalisz.pl/ .

@Dyczko0 zaproponował mnie rozrzutnik Zbych za 30tyś. (6T, wałki ślimakowe, nadstawki) ale po namyśle wybrałem Moskita. Za 30tyś. mam wałki pionowe i wszystko w ocynku. Postanowiłem również wziąć tylną klapę i napęd hydrauliczny (to sam zalecił producent ponieważ mechaniczny napęd często nawala).

 

Całkowity koszt rozrzutnika to 34tyś. z dostawą i rabatem. Zakup w Agromie Sępólno.

 

Dziękuję wszystkim za porady.

 

Warto porozglądać się po różnych ofertach i nieraz dołożyć kilka tyś. aby później nie męczyć się g....m.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

masz szczęście że wybrałeś moskita. tam przynajmniej będziesz miał szerokie opony, a nie to co w tej samoróbce.ja osobiście mam warfame n218/2. z szerokimi kołami. i to jak mokro to zaczyna siadać, a co mówiąc o tych, prawie dwa razy węższych. co do tej warfamy za 35000. nowa to może i jest ale w sensie że nieużywana... bo rok to wątpliwe czy chociaż 2010. pewnie jeszcze starszy... :D


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

niestety w sprawie metal fachu Ci nie pomogę. mam tura, tej firmy, kumpel belarkę i owijarkę, ale rozrzutnika w okolicy nikt nie ma. ja z warfamy jestem zadowolony (szczególnie jak już się zakopie) :D


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Też mam na oku tandem 6 ton oglądałem w makowie u producenta to wydaje siemasywniejszy od warfamy, a dla zainteresowanych w łomży stoji tegoroczna warfama na szerokich oponach wałki ślimakowe i nadstawki 40cm za 38000 brutto wiec mysle ze dobra cena w agro rolniku śpiewają za taki 46000 wiec chyba warto a jakie u was ceny takich maszyn zarowno prywatnych jak i warfama

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja bym go już kupił ale boje sie o papiery bo to na młodego rolnika i nie wiem czy bedzie spełniał wymogi a może ktoś wie jakie dokumenty musze mieć do rozrzutnika na MR, a co do rozrzutnika to oglądałem już kilka producentów i chyba maków jest najsolidniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Mój rozrzutnik też jest na MR. W ARiMR powiedzieli że wystarczy faktura. Ja jednak bym Ci radził zadzwonić do swojego OT ARiMR i się spytać bo co jeden oddział to inne interpretowanie prawa.;[


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

a w tych agencjach to też różnie. do MGR mój kumpel musiał dowozić numery fabryczne chwytaka, łyżki i krokodyla. ja nie musiałem, bo kto inny wniosek sprawdzał


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dokładnie jak SLAWEK1987 pisze każdy wój na swój strój kto nie odbierze to inaczej gada z ojciec z prowem tez tak mial raz tak a raz inaczej ale juz sie dowiedzialem potrzebna jest:

1 Faktura

2 Certyfikat zgodności (unijny)

3 Hamulce

wiec zamowilem rozrzutnik za dwa tygodnie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

a ja się dowiedziałem po dwóch latach że mam nawet powietrze w układzie hamulcowym nabite. nigdy ich nie podłączałem i dopiero przy myciu i składaniu do kukurydzy pociągnąłem za "dzyndzel" w zaworze i zablokowało koła. dobrze są malowane w warfamie, bo farba pod myjką nie odstaje


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Witam po przerwie.

 

Sprawa z moim moskitem zaczęła się robić interesująca. Rozrzutnik był obiecany na 15-20 sierpień a przyszedł dopiero 12. września.

Ogólnie wygląda fajnie i dość przemyślanie ale w trakcie docierania ( producent zaleca 2h pracy na sucho) i dokładniejszych obserwacji wyszło szydło z worka.

Na produkcji spaprali mój egzemplarz i wyszły wady fabryczne:

- trzy z czterech wałków roztrząsających są krzywe (brak wyosiowania)

 

- pęknięta obudowa łożyska od wałka (widoczne ślady uderzenia młotkiem) oraz brak możliwości przesmarowania trzech łożysk

 

-adapter roztrząsający przesunięty w lewą stronę

 

- osłona przekładni wałków roztrząsających ociera o wały napędowe

 

- wyciek z przekładni wałka roztrząsającego ( uszkodzony semering)

 

- ceownik nośny przekładni wałków roztrząsających podczas pracy wpada w wibracje

 

- ceownik góry wałków roztrząsających posiada dodatkowe niepotrzebne otwory ( w fabryce kilkukrotnie zmieniano ustawienie łożysk)

 

-brak powłok ochronnych na niektórych spawach

 

- dwa kształtowniki ramy nośnej przyspawane tylko dwoma spawami, nie posiadają zabezpieczeń przed wytarciem przez łańcuchy jak inne kształtowniki.

 

Tak więc zgłosiłem pisemnie reklamację i mój nieużywany rozrzutnik odstawiłem w krzaki aż przyjedzie serwis z Kalisza.;[


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja posiadam prywatną 8 na szerokich kołach.Na razie wszystko OK.Na 1ha potrzeba 6 do 7 rozrzutników. Ciągnik nie ma w nim lekko ale 85 km daje radę .KŁADĘ na niego do oporu i nic się na razie nie dzieje.Rama jest masywna .Ale na dzień dzisiejszy kupił by FORTSCHRITA po odbudowie to jest porządny rozrzutnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

więc lipa wyszła z moskita. czas roboty, a sprzęt stoi i się marnuje. ja na szczęście nie miałem problemów żadnych


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

No niestety cały adapter spaprali. Może to dlatego że Pani z Agromy przycisneła ich aby się streszczali z terminem dostawy? Moim zdaniem powinni rozrzutnik wymienić na wolny od wad.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj