Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
55 odpowiedzi na ten temat

#1 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:25

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Witam!

Chce kupić rozrzutnik obornika 6T, na szerokim ogumieniu, wałkami ślimakowymi z burtami do zielonki. Właściciel zaśpiewał mnie 27tyś. za niego.

http://allegro.pl/no...1705143390.html

Czy ktoś z was użytkuje ten rozrzutnik?
Jak się sprawuje?

P.S. Proszę nie pisać komentarzy typu kup sobie apollo lub warfamę ponieważ ma tylko 27tyś do wydania z mr i interesuje mnie tylko nowy sprzęt.
  • 0
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Dzisiaj, 07:04
  •  

#2 Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:45

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Żelastwo od prywaciarza to nie to samo co stare warfamy, czy wyroby z Dobrego Miasta. Jeśli masz zamiłowanie to majsterkowania to ja bym proponował Ci kupić za te 8/9 tyś używane 6t i to odszykować, ale jeśli interesuje Cie tylko nowy sprzęt to zadzwoń do Igametu, tam przynajmniej jest to w ocynku i są chyba wersje 8t.
  • 0

#3 kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • 5128113

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:16

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T ja kupilem owijarke od tego faceta i nie polecam jest zrobiona byle jak i wszystkie czesci sa niskiej jakosci
  • 0
Wielki fan case jx/new holland td

#4 dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 lipiec 2011 - 05:50

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T A czego się można spodziewać za 27 tyś. nie powiem bo sprzedaliśmy kilka takich rozrzutników i klienci zbytnio na nie narzekają.
A za 27 tyś. nie spodziewaj się w nim super wykonania i super części, tyle ile dajesz za coś kasy tyle dostajesz.
  • 0

#5 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 09:19

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T @dyczko wiem że za 27tyś. nie mogę się spodziewać jakości Warfamy czy Metalfacha. Interesuje mnie bardziej to czy to nie jest totalny bubel który po kilku sezonach należy zezłomować.
  • 0
antyfan AF

#6 danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:50

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T ja na jesieni tez planuje kupić 6t.I jak się tak rozglądałem to za prywaciarza z chamulcami i fakturą wychodzi prawie 29tyś a ostatnio byłem na składnicy i stała warfarma n218 i odziwo z nadstawkami kosztuje 35 tyś brutto.Więc za te 5-6 tyś które dokładamy nie dość,że mamy nadstawki to jeszcze i markę a nie jakies rzemiosło na sztuki klepane
  • 0

#7 dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:40

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T slaw17 : zależy ile będziesz tego używał, jak będzie jeździł na okrągło cały rok to i po roku by czekał go remont, plusem jego jest to, że jest wzorowany na starych modelach rozrzutników a co za tym idzie duża część części pasuje do niego od starych rozrzutników które są dostępne w większości Agrom bądź na drugi dzień na zamówienie

A jeśli będziesz go używał kilkanaście razy w roku to spokojnie przepracuje kilka bądź kilkanaście lat przy odpowiedniej konserwacji i przeglądach.

danielek24 : sprawdź rocznik tej Warfamy bo coś cena trochę za niska
  • 0

#8 danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:16

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T nie no nówka sztuka,sam po chwili jeszcze raz chodziłem zapytac czy oby nie jest to cena netto a on na to,że brutto 35.300 bo kosztuje 37,500 ale z miejsca 2tyś upustu(pierwszy raz tam byłem) ale składnica konkretna,unia,valtra itp... a nadstawki ponoć są w standardzie,lecz mi wydaje się że mu sie zmylało z pionowym adapterem ale nie wiem na pewno. mimo wszystkoacenka spoko
  • 0

#9 Ghostsir

Ghostsir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • 6644093

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:31

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T @danielek24 podaj namiary na tą składnicę, może warto będzie się tam wybrać.
  • 0

#10 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 09:34

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Dokonałem wyboru i zamówiłem "Moskita 3" http://moskit.kalisz.pl/ .
@Dyczko0 zaproponował mnie rozrzutnik Zbych za 30tyś. (6T, wałki ślimakowe, nadstawki) ale po namyśle wybrałem Moskita. Za 30tyś. mam wałki pionowe i wszystko w ocynku. Postanowiłem również wziąć tylną klapę i napęd hydrauliczny (to sam zalecił producent ponieważ mechaniczny napęd często nawala).

Całkowity koszt rozrzutnika to 34tyś. z dostawą i rabatem. Zakup w Agromie Sępólno.

Dziękuję wszystkim za porady.

Warto porozglądać się po różnych ofertach i nieraz dołożyć kilka tyś. aby później nie męczyć się g....m.
  • 0
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 lipiec 2011 - 06:59

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T masz szczęście że wybrałeś moskita. tam przynajmniej będziesz miał szerokie opony, a nie to co w tej samoróbce.ja osobiście mam warfame n218/2. z szerokimi kołami. i to jak mokro to zaczyna siadać, a co mówiąc o tych, prawie dwa razy węższych. co do tej warfamy za 35000. nowa to może i jest ale w sensie że nieużywana... bo rok to wątpliwe czy chociaż 2010. pewnie jeszcze starszy... :D
  • 0
KPK Komurun Team

#12 gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:43

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T A może ktoś coś powiedziec na temat Metal Fachu http://www.metalfach...ki/n-267-1.html planuje zakup takiego rozrzutnika. Czy bardziej polecacie Warfame?? cenowo podobnie a wizualnie metal fach prezentuje sie ładniej:) No i metal fach ma zasuwę przy adapterze
  • 0

#13 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 02:19

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T niestety w sprawie metal fachu Ci nie pomogę. mam tura, tej firmy, kumpel belarkę i owijarkę, ale rozrzutnika w okolicy nikt nie ma. ja z warfamy jestem zadowolony (szczególnie jak już się zakopie) :D
  • 0
KPK Komurun Team

#14 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • 12255148

Napisany 04 wrzesień 2011 - 14:36

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Też mam na oku tandem 6 ton oglądałem w makowie u producenta to wydaje siemasywniejszy od warfamy, a dla zainteresowanych w łomży stoji tegoroczna warfama na szerokich oponach wałki ślimakowe i nadstawki 40cm za 38000 brutto wiec mysle ze dobra cena w agro rolniku śpiewają za taki 46000 wiec chyba warto a jakie u was ceny takich maszyn zarowno prywatnych jak i warfama

Edytowany przez krupekf16, 04 wrzesień 2011 - 14:39.

• 0

#15 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:03

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T kup ten w makowie. przynajmniej będzie ktoś kto go opisze, jak się sprawuje.
  • 0
KPK Komurun Team

#16 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • 12255148

Napisany 05 wrzesień 2011 - 08:30

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Ja bym go już kupił ale boje sie o papiery bo to na młodego rolnika i nie wiem czy bedzie spełniał wymogi a może ktoś wie jakie dokumenty musze mieć do rozrzutnika na MR, a co do rozrzutnika to oglądałem już kilka producentów i chyba maków jest najsolidniejszy
  • 0

#17 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 09:01

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Mój rozrzutnik też jest na MR. W ARiMR powiedzieli że wystarczy faktura. Ja jednak bym Ci radził zadzwonić do swojego OT ARiMR i się spytać bo co jeden oddział to inne interpretowanie prawa.;[
  • 0
antyfan AF

#18 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 10:22

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T a w tych agencjach to też różnie. do MGR mój kumpel musiał dowozić numery fabryczne chwytaka, łyżki i krokodyla. ja nie musiałem, bo kto inny wniosek sprawdzał
  • 0
KPK Komurun Team

#19 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • 12255148

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:14

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T Dokładnie jak SLAWEK1987 pisze każdy wój na swój strój kto nie odbierze to inaczej gada z ojciec z prowem tez tak mial raz tak a raz inaczej ale juz sie dowiedzialem potrzebna jest:
1 Faktura
2 Certyfikat zgodności (unijny)
3 Hamulce
wiec zamowilem rozrzutnik za dwa tygodnie bedzie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:28

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T a ja się dowiedziałem po dwóch latach że mam nawet powietrze w układzie hamulcowym nabite. nigdy ich nie podłączałem i dopiero przy myciu i składaniu do kukurydzy pociągnąłem za "dzyndzel" w zaworze i zablokowało koła. dobrze są malowane w warfamie, bo farba pod myjką nie odstaje
  • 0
KPK Komurun Team