Skocz do zawartości

Reklama

Rozrzutnik obornika TANDEM 6T

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
55 odpowiedzi na ten temat

#1 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:25

Witam!

Chce kupić rozrzutnik obornika 6T, na szerokim ogumieniu, wałkami ślimakowymi z burtami do zielonki. Właściciel zaśpiewał mnie 27tyś. za niego.

http://allegro.pl/no...1705143390.html

Czy ktoś z was użytkuje ten rozrzutnik?
Jak się sprawuje?

P.S. Proszę nie pisać komentarzy typu kup sobie apollo lub warfamę ponieważ ma tylko 27tyś do wydania z mr i interesuje mnie tylko nowy sprzęt.
antyfan AF

#2 Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 912 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:45

Żelastwo od prywaciarza to nie to samo co stare warfamy, czy wyroby z Dobrego Miasta. Jeśli masz zamiłowanie to majsterkowania to ja bym proponował Ci kupić za te 8/9 tyś używane 6t i to odszykować, ale jeśli interesuje Cie tylko nowy sprzęt to zadzwoń do Igametu, tam przynajmniej jest to w ocynku i są chyba wersje 8t.

#3 kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • 5128113

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:16

ja kupilem owijarke od tego faceta i nie polecam jest zrobiona byle jak i wszystkie czesci sa niskiej jakosci
Wielki fan case jx/new holland td

#4 dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 lipiec 2011 - 05:50

A czego się można spodziewać za 27 tyś. nie powiem bo sprzedaliśmy kilka takich rozrzutników i klienci zbytnio na nie narzekają.
A za 27 tyś. nie spodziewaj się w nim super wykonania i super części, tyle ile dajesz za coś kasy tyle dostajesz.

#5 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 09:19

@dyczko wiem że za 27tyś. nie mogę się spodziewać jakości Warfamy czy Metalfacha. Interesuje mnie bardziej to czy to nie jest totalny bubel który po kilku sezonach należy zezłomować.
antyfan AF

#6 danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 12:50

ja na jesieni tez planuje kupić 6t.I jak się tak rozglądałem to za prywaciarza z chamulcami i fakturą wychodzi prawie 29tyś a ostatnio byłem na składnicy i stała warfarma n218 i odziwo z nadstawkami kosztuje 35 tyś brutto.Więc za te 5-6 tyś które dokładamy nie dość,że mamy nadstawki to jeszcze i markę a nie jakies rzemiosło na sztuki klepane

#7 dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:40

slaw17 : zależy ile będziesz tego używał, jak będzie jeździł na okrągło cały rok to i po roku by czekał go remont, plusem jego jest to, że jest wzorowany na starych modelach rozrzutników a co za tym idzie duża część części pasuje do niego od starych rozrzutników które są dostępne w większości Agrom bądź na drugi dzień na zamówienie

A jeśli będziesz go używał kilkanaście razy w roku to spokojnie przepracuje kilka bądź kilkanaście lat przy odpowiedniej konserwacji i przeglądach.

danielek24 : sprawdź rocznik tej Warfamy bo coś cena trochę za niska

#8 danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:16

nie no nówka sztuka,sam po chwili jeszcze raz chodziłem zapytac czy oby nie jest to cena netto a on na to,że brutto 35.300 bo kosztuje 37,500 ale z miejsca 2tyś upustu(pierwszy raz tam byłem) ale składnica konkretna,unia,valtra itp... a nadstawki ponoć są w standardzie,lecz mi wydaje się że mu sie zmylało z pionowym adapterem ale nie wiem na pewno. mimo wszystkoacenka spoko

#9 Ghostsir

Ghostsir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • 6644093

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:31

@danielek24 podaj namiary na tą składnicę, może warto będzie się tam wybrać.

#10 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 09:34

Dokonałem wyboru i zamówiłem "Moskita 3" http://moskit.kalisz.pl/ .
@Dyczko0 zaproponował mnie rozrzutnik Zbych za 30tyś. (6T, wałki ślimakowe, nadstawki) ale po namyśle wybrałem Moskita. Za 30tyś. mam wałki pionowe i wszystko w ocynku. Postanowiłem również wziąć tylną klapę i napęd hydrauliczny (to sam zalecił producent ponieważ mechaniczny napęd często nawala).

Całkowity koszt rozrzutnika to 34tyś. z dostawą i rabatem. Zakup w Agromie Sępólno.

Dziękuję wszystkim za porady.

Warto porozglądać się po różnych ofertach i nieraz dołożyć kilka tyś. aby później nie męczyć się g....m.
antyfan AF

#11 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 31 lipiec 2011 - 06:59

masz szczęście że wybrałeś moskita. tam przynajmniej będziesz miał szerokie opony, a nie to co w tej samoróbce.ja osobiście mam warfame n218/2. z szerokimi kołami. i to jak mokro to zaczyna siadać, a co mówiąc o tych, prawie dwa razy węższych. co do tej warfamy za 35000. nowa to może i jest ale w sensie że nieużywana... bo rok to wątpliwe czy chociaż 2010. pewnie jeszcze starszy... :D
KPK Komurun Team

#12 gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:43

A może ktoś coś powiedziec na temat Metal Fachu http://www.metalfach...ki/n-267-1.html planuje zakup takiego rozrzutnika. Czy bardziej polecacie Warfame?? cenowo podobnie a wizualnie metal fach prezentuje sie ładniej:) No i metal fach ma zasuwę przy adapterze

#13 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 02:19

niestety w sprawie metal fachu Ci nie pomogę. mam tura, tej firmy, kumpel belarkę i owijarkę, ale rozrzutnika w okolicy nikt nie ma. ja z warfamy jestem zadowolony (szczególnie jak już się zakopie)  :D
KPK Komurun Team

#14 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • 12255148

Napisany 04 wrzesień 2011 - 14:36

Też mam na oku tandem 6 ton oglądałem w makowie u producenta to wydaje siemasywniejszy od warfamy, a dla zainteresowanych w łomży stoji tegoroczna warfama na szerokich oponach wałki ślimakowe i nadstawki 40cm za 38000 brutto wiec mysle ze dobra cena w agro rolniku śpiewają za taki 46000 wiec chyba warto a jakie u was ceny takich maszyn zarowno prywatnych jak i warfama

Edytowany przez krupekf16, 04 wrzesień 2011 - 14:39.

#15 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:03

kup ten w makowie. przynajmniej będzie ktoś kto go opisze, jak się sprawuje.
KPK Komurun Team

#16 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • 12255148

Napisany 05 wrzesień 2011 - 08:30

Ja bym go już kupił ale boje sie o papiery bo to na młodego rolnika i nie wiem czy bedzie spełniał wymogi a może ktoś wie jakie dokumenty musze mieć do rozrzutnika na MR, a co do rozrzutnika to oglądałem już kilka producentów i chyba maków jest najsolidniejszy

#17 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 09:01

Mój rozrzutnik też jest na MR. W ARiMR powiedzieli że wystarczy faktura. Ja jednak bym Ci radził zadzwonić do swojego OT ARiMR i się spytać bo co jeden oddział to inne interpretowanie prawa.;[
antyfan AF

#18 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 10:22

a w tych agencjach to też różnie. do MGR mój kumpel musiał dowozić numery fabryczne chwytaka, łyżki i krokodyla. ja nie musiałem, bo kto inny wniosek sprawdzał
KPK Komurun Team

#19 krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • 12255148

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:14

Dokładnie jak SLAWEK1987 pisze każdy wój na swój strój kto nie odbierze to inaczej gada z ojciec z prowem tez tak mial raz tak a raz inaczej ale juz sie dowiedzialem potrzebna jest:
1 Faktura
2 Certyfikat zgodności (unijny)
3 Hamulce
wiec zamowilem rozrzutnik za dwa tygodnie bedzie.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:28

a ja się dowiedziałem po dwóch latach że mam nawet powietrze w układzie hamulcowym nabite. nigdy ich nie podłączałem i dopiero przy myciu i składaniu do kukurydzy pociągnąłem za "dzyndzel" w zaworze i zablokowało koła. dobrze są malowane w warfamie, bo farba pod myjką nie  odstaje
KPK Komurun Team

Zobacz także