Janek102

Ciągniki Farmer F5 -Opinie

Polecane posty

nuszka007    65

Wszystko zależy od eksploatacji i od tego jak kto dba. Niemniej jednak jest to oczywiste, że tańszy produkt wytrzyma mniej niż ten droższy z wyższej półki. To tak jakby narzekać, że tanie buty z bazaru niszczeją szybciej niż markowe adidasy. Owszem, jeśli te tanie będziemy odpowiednio konserwować, czyścić i dbać o nie to wytrzymają o wiele dłużej, mimo niskiej ceny. Nonsensem jednak wydaje mi się porównywanie ich do markowych adidasów, bo to zupełnie inna półka. Nie każdego jednak stać na drogie buty, lub nie każdy ich wystarczająco często potrzebuje, by je kupować. Po co więc wydawać kasę na coś co się nie opłaci? No chyba, że wyznaje ktoś zasadę zastaw się, a postaw się... Macie super ciągniki? Cieszę się. Nie psują się bo wydaliście na nie milion baniek co czyni Was lepszymi? Super. Wszyscy Wam zazdroszczą? Jeszcze lepiej. Pozdrowienia dla nowobogackich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Ale jeśli nasze 4 firmy robiące traktory stosują dobre siliniki Perkins [ursus] , Iveco [pronar i farmer] oraz Sisu [Crystal ] oraz skrzynie biegów zf albo carraro i mosty też tej firmy. a hydraulika jest bosch. no to sa chyba podzespoły bardzo wysokiej jakości. Cena jest inna niż zachodniego sprzętu bo kabiny są biedniejsze że tak powiem nie są złe ale sa wykonane bardziej prosto i nie ma takich bajerów jak elektroniczne sterowanie silnikiem np. albo i ogólnie komputera wielkiego jak w fend :D

Poza tym pewnie jak by któraś firma z polski zainwestowała i zrobiął traktor full wypas z wszystkim co jest możliwe i stosowała najlepsze materiały i co za tym idzie cena by była taka sama jak np, deutz-fahra albo JD to i tak by tego nie zakupywali polacy bo my mamy zakodowane że zachodnie jest dobre. I Niemcy oraz Czesi sie śmieją i zadowoleni są z tego. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

@zbych wzywasz mnie abym się tłumaczył tylko nie za bardzo wiem z czego.

 

Oczywiście że ciągniki mają wzmocnioną konstrukcję wynika to z zastosowanych materiałów i przekrojów elementów czyli np: odpowiedni stop metalu, gr. elementu itp.

Prosty przykład z maszynami uprawowymi w każdej jednej trzeba wymieniać elementy robocze szybciej lub póżniej ale sama rama w jednej wytrzymuje 20-30lat a w drugiej po kilku 1-szych miesiącach wygina się/łamie nie chce podawać żadnych konkretnych marek maszyn za przykłady bo zaraz ktoś mnie zaatakuje w stylu-"a co masz taką że się wypowiadasz!" Bo ja mam i jestem mega zadowolony!" Odnoszę się do maszyn tylko na podstawie rozmów ze znajomymi którzy posiadają ich różne marki. Ale chyba każdy z nas miał kiedyś doświadczenia z lepszymi i gorszymi materiałami.

 

I teraz przechodzą do Twojego pytania " to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ?" Gdy porównasz maszyny uprawowe między sobą to zobaczysz że jedne szybciej ulegają uszkodzeniom przy normalnej pracy a drugim do uszkodzeń potrzeba jak to napisałeś "kozackiego i nieodpowiedzialnego zachowania" i nie wynika to z jakichś dodatkowych wzmocnień zastosowanych przez producenta tylko z jakości materiału z którego są wykonane-nawet przy zachowaniu takich samych przekrojów. Podobnie jest z ciągnikami. Czy gdyby element na obrazkach poniżej był wykonany z odpowiedniego materiału to przy tak okazałym przekroju doszłoby do jego pęknięcia?

 

https://picasaweb.go...264772397248258

 

Moje tłumaczenia przez porównanie maszyn uprawowych i ciągników są pokrętne ale przekaz dość prosty- porządne wzmocnienie elementów podwozia w ciągnikach uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniego materiału- TYLKO tyle i AŻ tyle. I tylko o to mi chodziło gdy napisałem o "porządnym wzmocnieniu".

 

A co do pytania:

 

"I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer..."

 

to nie mam pojęcia- może do takiego który go kupi i będzie taki zadowolony że, po roku kupi następnego takiego samego :P

 

Kolego dużo napisałeś i nic z tego nie wynika... Daj mi ten super wzmocniony ciągnik, a udowodnię Ci że go szybko "rozpołowię"... i będzie wyglądał tak jak ten na zdjęciach lub jeszcze gorzej...

 

Skoro nie wiesz do jakiego klienta jest dedykowany ten ciągnik to po co o nim w ogóle piszesz ? Chyba aby sobie postów nabić...Najlepsze porównanie dał kolega @nuszka - mam nadzieję, że go zrozumiałeś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Weź przetnij na pół skrzynie lub silnik farmera a zachodniego ciągnika bez ramy np NH DF. I zobaczysz że zachodnie mają grubszą skorupę nie mówiąc o jakości stali i rodzaju stopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jasne - oczywiście, te same silniki i skrzynie mają różną budowę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

To że pisze iVeco to nie znaczy że w każdym ciągniku z tym silnikiem jest ten sam typ silnika. Sam nadruk iVeco nic nie znaczy patrząc na gammę produkowanych różnych silników tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Sam napis nic nie znaczy, ale napis Iveco wybity z tym samym symbolem silnika/skrzyni/mostu itd już tak... :D Co Ty myślisz, że fabryce opłaca się robić nową linię technologiczną dla specjalnego produktu Farmera ? Jeśli tak to poczytaj troszkę więcej, popatrz jakie dokładnie modele siedzą w maszynach... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolodziej    0

W narzędziach ogólnoużytkowych (pilarki, elektronarzędzia, myjki itp.) istnieją linie amatorskie i profesjonalne, które różnią się jakością i ceną. Nie ma tego raczej w przypadku silnika czy skrzyni biegów. Oczywiście konstruktor może wybrać nieodpowiedni model dedykowany pod inne rodzaje prac. W Farmerze 8244 były np. dwie skrzynie biegów HD i UP (czym dokładnie się różniły nie wiem). Sporo europejskiego sprzętu powstaje poza Europą i trzeba liczyć się z tym, że z jakością njnowszych sprzętów może być różnie. Jedno jest pewne: jeżeli podnośnik ma sterownie BOSCH-a to jest to Bosch a nie plasykowy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj