Skocz do zawartości

Zdjęcie

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 13:17

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Dzisiaj, 07:12
  •  

#42 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:44

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

witam i jak naprawiłeś farmera ?? jak cie to kosztowało ?

#43 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 08:52

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY @sebekroger jest nieaktywny na forum od prawie roku jak chcesz się dowiedzieć co i jak to napisz do niego na PW, dostanie powiadomienie na swojego e-maila i może Ci odpowie ;)

A tu uwaga artykuł w którym słodzą jaki to Farmer F-10244 C1 jest dobry:

http://www.apra.pl/a.../rpt_1206_2.htm

A tu dla odmiany jak sprawy wyglądają w rzeczywistości...

http://www.agrofoto....-c1-przalamany/

i galeria "awaria"

https://picasaweb.go...CP_guL7w58D5KA#

Edytowany przez dawidkram, 17 marzec 2013 - 09:04.

#44 Share Janek102

Janek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:00

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Jak mi wiadomo tego ciagnika nie ma już w sprzedaży od kilku lat, a pozatym to znam 2 osoby co nie narzekaja i sam nie wiem jak na to patrzeć. Takie traktory rozebrane to juz tez widziałem Deutza, new holand i farmtraca i jakos mnie nie bierze to

#45 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:39

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Janek102

nowe farmery sa fajne silniki albo john deera albo iveco :P
i skrzynia zf w tej serii f5 :P a co do psucia to każdy ciągnik może sie popsuć :) mojemu sasiadowi renówka sie popsuła ale duża 260 km atak mu poszedł w skrzyni biegów oddał do korbanków zrobili po wymieniali mu z tyłu wszystkie bolce od wieszaków i 75 tys skasowali :) ciągnik ma troche ponad 3 tys mtg :) także każdy sie psuje :) i takich przypadków w mojej wiosce było więcej tyle że inne marki sie zepsuły :) ważne by serwis był kumaty, szybki i w miare tani :)

#46 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:42

Jak mi wiadomo tego ciagnika nie ma już w sprzedaży od kilku lat, a pozatym to znam 2 osoby co nie narzekaja i sam nie wiem jak na to patrzeć. Takie traktory rozebrane to juz tez widziałem Deutza, new holand i farmtraca i jakos mnie nie bierze to

Oczywiście że każda maszyna w końcu się zepsuje. My się też kiedyś zepsujemy ostatecznie i nieodwołalnie... Chciałem tylko pokazać różnice między przesłodzonym artykułem a doświadczeniami właścicieli farmerów z AF. Nie uważacie że, to przesada pisać w takim artykule o zakupie 2 takich samych ciągników w ciągu 1 roku-i to jeszcze w czerwonej ramce(sic!)? Czy 1 rok i kilkaset motogodzin wystarczy żeby przekonać się co taki ciągnik jest wart? Fakt farmer od jakiegoś czasu nie oferuje ciągnik o mocy 105km z silnikiem mmz. W tych obrazkach do których podałem linki nie chodziło o to że ciągnik rozebrany bo to może być potrzebne każdemu ciągnikowi ale o to że doszło do pęknięcia obudowy sprzęgła a pękanie elementów podwozia rzadko się zdarza w ciągnikach-przecież co do zasady są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu ^^ .

U mnie w okolicy też kilka osób kupiło farmery większość ze względu na promocje na ładowacz czołowy metal-fachu który ma kosztować razem z ciągnikiem 8 czy 10 tys. jakoś tak. I powiem tak ci co mają gospodarstwa 20-30ha to różnie albo zadowoleni albo nie ale jak kupił kilka lat temu farmera z silnikiem jd zakład usług leśnych który pracuje na terenie naszej gminy 6 dni w tygodniu to szybko się go pozbyli na rzecz valtry z kabiną leśną- po prostu dla nich usterki nawet proste i tanie w naprawie ale regularnie powracające były zbyt uciążliwe jak ciągnik potrzebny dzień w dzień. Nie rozmawiałem z nimi o tej valtrze ale jak do tej pory jej nie sprzedali to chyba zadowoleni ;) .

#47 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 22 marzec 2013 - 07:02

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Kolego co do Twojej zasady "są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu" to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ? (nie licząc drogich marek z ramą) Co do zasady to należy pamiętać, że ciągnik rolniczy to nie ładowarka i zbyt "kozackie' i nie odpowiedzialne zachowania kończą się przypadkami zniszczenia maszyny... I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer...

#48 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 09:58

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY @zbych wzywasz mnie abym się tłumaczył tylko nie za bardzo wiem z czego.

Oczywiście że ciągniki mają wzmocnioną konstrukcję wynika to z zastosowanych materiałów i przekrojów elementów czyli np: odpowiedni stop metalu, gr. elementu itp.
Prosty przykład z maszynami uprawowymi w każdej jednej trzeba wymieniać elementy robocze szybciej lub póżniej ale sama rama w jednej wytrzymuje 20-30lat a w drugiej po kilku 1-szych miesiącach wygina się/łamie nie chce podawać żadnych konkretnych marek maszyn za przykłady bo zaraz ktoś mnie zaatakuje w stylu-"a co masz taką że się wypowiadasz!" Bo ja mam i jestem mega zadowolony!" Odnoszę się do maszyn tylko na podstawie rozmów ze znajomymi którzy posiadają ich różne marki. Ale chyba każdy z nas miał kiedyś doświadczenia z lepszymi i gorszymi materiałami.

I teraz przechodzą do Twojego pytania " to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ?" Gdy porównasz maszyny uprawowe między sobą to zobaczysz że jedne szybciej ulegają uszkodzeniom przy normalnej pracy a drugim do uszkodzeń potrzeba jak to napisałeś "kozackiego i nieodpowiedzialnego zachowania" i nie wynika to z jakichś dodatkowych wzmocnień zastosowanych przez producenta tylko z jakości materiału z którego są wykonane-nawet przy zachowaniu takich samych przekrojów. Podobnie jest z ciągnikami. Czy gdyby element na obrazkach poniżej był wykonany z odpowiedniego materiału to przy tak okazałym przekroju doszłoby do jego pęknięcia?

https://picasaweb.go...264772397248258

Moje tłumaczenia przez porównanie maszyn uprawowych i ciągników są pokrętne ale przekaz dość prosty- porządne wzmocnienie elementów podwozia w ciągnikach uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniego materiału- TYLKO tyle i AŻ tyle. I tylko o to mi chodziło gdy napisałem o "porządnym wzmocnieniu".

A co do pytania:

"I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer..."

to nie mam pojęcia- może do takiego który go kupi i będzie taki zadowolony że, po roku kupi następnego takiego samego :P

#49 Share Janek102

Janek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:54

Oczywiście że każda maszyna w końcu się zepsuje. My się też kiedyś zepsujemy ostatecznie i nieodwołalnie... Chciałem tylko pokazać różnice między przesłodzonym artykułem a doświadczeniami właścicieli farmerów z AF. Nie uważacie że, to przesada pisać w takim artykule o zakupie 2 takich samych ciągników w ciągu 1 roku-i to jeszcze w czerwonej ramce(sic!)? Czy 1 rok i kilkaset motogodzin wystarczy żeby przekonać się co taki ciągnik jest wart? Fakt farmer od jakiegoś czasu nie oferuje ciągnik o mocy 105km z silnikiem mmz. W tych obrazkach do których podałem linki nie chodziło o to że ciągnik rozebrany bo to może być potrzebne każdemu ciągnikowi ale o to że doszło do pęknięcia obudowy sprzęgła a pękanie elementów podwozia rzadko się zdarza w ciągnikach-przecież co do zasady są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu ^^ .

U mnie w okolicy też kilka osób kupiło farmery większość ze względu na promocje na ładowacz czołowy metal-fachu który ma kosztować razem z ciągnikiem 8 czy 10 tys. jakoś tak. I powiem tak ci co mają gospodarstwa 20-30ha to różnie albo zadowoleni albo nie ale jak kupił kilka lat temu farmera z silnikiem jd zakład usług leśnych który pracuje na terenie naszej gminy 6 dni w tygodniu to szybko się go pozbyli na rzecz valtry z kabiną leśną- po prostu dla nich usterki nawet proste i tanie w naprawie ale regularnie powracające były zbyt uciążliwe jak ciągnik potrzebny dzień w dzień. Nie rozmawiałem z nimi o tej valtrze ale jak do tej pory jej nie sprzedali to chyba zadowoleni ;) .

No tak ale za Valtre to zapłacili sporo więcej, tez bym wolał lexusa a nie chevroleta. Zasada jest prosta , jak się dużo pracuje maszyną i ma się pieniądze a tym bardziej przedsiębiorstwo odprowadza VAT to się leasinguje maszyny a później po okresie umowy wykupuje na własność lub nie. leasing na farmera to jakieś 1500 zl na Valtre pewnie z 2500. Valtry slyna z tego że są nie tylko mocne ale tez drogie.

#50 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 14:32

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY - http://www.agrofoto....rmer-f5-12272s/

no ale zerknijcie na ten traktor tam są zdjęcia z kabiny :) nawet ładnie sie prezentuje oczywiście nie ma go co porównywać z fendem czy NH wypasionym na maksa ale silnik iveco skrzynia zf 16/8 z półbiegiem klima dla wygody rewers jest wszystko co potrzeba sądze że dla nie jednego Polskiego rolnika był by wystarczający :) mis ie podoba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 10:41

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Wszystko zależy od eksploatacji i od tego jak kto dba. Niemniej jednak jest to oczywiste, że tańszy produkt wytrzyma mniej niż ten droższy z wyższej półki. To tak jakby narzekać, że tanie buty z bazaru niszczeją szybciej niż markowe adidasy. Owszem, jeśli te tanie będziemy odpowiednio konserwować, czyścić i dbać o nie to wytrzymają o wiele dłużej, mimo niskiej ceny. Nonsensem jednak wydaje mi się porównywanie ich do markowych adidasów, bo to zupełnie inna półka. Nie każdego jednak stać na drogie buty, lub nie każdy ich wystarczająco często potrzebuje, by je kupować. Po co więc wydawać kasę na coś co się nie opłaci? No chyba, że wyznaje ktoś zasadę zastaw się, a postaw się... Macie super ciągniki? Cieszę się. Nie psują się bo wydaliście na nie milion baniek co czyni Was lepszymi? Super. Wszyscy Wam zazdroszczą? Jeszcze lepiej. Pozdrowienia dla nowobogackich...

#52 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:45

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Ale jeśli nasze 4 firmy robiące traktory stosują dobre siliniki Perkins [Ursus] , Iveco [pronar i farmer] oraz Sisu [Crystal ] oraz skrzynie biegów zf albo carraro i mosty też tej firmy. a hydraulika jest bosch. no to sa chyba podzespoły bardzo wysokiej jakości. Cena jest inna niż zachodniego sprzętu bo kabiny są biedniejsze że tak powiem nie są złe ale sa wykonane bardziej prosto i nie ma takich bajerów jak elektroniczne sterowanie silnikiem np. albo i ogólnie komputera wielkiego jak w fend :D
Poza tym pewnie jak by któraś firma z polski zainwestowała i zrobiął traktor full wypas z wszystkim co jest możliwe i stosowała najlepsze materiały i co za tym idzie cena by była taka sama jak np, deutz-fahra albo JD to i tak by tego nie zakupywali polacy bo my mamy zakodowane że zachodnie jest dobre. I Niemcy oraz Czesi sie śmieją i zadowoleni są z tego. ;/

#53 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 23 marzec 2013 - 21:12

@zbych wzywasz mnie abym się tłumaczył tylko nie za bardzo wiem z czego.

Oczywiście że ciągniki mają wzmocnioną konstrukcję wynika to z zastosowanych materiałów i przekrojów elementów czyli np: odpowiedni stop metalu, gr. elementu itp.
Prosty przykład z maszynami uprawowymi w każdej jednej trzeba wymieniać elementy robocze szybciej lub póżniej ale sama rama w jednej wytrzymuje 20-30lat a w drugiej po kilku 1-szych miesiącach wygina się/łamie nie chce podawać żadnych konkretnych marek maszyn za przykłady bo zaraz ktoś mnie zaatakuje w stylu-"a co masz taką że się wypowiadasz!" Bo ja mam i jestem mega zadowolony!" Odnoszę się do maszyn tylko na podstawie rozmów ze znajomymi którzy posiadają ich różne marki. Ale chyba każdy z nas miał kiedyś doświadczenia z lepszymi i gorszymi materiałami.

I teraz przechodzą do Twojego pytania " to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ?" Gdy porównasz maszyny uprawowe między sobą to zobaczysz że jedne szybciej ulegają uszkodzeniom przy normalnej pracy a drugim do uszkodzeń potrzeba jak to napisałeś "kozackiego i nieodpowiedzialnego zachowania" i nie wynika to z jakichś dodatkowych wzmocnień zastosowanych przez producenta tylko z jakości materiału z którego są wykonane-nawet przy zachowaniu takich samych przekrojów. Podobnie jest z ciągnikami. Czy gdyby element na obrazkach poniżej był wykonany z odpowiedniego materiału to przy tak okazałym przekroju doszłoby do jego pęknięcia?

https://picasaweb.go...264772397248258

Moje tłumaczenia przez porównanie maszyn uprawowych i ciągników są pokrętne ale przekaz dość prosty- porządne wzmocnienie elementów podwozia w ciągnikach uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniego materiału- TYLKO tyle i AŻ tyle. I tylko o to mi chodziło gdy napisałem o "porządnym wzmocnieniu".

A co do pytania:

"I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer..."

to nie mam pojęcia- może do takiego który go kupi i będzie taki zadowolony że, po roku kupi następnego takiego samego :P

Kolego dużo napisałeś i nic z tego nie wynika... Daj mi ten super wzmocniony ciągnik, a udowodnię Ci że go szybko "rozpołowię"... i będzie wyglądał tak jak ten na zdjęciach lub jeszcze gorzej...

Skoro nie wiesz do jakiego klienta jest dedykowany ten ciągnik to po co o nim w ogóle piszesz ? Chyba aby sobie postów nabić...Najlepsze porównanie dał kolega @nuszka - mam nadzieję, że go zrozumiałeś... Pozdrawiam

#54 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:00

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Weź przetnij na pół skrzynie lub silnik farmera a zachodniego ciągnika bez ramy np NH DF. I zobaczysz że zachodnie mają grubszą skorupę nie mówiąc o jakości stali i rodzaju stopu.

#55 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:06

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Jasne - oczywiście, te same silniki i skrzynie mają różną budowę... :D

#56 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:20

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY To że pisze iVeco to nie znaczy że w każdym ciągniku z tym silnikiem jest ten sam typ silnika. Sam nadruk iVeco nic nie znaczy patrząc na gammę produkowanych różnych silników tej marki.

#57 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:41

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY Sam napis nic nie znaczy, ale napis Iveco wybity z tym samym symbolem silnika/skrzyni/mostu itd już tak... :D Co Ty myślisz, że fabryce opłaca się robić nową linię technologiczną dla specjalnego produktu Farmera ? Jeśli tak to poczytaj troszkę więcej, popatrz jakie dokładnie modele siedzą w maszynach... pozdr

#58 Share Kolodziej

Kolodziej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:40

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY W narzędziach ogólnoużytkowych (pilarki, elektronarzędzia, myjki itp.) istnieją linie amatorskie i profesjonalne, które różnią się jakością i ceną. Nie ma tego raczej w przypadku silnika czy skrzyni biegów. Oczywiście konstruktor może wybrać nieodpowiedni model dedykowany pod inne rodzaje prac. W Farmerze 8244 były np. dwie skrzynie biegów HD i UP (czym dokładnie się różniły nie wiem). Sporo europejskiego sprzętu powstaje poza Europą i trzeba liczyć się z tym, że z jakością njnowszych sprzętów może być różnie. Jedno jest pewne: jeżeli podnośnik ma sterownie BOSCH-a to jest to Bosch a nie plasykowy zamiennik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:18

FARMER F5 JUŻ W SPRZEDAŻY -
fajna reklama tylko ten wiatr przeszkadza bo słabo słychac co ten pan mówi :)