Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysio55

krzysio55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:03

Który lepszy claas mercator 70 czy bizon z056
Witam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:17

Który lepszy Mamy Claasa Mercatora 60 i jesteśmy bardzo zadowoleni z niego nie było w nim jeszcze ( i oby jak najdłużej ) żadnych poważnych awarii, na początku urywały sie pasy ale po wymianie na nowe jest ok. Także ja Ci polecam Claasa bo jak wiadomo jest to bardzo dobra marka
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#3 Share Bronek4011

Bronek4011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:38

Który lepszy mam claasa mercatoara 75 już pięć lat i nie było przez te pięć lat żadnej awarii wcześniej miałem bizona w którym co roku trzba było wymieniać łożyska claas sto razy lepszy

#4 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:39

Który lepszy Zdecydowanie jestem za claasem porzadne,wytrzymale maszyny taki mercator moze miec nawet wieksza wydajnosc jak nasz Bizon bo sybciej jezdzi
u mnie w wiosce sa 2 claasy Senator i Dominator 85 i powiem ci ze bizon im nie dorownuje w zaden sposob :)
moze i do claasa troche drozsze czesci ale przynajmniej oryginalne i wiesz co masz B) i claas mniej pali szczegolnie z silnikiem perkinsa

#5 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 lipiec 2011 - 13:50

Który lepszy class będzie lepszy na 100% B)

Edytowany przez milanreal1, 22 lipiec 2011 - 21:02.
brak uzasadnienia

#6 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 22 lipiec 2011 - 14:58

Który lepszy Również polecam classa

Edytowany przez milanreal1, 22 lipiec 2011 - 21:02.
brak uzasadnienia

#7 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 22 lipiec 2011 - 14:59

Który lepszy My mamy również Mercatora 75 i przez żniwa tylko pasek pękł 100zł i dalej śmiga bez awarii ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 lipiec 2011 - 15:47

Który lepszy Mam mercatora 60 od bodajże 99roku, przez 10lat były tylko dwie awarie, pasek jezdny i taki dekielek co jest po prawej stronie hedera od ślimaka co nagarniacze w ślimaku po nim chodzą, kombajn kosił około 50-100ha na zarobku. Teraz przez ostatnie 2sezony miał więcej awarii(pewnie dla tego że po zarobkach już nie jeździ :lol: ) a było ich 3, urwany wał, łożysko na tym wale i wymiana tulei w której wał chodzi bo już zaczął się na boki przesuwać. Wymiana nie z konieczności to pas jezdny(był kupiony od bizona i mieliśmy oryginalny z niemiec więc zmieniliśmy), tylne i przednie koła(jedno z tyłu i jedno z przodu strzeliło), podkładki drewniane na których są wytrząsacze i umieszczone na wale.
Ogólnie bardzo polecam ten kombajn, wrócił się już parę razy, zboże za kombajnem nie zostaje. Jeśli kupisz w dobrym stanie to będzie ci długo chodził, a części są, jak nie ma w sklepie to w ciagu 2dni sprowadzą(tak miałem z łożyskiem i zamówione zostało jakieś szybko obrotowe za 2krotnie większą cenę.

#9 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:24

Który lepszy mam claasa mercator 50 juz 12lat jest super. heder tylko 3 metry ale wydajność ok i awaryjny nie jest małe rzeczy eksploatacyjne polecam te markę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:38

Który lepszy Polecam Claasa kiedyś miałem Bizona rekorda to katastrofa. Łożysko do bizona kupisz np. za 25 zł i pojeździsz na na nim tydzień, a do claasa kupisz za 100 zł będziesz jeździł minimum 5 sezonów. Tak samo z pasami i ze wszystkimi częściami. Zdecydowanie Claas !!!
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#11 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:57

Który lepszy Nie pamiętam gdzie ale w bizonie zo56 w tamtym roku z mojej wsi wymienili 4łozyska gdzieś w jednym miejscu i po wykoszeniu hektara wszystkie 4 poszły.
edit: chyba na targańcu.

Edytowany przez rafalkom555, 22 lipiec 2011 - 18:03.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:25

Który lepszy niestety to wina złej jakości łożysk.
Sam mam bizonka supra - szykowaliśmy do pierwszego sezonu i patrzymy łożysko na targańcu ma lekki luz więc wymieniamy. Nowe wytrzymało może z 5ha. Z racji że sobota po południu była założyliśmy stare aby dokończyć i chodziło te stare do końca sezonu.
Nie czepiajcie się więc bizona gdy wkładane są kiepskie łożyska (ostatnio nawet FŁT Kraśnik robi buble).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Adatan

Adatan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2011 - 19:27

Który lepszy polecam ci zreszta jak wszyscy CLAASA. mam tez claasa mercatora i jestem z niego zadowolony.mój znajomy miał BIZONA rekorda i gdy tylko wyjechal nim w pole co co chwile cos sie ROZP******** mial go od nowego pojeżdził nim 4 sezowy i go SPRZEDAł. teraz ma NEW HOLLANDA tez nowego to teraz nim za******** ostro B)

Edytowany przez Adatan, 23 lipiec 2011 - 18:01.

#14 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 23:33

Który lepszy zalezy na jaki areal

#15 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 15:30

Który lepszy W piątek 3ha mercatorem 50 (3m, 4perkins) 2 godziny 15 min. Żyto. Uleciało jakieś 8 ton

#16 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:12

Który lepszy :rolleyes: ta przy tej szerokości hedera musiałeś się kolego uwijać jak R. Kubica na Monzy :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 09:21

Który lepszy kto choć raz kosił claasem ten wie że ta maszyna zapier... o ile pole równe i jest nie do zapchania... sam miałem bizona fakt że w opłakanym stanie sprzedałem . miał być kupiony dominator ale wystąpiły finansowe problemy .Miałem tylko kase za bizona i nic na dokładke.troche ponad 10 tyś stanołem przed dylematem nająć usługe czy kupić coś za ta kase trafił sie claas corsar z sieczkarnią kosa 2.7 perkins. przywieziony ze szwecji czy jakoś tak.. jako że kilka dni do żniw kupiłem bez zastanowienia. jaki był śmiech wsród sąsiadów że ja chce czyms takim kosić zamienił stryjek siekierke na kijek i takie tam.posiadam oko0ło 30 hektarów.. było ciężko bo wąska kosa ale akurat rok sprzyjał pogodą wykosiłem bez najmniejszego problemu wymieniłem kilka nożyków pasek jakis i wąż od hydrauliki. z kazdym dniem byłem w wiekszym szoku tylko lałem paliwo i smarowałem.. póżną jesienia tego samego roku zapadła decyzja aby go sprzedać stał chyba z tydzien w ogłoszeniu... przez zime zorganizowałem kase ponad 50 nawet sie nie zastanawiałem na jakimś rekordem czy bizonem w super stanie.. znajpmy przywiózł mi dominatora 76 kosa 3.9 perkins.. chodzi juz drgi rok.. jakies tam drobne pierdoły pasek nozyk . ot cała moja historia o kombajnach dodam że z bizonem męczyłem się jakieś 10 lat fakt że był lichy bo z skr kupiony ale nawet naprawione rzeczy psuły sie ponownie . nie wiem może ja nie umiem naprawiać może części liche. moje zdanie jest takie że jego miejsce powinno byc w muzeum..