Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki Cukrowe- cena?

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:38

Buraki Cukrowe- cena? Ja stosuje raz pełna dawka pod gruber chodź wiem że lepiej było by zastosować w dwóch dawkach. A na chwościk jeszcze nie sprawdzałem jak on działa.W jakim terminie i jaką dawkę stosuje Twój znajomy na chwościk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki Cukrowe- cena? Dzisiaj, 22:11
  •  

#42 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 21 grudzień 2011 - 17:52

Buraki Cukrowe- cena? Z tego co rozmawiałem z Nim to daje zwykle pod koniec lipca, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. Nie zabezpiecza to oczywiście przed samą chorobą, ale jak mi mówił pierwsze objawy choroby i zabieg chemią są u niego średnio 2-3 tygodnie pózniej a to już coś. Widziałem jego buraki w ubiegłym roku, kiedy było ogromne nasilenie choroby. Były naprawdę czyste. Ja wtedy dwa razy pryskałem a u niego jeden zabieg Ug a drugi środkami.
A i wyprostuję. Ten znajomy nie stosuje UG tylko EM, ale to chyba podobne działanie.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#43 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:43

Buraki Cukrowe- cena?

Cukrownia Glinojeck
Plon - 76 t/h
Polaryzacja 19,1
Wersja z dopłata za cukier wiec ostateczna cena nie jest jeszcze znana ale na dzień dzisiejszy
Buraki kontraktowe 156 zł/t
Po za kontraktowe 120 zł/t

bobytempelton 8 samochodów dziennie?? tyle to odemnie zabrali w 2 godziny:) srednio dziennie ta jedna z 50 ładuje

8 jak zabrali to był sukces dla nich,czasami po 4,5 brali dziennie. :lol:

Plon - 70 t/h
Polaryzacja 18,6
Buraki kontraktowe 156,60 zł/t jeszcze trzeba policzyć odtrącenia typu załadunek,transport i wapno.

Edytowany przez Piotruniu25, 21 grudzień 2011 - 19:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:13

Buraki Cukrowe- cena? wszystko też zależy od tego jak często u Ciebie przychodza buraki po sobie ja na chwościk pryskam 1 w sezonie burak na tym samym polu nie częściej niż 4 lata. A jak w tym roku wyglądała odstawa bo widze ze wiekszość narzeka ja miałem w tym roku super pojazd za pojazdem 500 ton w niecałe 3 godzinki a wzeszłym roku 450 ton w 12 godzin :/

#45 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:37

Buraki Cukrowe- cena? Jak czytam jaka u was jest odstawa to aż wierzyć sie nie chce. U nas na jedna doczyszczarke przypada ponad 1000t/dzień, tj. około 40 samochodów, w jeden dzień to cała wioske obskoczą.

#46 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 10:21

Buraki Cukrowe- cena? @poosa21 u nas kopce po 70-80t i jeden 200t zabierali 3 dni a kopcy było aż 7. :lol: Wczoraj przyszła mi faktura i nieźle namieszali bo pierw zabierają kasę a później oddają. B)

#47 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 11:28

Buraki Cukrowe- cena? U mnie tzn, 5-6km od piotrunia mamy większe kopce więcej plantatorów, ale uwierzcie to z tym odbiorem to prawda, przyjedzie rano 3 samochody, w południe z jeden po południu ze 2 i tak leci dzień za dzionkiem :lol: ;[
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#48 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 12:21

Buraki Cukrowe- cena? U mnie w półtora godziny zabrali 300ton, musiałem tylko każdego nakęcać za pryzmą, bo same nie dawały rady, jednego na droge ustawiłem i po kolejnego jechałem. U nas cukrownie obsługuje 5 lub 6 doczyszczarek i każda ma dzienny limit 1000 ton na czysto.

#49 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 13:54

Buraki Cukrowe- cena? bobytempelton przynajmniej operator doczyszczarki sobie podrzemie:)
Moje 230 ton zabierali 2 godziny ale do dlatego tak długo ze raz musieli czekac za samochodami i był półgodzinny przestój.

#50 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 15:18

Buraki Cukrowe- cena? @lukaczmarek są 2 operatorów myszą ale jeden tylko ładuje, drugi wypisuje świstki dla kierowców,w andrzejki było postój od 16 do następnego dnia rano,bo jeden operator obchodził imieniny i ostro zabalowali.Samochody była ale nie miał kot ładować. :lol: 31.11 pobalowali a 1.12 o 18.00 był u mnie odbiór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:46

Buraki Cukrowe- cena? U mnie w 7 godz.zabrali 720 ton i jeszcze musiałem, każdego wyciągać z pola załadowanego a także na pusto trzeba było ich wciągać na pole i to wszystko jednym ciągnikiem.

#52 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 17:27

Buraki Cukrowe- cena? polaryzacja z 3 próbek 19,25% 18,45% i 17,01% :huh: czy ktoś miał kiedykolwiek tak dużą rozbiezność w wynikach i czy coś wywalczył w cukrowni...... jak dla mnie to takie wyniki powinno się wurzucać to kosza i robić od nowa po różnica 2 % nie jest czymś normalnym i nikt normalny nie powinien zatwierdzić takich wyników..... koncert suedzucker

#53 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 18:36

Buraki Cukrowe- cena? 1piotr1 Czytałem kiedyś badania właśnie polaryzacji gdzie były pobierane próby na jednym polu z jednego rzędu buraków chyba 100 prób wzięli i różnica wynosiła właśnie do 2%. Pozatym w różnych częściach buraka ilość cukru jest różna i może wynosić nawet 1%

#54 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 18:43

Buraki Cukrowe- cena? A ile macie % zanieczyszczeń?Bo u mnie było 9% ale w okolicy było 12%.

#55 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:06

Buraki Cukrowe- cena? 5,88

#56 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:14

Buraki Cukrowe- cena? lukaczmarek moja teoria jest taka, że specjalnie to zostało zrobione i wzięto buraki uszkodzone albo porośnięte bo po co płacić za 19% jak można za 18% ;[ to jakiś artykuł naukowy był masz do niego link, żeby przeczytać? z zanieczyszczeniem tez przycinają 9-10% dlatego na drugi rok jak zasieję jadę osobiście do cukrowni sprzedać swój towar pomino, że mieszkam 90 km od cukrowni ......

Edytowany przez 1piotr1, 23 grudzień 2011 - 21:15.

#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:22

Buraki Cukrowe- cena? chyba w TAP czytałem tylko nie pamiętam który nr

#58 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:45

Buraki Cukrowe- cena? 1piotr1 o co chodzi z tym płaceniem za 18% czy 19%, jak macie jakiś artykuł na ten temat to wrzućcie link
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#59 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:47

Buraki Cukrowe- cena? Kolego cukrownia płaci za cukier jaki uzyskasz z tony buraków, czym większy cukier tym większa cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 02:09

Buraki Cukrowe- cena? dokładnie jest tak jak pisze kolega szpeniek26@. W tym roku co nadchodzi nie bedzie już tak kolorowo dopłaty zabiorą cena pójdzie w dół a paliwo w góre pewnie i gdzie tu opłacalność <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow