Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki Cukrowe- cena?

99 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 10:57

Buraki Cukrowe- cena? Witam!
Zaczynam się zastanawiać, czy cena buraka, w porównaniu do rzepaku i pszenicy nie jest czasami specjalnie zaniżana przez koncerny. W mojej miejscowości zostało nas trzech plantatorów z kilkunastu, bardzo duży producent buraka zrezygnował z uprawy kliku tysięcy ton, praktycznie z dnia na dzień.
Rozmawiałem dzisiaj z facetem ze związku buraczanego i mówił mi, że negocjują cenę(ok. 130 zł za tonę, ale czy przy 900zł za tonę pszenicy czy 1950 za tonę rzepaku) nie jest to "troszkę mało"??
Pozdrawiam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki Cukrowe- cena? Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 12:38

Buraki Cukrowe- cena? To jest stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji . Cena buraka powinna przynajmniej wynosić 200zł za tone.

#3 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 12:40

Buraki Cukrowe- cena? U nas we wsi dawniej było około 100ha obecnie jest 8 ha. Oczywiście ze zaniżają cenę buraków odstawiam do glinojecka na umowie mam ze cena nie będzie niższa niż 120 zł/t .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 12:49

Buraki Cukrowe- cena? Ja też odstawiam do glinojecka,a tak w temacie to podobno cena buraka będzie jeszcze zależała od cen cukru, ale jeszcze nie wiadomo.

#5 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:17

Buraki Cukrowe- cena? W tym roku w KSC ma byc cena 126zł/t i koszt transportu i załadunku ma być 4zł/t. cena za buraki powinna być co najmiej 150zł/t. Ale jak by było 200zł to bym sie nie obraził.

#6 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 10:45

Buraki Cukrowe- cena? kur** żyją sobie jak królowie cukier po 5 zł a burak po pare złotych
kiedyś się miało buraków tyle co niektórzy sąsiedzi moi sadzą to się żyło a teraz??

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:27

Buraki Cukrowe- cena? Mając w tej chwili 24 lata pamiętam czasy, gdy jeszcze buraki odstawiane były do nie istniejącej cukrowni Włostów własnym dowozem bo mieszam ok 3km od ruin byłej cukrowni, gdy cena buraków wynosiła ok 180zł/tone, koncerny mają to gdzieś że ja, ty czy plantatorzy z areałem kilku tys ha odejdą z uprawy buraków, dla nich to kropelka w morzu...ale trzeba odejść ja nie mam zamiaru urabiać się za darmo ;[
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 06:57

Buraki Cukrowe- cena? Jeżeli nic się nie poprawi, to nie mam zamiaru pracować dla idei... niech tylko powiedzą kiedy będzie rok referencyjny, bo tylko dopłaty trzymają mnie przy burakach..

#9 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:14

Buraki Cukrowe- cena? cenę może dadzą ale ujeb**** na zanieczyszczeniach i cukrze
albo jak mała cena to o dziwo cukier duży i małe zanieczyszczenia WTF??

#10 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:20

Buraki Cukrowe- cena? U mnie burak kontraktowy kosztuje po 140 zł/tona a poza kontraktem po 115 zł/tona. Zapowiada się dobry zbiór, rolnicy szacują, że nawet po 80 t/ha. Niektórzy rezygnują z tej uprawy na rzecz kukurydzy.
Racja- strasznie tną na zanieczyszczeniu te sk......
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:39

Buraki Cukrowe- cena? cukrownia malbork tez ma placic podobno 140 zl tona netto kontraktowanych a 0.75 euro koszt zaladunku i transportu

#12 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 14 październik 2011 - 20:09

Buraki Cukrowe- cena? U nas(lubelskie) podpisaliśmy aneksy do KSC i podnieśli cenę na 140 zł a transport chyba 4 zł. Coś się ruszyło a za rok ma być lepiej podobno. Ja w każdym razie z buraków nie rezygnuję. I tak wychodzi się lepiej jak na zbożu a za rzepak już 3 miesiąc czekam na kasę i nie wiem czy się wogóle doczekam (bodaczów)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#13 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 październik 2011 - 17:38

Buraki Cukrowe- cena? Zastanawiam się na kupnem akcji KSC. Na spotkaniu z plantatorami facet postraszył nas, że lepiej mieć akcje, bo ci, którzy nie będą mieli, mogą w przyszłości stracić prawo do uprawy buraków.

#14 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 21 październik 2011 - 08:10

Buraki Cukrowe- cena? Żeby coś stracić to najpierw trzeba to mieć.
Kto może zabronić komukolwiek siać buraków? Jakim niby prawem?
Ja już od kilku lat nie uprawiam buraków ale naprzykład na wiosnę sobie sieję i niby kto mi zabroni? Gość głupoty gada i tyle.

#15 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 październik 2011 - 23:14

Buraki Cukrowe- cena? Ja już werbuje rolników z pobliskich wsi aby przejść z sudzckuker do ksc, i z tego co gadałem z poinformowanym człowiekiem z ksc. to wystarczy umowa kontraktacyjna z ksc i tyle. żadnych akcji
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 październik 2011 - 07:26

Buraki Cukrowe- cena? jak ktoś nie potrafi sobie policzyć, to bedzie miał tanie buraki, przy cukrze jaki jest w tym roku, 1t to co najmniej 150zł, plus dopłata cukrowa ok 50zł/t, razem 200zł/t.

@marek siać nikt Ci nie zabroni, najwyżej nie kupią od Ciebie surowca. we Francji w niektórych cukrowniach sieją buraki tyko ci co mają akcje.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 30 październik 2011 - 21:58

Buraki Cukrowe- cena? Witam u mnie buraki wyszły po 160zł za tone przy polaryzacji 18%a wydajność z ha 80ton. pozalimitowe cena 80zł cene załadunku i transportu pokrywa cukrownia.odstawiam do cukrowni w Gostyniu w wielkopolsce

#18 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 30 październik 2011 - 22:28

Buraki Cukrowe- cena?

Ja już werbuje rolników z pobliskich wsi aby przejść z sudzckuker do ksc, i z tego co gadałem z poinformowanym człowiekiem z ksc. to wystarczy umowa kontraktacyjna z ksc i tyle. żadnych akcji

sam bym przeszedł i podejrzewam że moi sąsiedzi także do ksc ,ale zbyt daleko mamy ,najbliżej są ropczyce więc pozostaje tylko sudzckuker

#19 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 20 listopad 2011 - 11:02

Buraki Cukrowe- cena? Buraki już odebrane. Polaryzacja 17.3 plon 68t/ha cena wyjdzie 153 zł/t chyba że prawdą jest co mówił nasz przedstawiciel ze związków, że wynegocjowali jeszcze 5 zł/t podwyżki i że mają być kolejne aneksy. Podobno na przyszły rok cena wyjściowa 140 zł/t do negocjacji w górę. Oczywiście KSC.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:15

Buraki Cukrowe- cena? [quote name='Alio' timestamp='1321783369' post='815a Podobno na przyszły rok cena wyjściowa 140 zł/t do negocjacji w górę. Oczywiście KSC.
[/quote]
Ta cena jest wyjściową na ten rok.