Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:29

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? bo niektórzy koledzy mówią że te obory to juz przeżytek . miałem w planach wybudowanie takiej obory na 30 sztuk krów mlecznych ale teraz sam już niewiem..... :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? Dzisiaj, 23:08
  •  

#2 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 11:24

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? Kazda obora ma swoje wady i zalety,u nas 7 lat temu calkowicie zmodernizowalismy obore i dostawilismy jeszcze do starej obory,łacznie jest tam 45 stanowisk z czego 39 na krowy dojne,teraz troche załujemy bo moglismy pobudowac obore wolnostanowiskową na 40 krów,koszt moze byłby wiekszy od uwieziowej,Na wolnostanowiskowej oborze krowy maja ruch i ruje sa bardziej wykrywalne,ja na plus obory uwieziowej widze tylko jeden a mianowicie kazda sztuke mozesz indywidualnie dojrzec,Tylko jak bedziesz robił to tylko buduj na rusztach,kupisz sobie jeden pozadny beczkowóz i nie bedziesz musiał w zniwa sciagac okolo 500 bel słomy a potem go wywozic i kupywac prase rozrzutniki i przez miesiac słome zwozic,To tylko taka mala rada z mojej strony,
Teraz jakbysmy mieli stawiac obore to tylko wolnostanowiskowa i na rusztach,nawet w tak małej ilosci jak 30 sztuk

#3 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 06:26

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? Obora uwięziowa to nie przeżytek, tak jak kolega wyżej pisał każda obora ma plusy i minusy, kolega ma uwięziową na 70sztuk i sobie chwali, też się zastanawiał nad wolnostanowiskową, ale w tej jest mniej pracy niż w wolnostanowiskowej na płytkiej lub głębokiej ściółce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 123wojtex

123wojtex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Itp...

Napisany 28 sierpień 2011 - 09:40

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? Znajomy ma oborę wolnostanowiskową na 30 krów mięsnych i mówi że szału nie ma bo zaraz u krów powstaje hierarchia i jedna sie naje do oporu a druga chodzi głodna a u mnie jest obora uwięziowa i każda ma swoją porcje i jest najedzona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wader881

wader881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 28 sierpień 2011 - 10:00

Dlaczego nie opłaca sie budować obory uwięzowej ? Koledzy jak jest z wydajnością w oborach wolnostanowiskowych i uwięziowych.Pytam bo kuzyn po przeprowadzeniu krów ze starej obory do nowej wolnostanowiskowej zaobserwował wzrost wydajności o ok 2l więcej od sztuki.Jakie wy mieliście doświadczenia -w przyszłości chcę wydudować oborę i właśnie zastanawiam się jaki to ma byc budynek :unsure: