Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 11:10

co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ? no ja tylko dodam, ze mialem podobny dylemat i jednak zdecydowalem sie na niebieskiego rekorda. Kombajn malo przepracowal mth, wyglad i stan techniczny jakby dopiero co wyjechal z fabryki, klima, wygodna i wyciszona kabina. Jesli moglbym za te pieniadze kupic 98sl lub nawet 88sl to bylby to kombajn 15-20 latni z przebiegiem 3500-4000 mth po Niemcu, ktory tak samo szanuje maszyny jak Polak. Wiem to, bo widze to na codzien na wlasne oczy i do Polski wysylany jest stad najczesciej szrot. Dobre kombajny, ktore sprzedaja Niemcy sa po prostu dla Polakow za drogie przy obecnym kursie euro. Przyklad: Claas 98vx z 1999 roku kosztuje tutaj w przeliczeniu na zlotowki 250 tys, to kto by go w Polsce kupil jak za niewiele wiecej mozna juz kupic nowy kombajn, choc fakt ze o troche mniejszej wydajnosci.
Tak wiec nie wierzcie, ze ktos sprzeda wam super sprzet za pol ceny, albo ze jak z Niemiec to na pewno we wspanialym stanie. Claasy sa na pewno sporo lepsze i sporo wytrzymalsze od polskich konstrukcji, tylko ile dokladnie tego jeszcze nikt nie wyliczyl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ? Dzisiaj, 17:40
  •  

#22 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2011 - 16:27

co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ? @dexterek dobrze przygotowany Bizon do sezonu może równie wytrzymać tyle co ten Claas zależy tylko od gospodarza jak przygotuje maszynę (nie mówię tutaj o wszystkich ale są tacy). Mój Bizon jest z 82r i jest przygotowywany co roku do żniw tu posmarować przeczyścić ewentualnie wymienić i nigdy mnie nie zawiódł a komfort jak komfort da się wytrzymać. Kiedyś chłopy z kosami latali po polu z kosami i było im dobrze.
Mówisz że polaczek który kupił Bizona w dobrym stanie to jakiś idiota bo poprzedni właściciel się na nim zawiódł i chciał się go jak najszybciej pozbyć to powiec jakim cudem niemcy pozbywają się tych dominatorów może się oni też zawiedli, może się psuł w tej chwili jest nawałnica starych lub używanych maszyn czy to samochodów z niemiec. A głupi polaczki ściągają nawet maszyny które nie są nikomu tam potrzebne a niektóre z nich to pamiętają zapewne hitlera. Czy Bizon czy Claas bezie czynił swoja powinność w taki czy inny sposób i ten i ten jest dobry tak że nie wiem o co ten spór. Gdyby państwo przypilnowało sprawę Ursusa i Bizona to konkurowały by z zachodem napewno. A New holland TC to nic jak ulepszony rekord i tyle. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 28 lipiec 2011 - 06:56

co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ? Przedstaw dowody na potwierdzenie swojego ostatniego zdania lub poczytaj o historii serii TC, bo się grubo mylisz....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share juzef

juzef

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 18:02

co wybrać clas dominator 98sl czy Z058 ? u mnie niedaleko w 2 rekordach pekły półoski w tym jeden niebieski i w rekordzie koło odpadło...
ale zapłacili 3500 i nowa a ciekawe ile do takiego claas i ile trzeba czeka

c